Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All G. P. G. COMPANY All 6,077,122,591.00 221 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 293,637 2019-08-20 2019-08-22 51221290012019 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik garanci punimesh obj.Rikonstr.ambienteve te brendhsme te stadiumit, certif.clirimit garancise dt.01.08.2019, PV marrje perf.dorezim dt.01.08.2019, Akt Kolaudimi dt.29.05.2017
  Bashkia Patos (0909) G. P. G. COMPANY Fier 2,452,710 2019-08-06 2019-08-09 34421120012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Bashkia Patos 2112001 mure mbajtesene rrug.Ruzhdije -Gjinoqar UP.7 dt.15.04.2019 RP.20.5.2019 NJ.F.27.5.2019 Kontr.920/12 dt.27.5.2019 sit.1 dt.08.7.2019 fat.40 seri 66541190 dt.08.7.2019
  Bashkia Kavaja (3513) G. P. G. COMPANY Kavaje 499,308 2019-07-26 2019-07-29 136621180012019 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala BASHKIA KJ SA LIKUIDOJME GARANCI PUNIMESH RIKONSTR RRUGA TIRONSVE (RRUGA HYRESE E QYTETIT) AKT MARRJE NE DOREZIM DT 20.10.2016 URDHER PER LIKU 156 DT 04.10.2016
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 6,832,970 2019-07-09 2019-07-19 43021290012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik obj.Nderhyrje ne infrastrukturen e rruges Andrea Papaj, fat.nr.66910446 dt.28.02.2019,ur.prok.nr.123 dt.02.07.2018,kontr.nr.6439 dt.06.12.2018
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 19,727,301 2019-07-04 2019-07-08 12510560012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Fondi Shqiptar i Zhvillimit, lik ft rikonstr rruge , kontr GOA 20109/P-03 dt 13.02.2019, seri 56910368 dt 10.06.2019, sit nr 1
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 119,189,451 2019-07-04 2019-07-08 46410060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Shkresa Nr.4336/1 Dt 25.06.2019 Sit nr.5 Fat Nr. 42 Dt 30.04.2019 Ser 66541092 Kon Nr. 4193/6 Dt 12.07.2018
  Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 2,629,565 2019-06-17 2019-06-27 13021290102019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129010 ND.P.PUBLIKE LU. per sa lik blerje asfaltobeton, fat.nr.78 dt.24.03.2015 seria 10246678, fh.nr.1 dt.24.03.2015, kontr.nr.88 dt.09.09.2014
  Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 477,600 2019-06-17 2019-06-21 12921290102019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2129010 ND.P.PUBLIKE LU. per sa lik blerje granil, fat.nr.50 dt.19.12.2013 seria 00367350, fh.nr.70 dt.19.12.2013, ur.prok.nr.49 dt.23.05.2013
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 2,681,621 2019-06-17 2019-06-21 39121290012019 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik garanci punimesh obj.Sistemim asfaltim i rruges ne fsh.Gramsh Dushk,Certif.garanc.dt.31.05.2019,PV marrje perf.dorez.dt.31.05.2019, Akt Kolaudim dt.12.08.2017
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 5,149,213 2019-06-17 2019-06-21 39221290012019 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik garanci punimesh obj.Rotondo Plukut, Rruga hyrese Lushnje Tirane Faza II,Certif.garanc.dt.31.05.2019,PV marrje perf.dorez.dt.31.05.2019, Akt Kolaudim dt.30.12.2016
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 3,146,537 2019-06-17 2019-06-21 39021290012019 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik garanci punimesh obj.Rikonstr.i shk.9 vj.Krutje,Certif.garanc.dt.31.05.2019,PV marrje perf.dorez.dt.31.05.2019, Akt Kolaudim dt.28.02.2018
  Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 1,000,000 2019-06-11 2019-06-19 12221290102019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2129010 ND.P.PUBLIKE LU. per sa lik blerje cakull, fat.nr.08 dt.16.05.2019 seria 66541158, fh.nr.26 dt.16.05.2019, kontr.nr.29 dt.16.05.2019
  Bashkia Tirana (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 16,236,000 2019-06-10 2019-06-11 193621010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Likuidim pjesor Sit 1 Rehabilitim i aksit Mbikalimi -Kombinat Shk.41535/1 15.11.18 Kont 1189/3 13.03.18 Sit 1 30.10.18 fat.569104147 30.07.18 USH 1006 27.03.2018
  Bashkia Tirana (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 72,088,200 2019-06-10 2019-06-11 193721010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Likuidim Pjesor Sit 1 Rehabilitimi i aksit Mbikalimi Kombinat ngurtesim garanci shk.41535/1 15.11.18 kont 1189/3 13.03.18 sit 1 30.10.18 fat.51212543 30.08.18
  Bashkia Tepelene (1134) G. P. G. COMPANY Tepelene 992,403 2019-06-06 2019-06-10 31721420012019 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala 5% TE DALA RIK RRUGA AGO CELI &LAGJA 15 SHTATORRI&PALESTRA URDHER NR 35 DT 20.05.2019 AKT KOLAUDIM DT 11.10.2017 GARANCI 18 MUJORE BASHKI TEPELENE
  Bashkia Tepelene (1134) G. P. G. COMPANY Tepelene 1,502,738 2019-06-06 2019-06-07 32421420012019 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala 5% TE DALA RIK RRUGA AGO CELI &LAGJA 15 SHTATORRI&PALESTRA URDHER NR 35 DT 20.05.2019 AKT KOLAUDIM DT 11.10.2017 GARANCI 18 MUJORE BASHKI TEPELENE
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 2,254,105 2019-05-20 2019-05-21 31721290012019 Garanci te vitit te meparshem per sipermarje punimesh,Te Dala 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik garanci punimesh obj.Rikonstr.i rruges pedonale Abaz Bej Lushnja, PV marrje perfund.dorez.dt.01.02.2019, Akt Kolaudimi dt.12.11.2016, certif.clirim.garanc.01.02.2019
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 4,403,220 2019-05-14 2019-05-21 29321290012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Rikonstr.i rruges Depo Fier i Ri Gjaze, fat.nr.88329362 dt.25.04.2012, ur.prok.nr.5 dt.06.04.2011, kontr.dt.10.06.2011, shkr.nr.5392 dt.27.07.2018
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 2,801,228 2019-05-14 2019-05-21 30521290012019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Ndertim i zyrave te Kom.Kolonje (transferuar nga njasia adm.Kolonje),diference fat.nr.10246673 dt.06.06.2015, ur.prok.nr.452/1 dt.31.10.2007, kontr.nr.5 dt.08.01.2008, shkr.nr.598 dt.19.12.2018
  Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 512,592 2019-05-10 2019-05-16 9521290102019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2129010 ND.P.PUBLIKE LU. per sa lik blerje cakull, fat.nr.7 dt.02.04.2019 seria 66541157, ur.prok.nr.14 dt.31.01.2019, kontr.nr.127 dt.20.03.2019