Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All G. P. G. COMPANY All 6,077,122,591.00 221 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Lushnje Qytet (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 5,686,672 2021-03-29 2021-03-31 121290082021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2129008 Sh.a.Ujesjelles-Kanalizime Lushnje per sa lik. Rehabilitim i linjes kryesore te linjes se furnizimit me uje nga Rotondo e Grabianit deri ne Stacionin e Pompave Virove,fat.nr.11 dt.06.11.2020 seri 86147611,kontr.nr.268/1 dt.29.6.2020
  Sh.A. Ujesjelles-Kanalizime Lushnje Qytet (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 11,084,719 2021-03-29 2021-03-31 221290082021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrjeteve 2129008 Sh.a.Ujesjelles-Kanalizime Lushnje per sa lik. Rehabilitim i linjes kryesore te linjes se furnizimit me uje nga Rotondo e Grabianit deri ne Stacionin e Pompave Virove,fat.nr.22 dt.19.01.2021 seri 86147672,kontr.nr.268/1 dt.29.6.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 12,604,450 2021-03-30 2021-03-31 6610560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FSHZH 2021, lik ft rindert i obj ars , kontr ne vazhd GOA 2020/p-25 dt 09.06.2020, nr ft 7/2021 dt 05.03.2021, sit nr 5
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 1,916,718 2021-03-30 2021-03-31 6710560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021, lik ft rindert i obj ars , kontr ne vazhd GOA 2020/p-25 dt 09.06.2020, nr ft 8/2021 dt 09.03.2021, sit nr 5
  Bashkia Lac (2019) G. P. G. COMPANY Laç 12,503,503 2021-03-29 2021-03-30 43021260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar kontrate nr 6989/26 dt 15.01.2021 ft nr 11/2021 dt 25.03.2021 situacion pjesor nr 2
  Bashkia Lac (2019) G. P. G. COMPANY Laç 29,556,906 2021-03-10 2021-03-12 36721260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar kontrate nr 6989/26 dt 15.01.2021 ft nr 9/2021 dt 09.03.2021 situacion pjesor nr 1
  Bashkia Lezhe (2020) G. P. G. COMPANY Lezhe 7,797,600 2021-03-11 2021-03-12 40921270012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve BASHKIA LEZHE LIK FAT.27 DT.28.12.2020,URDH PROK NR.11 DT.16.04.2020,NJOF FITUES DT.08.06.2020,SITUAC NR.3 DHE NR.4 SIPAS KONTR.4620/7 DT.08.06.2020 NDERT UJSJEL NE FASHTRAT PLLANE,ZEJMEN,MARKATOMAJ,SPITEN,TRESH
  Bashkia Polican (0232) G. P. G. COMPANY Skrapar 14,724,990 2021-03-11 2021-03-12 12021400012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2140001 U-bl.planif.nr.7745 L2 Fature nr.28/83820028 dt.28.12.2020 Sit.02 U-Prok.nr.24 dt.03.03.2020 Kontrate nr.969 prot.dt.17.04.2020 "Linja e derg.Ujesj.Poliçan.Pronovik,Mbrakull"Miratuar ne MFE dt.01.06.20 Det.prap.Ditari 3897B.Poliçan
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 47,208,000 2021-03-05 2021-03-09 3010560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021, lik ft rindert ban ind, kontr ne vazhd GOA 2020/p-137 dt 15.10.2020, nr ft 6/2021 dt 27.02.2021, sit nr 3
  Bashkia Roskovec (0909) G. P. G. COMPANY Fier 3,210,050 2021-02-25 2021-02-26 7821130012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) PERMIRESIM I FURNIZIMIT ME UJ I QYTETIT ROSK KNTR 1329 DT 06/03/2020 FAT 25 SERI 83820025 DT 28/12/2020
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 1,185,461 2021-02-17 2021-02-22 90.21290012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2129001 Bashkia Lushnje, Sa clirim 5 perqind garanci punimesh per kont.nr.5, dt.08.01.2008 me objekt. Ndertim i zyrave te komunes Kolonje, Akt kolaud dt.10.01.2009, Pcv marr.perfund.dorez.dt.23.12.2020,cert.garanc.difekt.pun.dt.23.12.2020
  Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 193,086 2021-02-12 2021-02-16 3221290102021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2129010 Ndermarrja e Pasurive Publike LU, Sa lik.Kont.PO nr.19480,Bl.asfaltobeton dhe prajmer Urdh.Prok.nr.10,dt.29.01.2019 sipas fat nr.s 76017155,dt.15.07.2019,f.hyrje nr.40,dt.15.07.2019, situacion
  Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 2,526,852 2021-02-10 2021-02-15 2321290102021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2129010 Ndermarrja e Pasurive Publike LU, Sa lik.Kont.nr.75,dt.15.04.2020 blerje cakull sipas fat nr.s 86147617,dt.21.12.2020,f.hyrje nr.72,dt.21.12.2020, situacion
  Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 3,256,414 2021-02-10 2021-02-12 2221290102021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2129010 Ndermarrja e Pasurive Publike LU, Sa lik.Kont.nr.110,dt.12.03.2019 Bl.asfaltobeton dhe prajmer sipas fat nr.s 76017155,dt.15.07.2019,f.hyrje nr.40,dt.15.07.2019, situacion
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 54,882,591 2021-02-09 2021-02-12 4110060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Ndertim By Pass Tepelene, Loti 1", Shtese Punimesh Shkresa Nr.1118/1 Dt 05.02.2021 Pag Pjes Sit 2 Fat Nr. 1 Dt 29.01.2021 Kon Nr. 8275/6 Dt 16.11.2020
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 68,500,000 2021-02-09 2021-02-12 4210060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Ndertim By Pass Tepelene, Loti 1", Shtese Punimesh Shkresa Nr.1118/1 Dt 05.02.2021 Pag Pjes Sit 2 Fat Nr.3 Dt 04.02.2021 Kon Nr. 8275/6 Dt 16.11.2020
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 44,617,500 2020-12-30 2021-01-14 52610560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FZHSH, lik ft RINDERT I BANESAVE IND KONTR goa 2020/P-137 DT 15.10.2020, SERI 83820019 DT 23.12.2020, SIT NR 2
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 18,091,800 2020-12-30 2021-01-14 55010560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik ft riveshje aksi rrugor, kontr GOA 2020/p-162 dt 02.11.2020, seri 83820023 dt 24.12.2020, sit nr 2
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 6,549,513 2020-12-28 2021-01-05 167610060542020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH "Ndertim By Pass Tepelene, Loti 1" Sit nr.11 perf Fat Nr.13 Dt 25.11.2020 Ser 83820013 Kon ne vazhdim Nr. 4193/6 Dt 12.07.2018 Proces Verbal Kolaudimi dt24.12.2020
  Qarku Berat (0202) G. P. G. COMPANY Berat 2,297,040 2020-12-29 2020-12-31 22720420012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2042001 rikont. rruga veterik guri bardhe fat e prapambetur per mungese fondinr 19/00367469 dt 03.03.2020 shkresa nr 631 dt 15.04.2019 nga fshzh per fondet