Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All G. P. G. COMPANY All 6,077,122,591.00 221 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 16,860,647 2021-12-28 2021-12-29 154210060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH "Rindertim I Ures se Tapizes" Shkresa Nr.11406/1 Dt 24.12.2021 Sit 3 Fat Nr. 107/2021 dt 15.12.2021 Kon Nr. 5566/9 Dt 22.09.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 28,367,076 2021-12-22 2021-12-28 68710560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft ndert rruge kontr GOA 2020/p-199 dt 24.11.2020, ft nr 81/2021 dt 30.10.2021, sit pjesore nr 3 (31.08.2021-30.11.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 5,969,156 2021-12-22 2021-12-28 68610560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft ndert rruge kontr GOA 2020/p-199 dt 24.11.2020, ft nr 103/2021 dt 03.12.2021, sit pjesore nr 3 (31.08.2021-30.11.2021)
  Dega e Thesarit Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 81,852 2021-12-23 2021-12-24 7510100222021 Shpenzime per mirembajtjen e paisjeve te zyrave 1010022 Dega e Thesarit sa lik. Mirembajtje dhe riparim te orendive te zyrave, fat.fiskalizuar nr.117 dt.22.12.2021, situacion dt.22.12.2021, Ur.blerje nr.08 dt.10.12.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 7,028,700 2021-12-22 2021-12-24 68510560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021,lik ft riveshje akse rrug, kontr GOA 2020/p-162 dt 02.11.2020, ft nr 91/2021 dt 18.11.2021, sit nr 5 pjesore (20.07.2021-20.08.2021)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 52,195,647 2021-12-21 2021-12-23 66710560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft ndert rruge, kontr ne vazhd GOA 2021/p-60 dt 06.04.2021 ft nr 105/2021 dt 13.12.2021, sit nr 2 ( 31.08.2021-10.12.2021)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 2,740,208 2021-12-21 2021-12-23 66610560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021,lik ft ndert rruge, kontr ne vazhd GOA 2021/p-60 dt 06.04.2021 ft nr 54/2021 dt 01.09.2021, sit nr 1 ( 19.04.2021-31.08.2021)
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 33,250,000 2021-12-13 2021-12-16 139310060542021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH "Stab i qend te trupit te rruges ne aksin rrugor Vlore-Orikum (zona Jonufer-Nimfa), Pag Pjes Sit 1 Fat Nr. 93/2021dt 26.11.21 Kon Nr. 5002/8 Dt 03.06.21 UP Nr.109 Dt 27.05.21 NjF nr.88 Dt 07.06.21 NjLK nr.92 dt 14.06.21
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 35,328,413 2021-12-09 2021-12-14 64510560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021,lik ft ndert rruge, kontr ne vazhd GOA 2020/p-199 dt 24.11.2020, ft nr 103/2021 dt 03.12.2021, sit nr 3 pjesore ( 31.08.2021-30.11.2021)
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 76,209,000 2021-12-03 2021-12-09 131210060542021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH "Ndertim By Pass Tepelene, Loti 1", Shtese Punimesh Shkresa Nr.7122/1 Dt 03.12.2021 Sit 3 Fat Nr.12/2021 Dt 31.03.2021 Kon ne vazhdim Nr. 8275/6 Dt 16.11.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 8,057,662 2021-11-25 2021-12-01 62510560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft riveshje aksi rrug, kontr ne vazhd GOA 2020/p-162 dt 02.11.2020, nr ft 91/2021 dt 18.11.2021, sit pjesore nr 5 ( 20.07.2021-20.08.2021)
  Bordi i Kullimit Fier (0909) G. P. G. COMPANY Fier 4,795,493 2021-11-08 2021-11-09 19310050702021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore REHABILITIM I HIDROVORIT TE KARAVASTASE KNTR 277/4 DT 10/09/2021,FAT 84 DT 02/11/2021
  Bashkia Kavaja (3513) G. P. G. COMPANY Kavaje 9,500,000 2021-11-02 2021-11-03 208221180012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA KAVAJE PAGESE PER RIKONSTR.RRJETI SHPERNDARES PER FURNIZ ME UJE TE QYTETIT KJ ,NDERTIM DEPO UJI TE RE FAZA II KONTR 1534/2 DT 07.05.2020 FATURE NR 15 DT 09.12.2020
  Bashkia Finiq (3704) G. P. G. COMPANY Delvine 3,000,000 2021-10-28 2021-10-29 42423260012021 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve lik faturen nr 2/ data 25.07.2018 kontrat nr 2239 data 11.07.2017 bashkia Finiq
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 47,638,218 2021-10-28 2021-10-29 118410060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH "Rindertim I Ures se Tapizes" Shkresa Nr.9487/1 Dt 28.10.2021 Sit 2 Fat Nr. 73/2021dt 20.10.2021 Kon Nr. 5566/9 Dt 22.09.2020
  Bashkia Kavaja (3513) G. P. G. COMPANY Kavaje 28,500,000 2021-10-26 2021-10-27 206321180012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA KAVAJE LIKUJDIM FATURE NR 15 DT 09.12.2020 RIKONSTRUKSION I RRJETIT SHPERNDARES PER FURNIZIMIN ME UJE TE QYTETIT KAVAJE DHE NDERTIMI DEPO UJI FAZA DYTE, KONTRATE NR 1534 DT 07.05.2020
  Bashkia Lac (2019) G. P. G. COMPANY Laç 14,991,557 2021-10-19 2021-10-25 150621260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar kontrate nr 6989/26 dt 15.01.2021 ft nr 67/2021 dt 11.10.2021 situacion pjesor nr 7 Rikonstruksion i fasadave te pallateve te demtuara nga termeti i 26/11/2019 te Bashkise Kurbin
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 147,529,952 2021-09-27 2021-09-29 49010560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021,lik ft rindert banesa, kontr GOA 2020/p-283 dt 28.12.2020, ft nr 60/2021 dt 20.09.2021, sit nr 2
  Bashkia Tirana (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 12,728,309 2021-09-23 2021-09-29 310121010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane lik garanci shtese kontr-rehab mbikalim Komb&kont baze kontr nr 1189/3 dt 13.03.18 sh.kontr 13721/6 dt 10.04.19 s.p baz19.04.19 s.p shtes 24.04.19 pv kol baz 07.06.19 pv kol shtes 07.06.19 pv marr dorz 23.07.21
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 2,393,535 2021-09-15 2021-09-17 536.121290012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2129001 Bashkia Lushnje,Clirim 5 perqind garanci punimesh per kont.nr.2987/2,dt.02.12.2008 Sistem-asfaltim aksi rruga Ura qender - Ura stac.trenit,Pcv.marr.perf.dorz.dt.23.12.2020,Certif.garanc.punim.dt.23.12.2020,Akt.kolaud.Janar 2010