Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All G. P. G. COMPANY All 5,094,251,554.00 184 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 4,403,220 2019-05-14 2019-05-21 29321290012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Rikonstr.i rruges Depo Fier i Ri Gjaze, fat.nr.88329362 dt.25.04.2012, ur.prok.nr.5 dt.06.04.2011, kontr.dt.10.06.2011, shkr.nr.5392 dt.27.07.2018
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 2,801,228 2019-05-14 2019-05-21 30521290012019 Shpenz. per rritjen e AQT - te tjera per konstruksionin e rrugeve, urave, rrjeteve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Ndertim i zyrave te Kom.Kolonje (transferuar nga njasia adm.Kolonje),diference fat.nr.10246673 dt.06.06.2015, ur.prok.nr.452/1 dt.31.10.2007, kontr.nr.5 dt.08.01.2008, shkr.nr.598 dt.19.12.2018
  Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 512,592 2019-05-10 2019-05-16 9521290102019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2129010 ND.P.PUBLIKE LU. per sa lik blerje cakull, fat.nr.7 dt.02.04.2019 seria 66541157, ur.prok.nr.14 dt.31.01.2019, kontr.nr.127 dt.20.03.2019
  Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 840,000 2019-05-10 2019-05-16 9421290102019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2129010 ND.P.PUBLIKE LU. per sa lik marrje me qera makine asfaltoshtruese, fat.nr.50 dt.25.04.2019 seria 56910450, ur.prok.nr.11 dt.052.03.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 123,600,000 2019-05-10 2019-05-13 15110060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Shkresa Nr.1735/21 Dt 02.05.2019 Sit nr. 4 Fat Nr. 45 Dt 28.02.2019 Ser 56910445 Kon Nr. 4193/6 Dt 12.07.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 27,075,325 2019-05-10 2019-05-13 15310060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Shkresa Nr.1735/21 Dt 02.05.2019 Sit nr. 4 Fat Nr. 17 Dt 03.04.2019 Ser 56910367 Kon Nr. 4193/6 Dt 12.07.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 100,856,234 2019-05-10 2019-05-13 15010060542019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH Shkresa Nr.1735/21 Dt 02.05.2019 Sit nr. 4 Fat Nr. 40 Dt 31.01.2019 Ser 56910440 Kon Nr. 4193/6 Dt 12.07.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 146,400,000 2019-05-10 2019-05-13 15210060542019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Shkresa Nr.1735/21 Dt 02.05.2019 Sit nr. 4 Fat Nr. 16 Dt 27.03.2019 Ser 56910366 Kon Nr. 4193/6 Dt 12.07.2018
  Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 5,500,014 2019-04-25 2019-04-26 8821290102019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2129010 ND.P.PUBLIKE LU. per sa lik blerje asfaltobeton, fat.nr.56910449 dt.02.04.2019, fh.nr.23 dt.02.04.2019, ur.prok.nr.10 dt.29.01.2019, kontr.nr.110 dt.12.03.2019
  Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 5,500,014 2019-04-25 2019-04-26 8821290102019 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2129010 ND.P.PUBLIKE LU. per sa lik blerje asfaltobeton, fat.nr.56910449 dt.02.04.2019, fh.nr.23 dt.02.04.2019, ur.prok.nr.10 dt.29.01.2019, kontr.nr.110 dt.12.03.2019
  Zyra Punesimit Fier (0909) G. P. G. COMPANY Fier 221,184 2019-04-23 2019-04-24 47910101922019 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) DRSHKP Fier 1010192 subvencion nxitje punesimi Mars
  Zyra Punesimit Fier (0909) G. P. G. COMPANY Fier 221,184 2019-04-23 2019-04-24 47910101922019 Subvencion per te nxitur punesimin (Paga) DRSHKP Fier 1010192 subvencion nxitje punesimi Mars
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 1,615,000 2019-04-10 2019-04-19 22621290012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Rikonstr. i rruges Depo-Fier i Ri-Gjaze (trnasf.njesia adm.Krutje),pjesor fat.nr.88329362 dt.25.04.2012,shkr.nr.5392 dt.27.07.2018, ur.prok.nr.5 dt.06.04.2011, konr.dt.10.06.2011
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 1,615,000 2019-04-10 2019-04-19 22621290012019 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik Rikonstr. i rruges Depo-Fier i Ri-Gjaze (trnasf.njesia adm.Krutje),pjesor fat.nr.88329362 dt.25.04.2012,shkr.nr.5392 dt.27.07.2018, ur.prok.nr.5 dt.06.04.2011, konr.dt.10.06.2011
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 6,753,930 2019-03-26 2019-04-03 17221290012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sit.nr.1 obj.Nderhyrje ne infrastrukturen e rruges Andrea Papaj, fat.nr.66541151 dt.04.02.2019,ur.prok.nr.123 dt.02.07.2018,kontr.nr.6439 dt.06.12.2018
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 6,753,930 2019-03-26 2019-04-03 17221290012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2129001 BASHKIA LUSHNJE per sa lik sit.nr.1 obj.Nderhyrje ne infrastrukturen e rruges Andrea Papaj, fat.nr.66541151 dt.04.02.2019,ur.prok.nr.123 dt.02.07.2018,kontr.nr.6439 dt.06.12.2018
  Bashkia Tirana (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 36,216,000 2019-03-28 2019-04-01 100521010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Likuidim pjesor sit 1 objekti Rehabilitim i aksit Mbikalimi Kombinat Shk.41535/1 15.11.2018 UP 41039 09.11.17 PV 19.12.2018 rap permb 1189 10.01.2018 kont 1189/3 13.03.2018 sit 1 fill 30.10.2018 fat.51212541 29.06.201
  Bashkia Tirana (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 23,784,000 2019-03-28 2019-04-01 100621010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Likuidim pjesor sit 1 Rehabilitim aksi Mbikalim Kombinat shk.41535/1 15.11.2018 kont 1189/3 13.03.18 sit 1 30.10.18 fat.56910417 30.07.2018
  Bashkia Tirana (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 36,216,000 2019-03-28 2019-04-01 100521010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Likuidim pjesor sit 1 objekti Rehabilitim i aksit Mbikalimi Kombinat Shk.41535/1 15.11.2018 UP 41039 09.11.17 PV 19.12.2018 rap permb 1189 10.01.2018 kont 1189/3 13.03.2018 sit 1 fill 30.10.2018 fat.51212541 29.06.201
  Bashkia Tirana (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 23,784,000 2019-03-28 2019-04-01 100621010012019 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Likuidim pjesor sit 1 Rehabilitim aksi Mbikalim Kombinat shk.41535/1 15.11.2018 kont 1189/3 13.03.18 sit 1 30.10.18 fat.56910417 30.07.2018