Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All G. P. G. COMPANY All 6,077,122,591.00 221 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Roskovec (0909) G. P. G. COMPANY Fier 28,899,000 2020-12-29 2020-12-31 54221130012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore PERMIRESIM I FURN ME UJ TE QYTETIT ROSKOVEC KNTR 1329 DT 06/02020,FAT 29,25 SERI 86147529,83820025 DT 28/12/2020 SERI
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 39,664,680 2020-12-29 2020-12-31 54710560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik paradhenoe per ft seri 83820020 dt 23.12.2020, kontr GOA 2020/p-199 dt 24.11.2020
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 124,116,866 2020-12-24 2020-12-30 165610060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH "Ndertim By Pass Tepelene, Loti 1", Shtese Punimesh Shkresa Nr.9299/2 Dt 23.12.20 Dif Sit 1 Fat Nr. 12 Dt 25.11.2020 Ser 83820012 Kon Nr. 8275/6 Dt 16.11.2020
  Bashkia Libohove (1111) G. P. G. COMPANY Gjirokaster 2,531,380 2020-12-28 2020-12-29 43721160012020 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala 2116001 Bashkia Libohove GJ kthim5% garancie "rehabilitimi,rikonstrukrruge kthese e Laboves-Labove e kryqit" certif marrje perkoh ne dorez 06.12.2017,akt kolaud 06.12.2017 certifikate perfundimtare marrje dorezim nr110 dt 20.01.2020
  Bashkia Libohove (1111) G. P. G. COMPANY Gjirokaster 3,342,817 2020-12-28 2020-12-29 43621160012020 Garanci te viteve te meparshme per sipermarje punimesh,Te Dala 2116001 Bashkia Libohove GJ kthim5% garancie "rehabilitimi,rikonstrukrruge kthese e Laboves-Labove e kryqit" certif marrje perkoh ne dorez 06.12.2017,akt kolaud 06.12.2017 certifikate perfundimtare marrje dorezim nr110 dt 20.01.2020
  Bashkia Kavaja (3513) G. P. G. COMPANY Kavaje 95,000,000 2020-12-28 2020-12-29 2310121180012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore BASHKIA KAVAJE SA LIKUIDOJME RIKONSTRUK TE RRJETIT SHPERNDARES PER FURNIZ ME UJE TE KJ NDERTIM DEPO FAZA 2 KONTR 1534/2 DT 07.05.2020 FAT 15 DT 09.12.2020 SERI 86147615
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 9,576,570 2020-12-23 2020-12-24 50610560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik ft riveshje akse rrugore, kontr GOA 2020/p-162 dt 02.11.2020, seri 83820016 dt 07.12.2020, sit nr 1
  Komuna Klos (0625) / Bashkia Klos (0625) G. P. G. COMPANY Mat 48,727,907 2020-12-16 2020-12-18 139126540012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashk. Klos (2654001) Lik.Situac.pjesor Nr.2 Dt.15.07.19-10.01.2020 'Rik.shko.mesme Shaban Collaku'.Urdh.Prok.Nr.10 Dt.26.04.2019.Kontr.Nr.1591 Prot.Dt.12.07.19.Amand.Nr.1591/1 Dt.06.12.19,Nr.3017 Dt.20.12.19Dif.Fat.Tat.Nr.46 Dt.27.04.2020.
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 96,786,000 2020-12-14 2020-12-17 46910560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH,lik ft rindert i banesave indiv, kontr ne vazhd GOA 2020/pr -137 dt 15.10.2020, seri 83820017 dt 09.12.2020, sit nr 1
  Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 1,389,600 2020-12-14 2020-12-16 20321290102020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2129010 Nd.Pasurise Publike Lu. per sa lik. blerje cakull, fat.nr.76017156 dt.16.07.2019, fh.nr.41 dt.16.07.2019, ur.prok.nr.14 dt.31.01.2019, kontr.nr.75 dt.15.04.2020
  Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 1,000,000 2020-12-11 2020-12-14 20421290102020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2129010 Nd.Pasurise Publike Lu. per sa lik. blerje asfaltobeton dhe prajmer, perf.fat.nr.76017154 dt.10.07.2019, fh.nr.39 dt.10.07.2019, ur.prok.nr.10 dt.29.01.2019, kontr.nr.110 dt.12.03.2019
  Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 500,000 2020-12-11 2020-12-14 20521290102020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2129010 Nd.Pasurise Publike Lu. per sa lik. blerje asfaltobeton dhe prajmer, pjes.fat.nr.76017155 dt.15.07.2019, fh.nr.40 dt.15.07.2019, ur.prok.nr.10 dt.29.01.2019, kontr.nr.110 dt.12.03.2019
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 84,600,000 2020-12-11 2020-12-14 144310060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH "Ndertim By Pass Tepelene, Loti 1" Shkresa Nr.8541/2 Dt 10.12.2020 Dif Sit nr.10 Fat Nr.02 Dt 30.07.2020 Ser 86147602 Kon ne vazhdim Nr. 4193/6 Dt 12.07.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 108,272,262 2020-12-11 2020-12-14 144210060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH "Ndertim By Pass Tepelene, Loti 1" Shkresa Nr.8541/2 Dt 10.12.2020 Dif Sit nr.10 Fat Nr.11 Dt 29.05.2020 Ser 86147511 Kon ne vazhdim Nr. 4193/6 Dt 12.07.2018
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 26,580,000 2020-12-11 2020-12-14 144410060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH "Ndertim By Pass Tepelene, Loti 1" Shkresa Nr.8541/2 Dt 10.12.2020 Dif Sit nr.10 Fat Nr.36 Dt 07.09.2020 Ser 86147536 Kon ne vazhdim Nr. 4193/6 Dt 12.07.2018
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 12,148,733 2020-12-04 2020-12-07 42210560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FZHSH,lik ft rindert obj ars, kontr GOA 2020/pr-25 dt 09.06.2020, seri 83820015 dt 27.11.2020, sit nr 4
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 62,430,000 2020-12-03 2020-12-04 4021105600120201 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FZHSH, rindert.banesa indiv.(paradhenie) kontr nr GOA 2020-137 date 15.10.2020 shkr MFE nr 10340/1 date 25.11.2020 fat nr 83820014 dt 26.11.2020
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 109,250,000 2020-12-02 2020-12-03 136910060542020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH Shkresa Nr.9299/1 Dt 02.12.20 Fat Nr. 12 Dt 25.11.2020 Ser 83820012 Kon Nr. 8275/6 Dt 16.11.2020 UP Nr. 234 Dt 28.10.2020 Formulari I Njoftimit te Fituesit Buletini nr.101 16.11.2020,N.
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 9,608,300 2020-11-18 2020-11-23 35910560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH,lik ft rindert obj ars, kontr GOA 2020/pr-25 dt 09.06.2020, seri 83820010 dt 03.11.2020, sit nr 3
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 26,837,899 2020-11-18 2020-11-20 35810560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FZHSH,lik ft rindert obj ars, kontr GOA 2020/pr-25 dt 09.06.2020, seri 83820009 dt 28.10.2020, sit nr 3