Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All G. P. G. COMPANY All 6,077,122,591.00 221 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 1,532,208 2020-07-29 2020-08-04 69210060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Ndertim Rruge Shkresa Nr.3963/1 Dt 27.07.2020 Sit nr.9 Fat Nr.43 Dt 31.03.2020 Ser 56910393 Kon ne vazhdim Nr. 4193/6 Dt 12.07.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 179,040,000 2020-07-29 2020-08-04 69310060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Ndertim Rruge Shkresa Nr.3963/1 Dt 27.07.2020 Sit nr.9 Fat Nr.49 Dt 30.04.2020 Ser 56910399 Kon ne vazhdim Nr. 4193/6 Dt 12.07.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 51,275,423 2020-07-29 2020-08-04 69110060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Ndertim Rruge Shkresa Nr.2300/2 Dt 27.07.2020 Diference Sit nr.8 Fat Nr. 39 Dt 17.03.2020 Ser 56910389 Kon ne vazhdim Nr. 4193/6 Dt 12.07.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 59,355,840 2020-07-29 2020-08-04 69410060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Ndertim Rruge Shkresa Nr.3963/1 Dt 27.07.2020 Sit nr.9 Fat Nr.46 Dt 11.05.2020 Ser 83820096 Kon ne vazhdim Nr. 4193/6 Dt 12.07.2018
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 14,096,936 2020-07-22 2020-07-23 45521290012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik Rikonstr. shk.9 vj. 4 Deshmoret, pjesore fat.nr.56910380 dt.01.11.2019, ur.prok.nr.71/2 dt.25.04.2019, kontr.nr.6464 dt.29.07.2019
  Bashkia Tirana (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 17,388,034 2020-07-14 2020-07-20 191521010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Lik pjesor Fat 56910426 dt 28.09.2018 sit nga fillimi deri ne 24.02.2019 kont ne vazhd 1189/3 dt 123.03.2018 shkresa 13226/1 dt 03.04.2019
  Dega e Thesarit Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 105,000 2020-07-16 2020-07-17 4410100222020 Sherbime te tjera 1010022 Dega e Thesarit Lushnje per sa lik Lyerje, riparime, mirembajtje e ambienteve te zyrave te deges, fat.nr.86147528 dt.15.07.2020, ur.blerje nr.5 dt.06.07.2020
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 1,961,283 2020-07-09 2020-07-13 42021290012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik nderhyrje ne infrastrukturen e rruges Andrea Papaj, fat.nr.66541201 dt.02.05.2019, ur.prok.nr.123 dt.02.07.2018, kontr.nr.9439 dt.06.12.2018
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 1,670,100 2020-07-09 2020-07-13 41921290012020 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik nderhyrje ne infrastrukturen e rruges Andrea Papaj, fat.nr.66910446 dt.28.02.2019, ur.prok.nr.123 dt.02.07.2018, kontr.nr.9439 dt.06.12.2018
  Bashkia Kavaja (3513) G. P. G. COMPANY Kavaje 150,368,447 2020-07-07 2020-07-08 98021180012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME RIKONSTR RRJETI SHPERNDARES PER FURNIZIMIN ME UJE TE QYTETIT KJ DHE NDERT DEPO UJI KONTR 1534/2 DT 07.05.2020 FAT 20 DT 25.06.2020 SERI 86147570 UP 909 DT 28.02.2020 FORM NJOFTIM FITUESI 909/3 DT 15.04.2020
  Bashkia Patos (0909) G. P. G. COMPANY Fier 2,536,843 2020-07-03 2020-07-07 28221120012020 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Patos 2112001 garanci obj. Urdh.25.06.2020 akt - kolaudim 30.11.2015kontr.1718/10 dt.20.4.2017 certifikate 02.03.2020
  Bashkia Patos (0909) G. P. G. COMPANY Fier 3,628,341 2020-07-03 2020-07-07 28121120012020 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Patos 2112001 garanci obj. Urdh.25.06.2020 akt - kolaudim 30.11.2015kontr.1718/10 dt.20.4.2017 certifikate 02.03.2020
  Bashkia Patos (0909) G. P. G. COMPANY Fier 1,192,159 2020-07-03 2020-07-07 28021120012020 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala Bashkia Patos 2112001 garanci obj. Urdh.25.06.2020 akt - kolaudim 30.11.2015kontr.1718/10 dt.20.4.2017 certifikate 02.03.2020
  Bashkia Peqin (0827) G. P. G. COMPANY Peqin 380,411 2020-06-29 2020-06-30 34921340012020 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2134001 Bashkia Peqin likuiduar 5% Garanci punimesh-"Rehabilitim urban i sheshit pas Bashkise Peqin", urdher nr.92 dt 27.03.2019, akt kontrol nr.1646/1 dt 24.07.2019, akto kolaudim dt 27.03.2017, akt marrje ne dorezim date 27.03.2017
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 1,276,245 2020-06-16 2020-06-17 33921290012020 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik garanci punimesh obj.Sistemim asfaltim i rruges Hysgjokaj Ballagat,Akt Kolaud.dt.29.03.2013,PV marrje perf.dorez.dt.03.06.2020,ur.prok.nr.140/1 dt.21.08.2012,kontr.nr.01 dt.23.11.2012
  Bashkia Polican (0232) G. P. G. COMPANY Skrapar 35,281,403 2020-06-04 2020-06-05 30021400012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2140001 U-blerje planif.nr.7745 L1Fature nr.50 seri 56910400 dt.29.05.2020 U-Prok.nr.24 dt.03.03.2020 Kontrate nr.969 prot.dt.17.04.2020 "Linja e dergimit te Ujesjellesit Poliçan.Pronovik,Mbrakull"Miratuar ne MFE dt.01.06.20 Bashkia Poliçan
  Bashkia Kavaja (3513) G. P. G. COMPANY Kavaje 6,310,065 2020-05-28 2020-05-29 75621180012020 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA KAVAJE LIKUJDIM GARANCI PUNIMESH TE VITEVE TE KALUARA RIK I RRUGES FRAGMENT I SHETIT 1 (NGA TEQJQ-RRUGA DALESE CERTIFIKATE DT 30.12.2019PROCEV KOLAUDIMI DT 26.12.2016
  Bashkia Roskovec (0909) G. P. G. COMPANY Fier 3,210,050 2020-05-27 2020-05-28 14321130012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Permiresim i furnizimit me uj per qyt rroskovec kntr 1329 dt 06/03/2020,fat 44 seri 56910394 dt 24/04/2020
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 4,750,000 2020-05-21 2020-05-26 28621290012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik nderhyrje ne infrastrukturen e rruges Andrea Papaj, fat.nr.66910446 dt.28.02.2019, ur.prok.nr.123 dt.02.07.2018, kontr.nr.9439 dt.06.12.2018 (miratuar MFE email 19.05.2020)
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 4,750,000 2020-05-21 2020-05-22 27921290012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2129001 Bashkia Lushnje per sa lik Sistemim asfaltim i rruges Hysgjokaj Ballagat (det.prapamb.nj.adm.Hysgjokaj),fat.nr.00367341 dt.28.10.2013,Akt Kolaud.dt.29.03.2013,ur.prok.nr.140/1 dt.21.08.2012,kontr.nr.01 dt.23.11.2012(email 11.05.2020