Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All G. P. G. COMPANY All 6,077,122,591.00 221 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 17,392,192 2021-09-08 2021-09-10 41810560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH,lik ft ndert rruge, kontr GOA 2020/p-60 dt 06.04.2021, ft nr 54/2021 dt 01.09.2021, sit nr 1
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 40,294,608 2021-09-03 2021-09-07 41210560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH,lik ft ndertim rruge, kontr ne vazhd GOA 2020/p-199 dt 24.11.2020, ft nr 53/2021 dt 01.09.2021, sit nr 2
  Bashkia Tirana (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 41,990,964 2021-08-28 2021-09-02 278321010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Lik Situac 2, dt 27.01.2021, obj Ndertim god tip RSU 3-8, kontr 27394/70, dt 27.10.20, fat 43/2021 dt 02.08.2021
  Bashkia Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 10,509,625 2021-08-20 2021-08-24 47421290012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2129001 Bashkia Lushnje, Sa Lik.perfund.kont.nr.6464,dt.29.07.2019 Rikonst.shkolles 9 vjecare 4 Deshmoret LU, fat.nr.s 56910380,dt.01.11.2019,situac.perfund. Akt kolaud dt.05.11.2019, Pcv perkohshem marr.dorez.punimeve dt.05.11.2019
  Bashkia Lac (2019) G. P. G. COMPANY Laç 31,166,912 2021-08-06 2021-08-09 107221260012021 Te tjera transferime korrente Bashkai Kurbin pagaur kontrate nr 6989/26 dt 15.01.2021 ft nr 44/2021 dt 05.08.2021 situacion punimesh nr 6 Rikonstruksioni i fasadave te pallateve Bashkia Kurbin
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 75,248,362 2021-07-21 2021-07-22 89410060542021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1006054 ARRSH "Rindertim I Ures se Tapizes" Sit Nr.1 Fat Nr. 37/2021dt 12.07.2021 Kon Nr. 5566/9 Dt 22.09.2020 UP Nr. 127 Dt 27.07.2020 NJF Buletini nr.73 dt 18.09.2020, NJLKontrates nr.78 dt 28.09.2020
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 2,348,185 2021-07-14 2021-07-16 87510060542021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1006054 ARRSH "Ndertim By Pass Tepelene, Loti 1", Shtese Punimesh Shkresa Nr.1118/2 Dt 08.07.2021 Diference Sit 2 Fat Nr.3 Dt 04.02.2021 Kon ne vazhdim Nr. 8275/6 Dt 16.11.2020
  Bashkia Pustec (1515) G. P. G. COMPANY Korçe 102,789,238 2021-06-29 2021-06-30 14924990012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2499001-BASHKIA PUSTEC,FURNIZIM ME UJE,U.P NR.14 DT 30.12.2020,NJOFT. FIT. NR.29 DT 01.03.2021,KONTR. NR.149/4 DT 06.04.2021,SITUAC.PUNIMESH,FAT. NR.29/2021 DT 09.06.2021,U.B 40608
  Bashkia Lac (2019) G. P. G. COMPANY Laç 20,010,106 2021-06-24 2021-06-28 91421260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar kontrate nr 6989/26 dt 15.01.2021 ft nr35/2021 dt 23.06.2021 situacion punimesh pjesor nr 5
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 55,839,059 2021-06-17 2021-06-18 25110560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021, lik ft ndert rruge, kontr ne vazhd GOA 2020/p-199 dt 24.11.2020, nr ft 32/2021 dt 16.06.2021, sit nr 1
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 47,900,866 2021-06-14 2021-06-15 23910560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021, lik ft rindert i banesave ind, kontr ne vazhd GOA 2020/p-283 dt 28.12.2020, ft nr 28/2021 dt 01.06.2021, sit nr 1 pjesore
  Ndermarrja e Pasurive PNdermarrja e Pasurive Publike Lushnje (0922) G. P. G. COMPANY Lushnje 4,500,000 2021-06-07 2021-06-09 9021290102021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2129010 Ndermarrja e Pasurive Publike Lushnje, Sa lik.Kont.nr.83,dt.30.03.2021 Bl. asfaltobeton furniz.vendosje sipas fat fiskal. nr.27,dt.20.05.2021 lik.pjesor, sit. dt.20.05.2021, f.hyrje nr.19,dt.20.05.2021,pcv marr.dorez. dt.20.05.2021
  Bashkia Lac (2019) G. P. G. COMPANY Laç 24,099,167 2021-05-20 2021-05-21 73821260012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) Bashkia Kurbin paguar kontrate nr 6989/26 dt 15.01.2021 ft nr 26/2021 dt 17.05.2021 situacion nr nr 4 Rikonstruksioni i fasadave te pallateve te Bashkise Kurbin
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 119,223,575 2021-05-06 2021-05-10 16110560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021, lik ft rindert banes individ, kontr vazhd GOA2020/p Rindert 201 dt 25.11.2020, ft nr 24/2021 dt 04.05.2021, situacion . dt 24.03.21-10.04.2021,kerkese dt 04.05.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 85,137,423 2021-04-28 2021-04-30 14810560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021, lik ft riveshje rrugesh, kontr ne vazhd GOA 2020/p-162 dt 02.11.2020, nr ft 23/2021 dt 27.04.2021, sit nr 3
  Bashkia Tirana (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 78,426,261 2021-04-26 2021-04-30 122721010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 2101001 Bashkia Tirane Lik Situac 1, dt 26.3.21, obj Ndertim god tip RSU 3-8, kontr 27394/70, dt 27.10.20, fat 13/2021, dt 1.4.21
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 4,780,270 2021-04-27 2021-04-29 141105600120211 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1056001 FSHZH 2021, lik garanci punimesh, urdher per lik dt 22.04.2021, certifikate perfundimt e marrjes ne ndorz dt 02.11.2020, aktkolaudim dt 05.11.2018
  Bashkia Lac (2019) G. P. G. COMPANY Laç 16,369,427 2021-04-22 2021-04-23 58821260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar kontrate 6989/26 dt 15.01.2021 ft nr 18/2021 dt 19.04.2021 situacion nr 3 Rikonstruksioni i fasadave
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) G. P. G. COMPANY Tirane 35,141,250 2021-04-16 2021-04-19 10810560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa rezidenciale 1056001 FSHZH 2021, lik ft rindert i banesave indiv, kontr ne vazhd GOA 2020/p-137 dt 15.10.2020, nr ft 17/2021 dt 14.04.2021, sit nr 4
  Bashkia Lac (2019) G. P. G. COMPANY Laç 4,913,314 2021-04-07 2021-04-09 51621260012021 Te tjera transferime korrente Bashkia Kurbin paguar kontrate nr 6879/27 dt 19.02.2021 ft nr 14/2021 dt 02.04.2021 situacion nr 1 pv marrje dorezim projekti nr 1469/1 dt 01.03.2021