Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All G. P. G. COMPANY All 5,094,251,554.00 184 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Zyra Punesimit Fier (0909) G. P. G. COMPANY Fier 608,000 2019-03-20 2019-03-21 35110101922019 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) DRSHKP Fier 1010192 subvencion nxitje punesimi Shkurt
  Bashkia Tepelene (1134) G. P. G. COMPANY Tepelene 592,800 2019-02-06 2019-02-07 5521420012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) DETYRIM I PRAPAMBETUR RIK HYRJA E KALASE SIT PERFUNDIMTAR FT NR 44 DT 09.06.2017 BASHKI TEPELENE
  Zyra Punesimit Fier (0909) G. P. G. COMPANY Fier 608,000 2019-01-29 2019-01-30 10910101922019 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) SUBVENCION GPG COMP. DHJETOR 2018 DRSHKP VKM 47 DT 16/01/2008
  Drejtoria e Pergjithshme e Ujesjelles Kanalizimeve (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 1,108,616 2019-01-03 2019-01-09 44710060472018 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore AKUK situac perfund furnizimi me uje fshatrave Golem kont vazhdim nr 1688 dt 10.06.2015 fat nr 51212554 dt 10.01.2018 akt kolaudim date 26.12.2017