Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FUSHA All 6,934,676,259.00 329 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 3,758,677 2021-02-16 2021-02-18 1921011552021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2101155, DPRNricimit lik ft miremb sheshit Skenderbej nr ft 77431910 dt 31.12.20,sit 6 dt 31.12.20 pv 31.12.20 kontr 1789/3 dt 21.7.2020
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) FUSHA Tirane 2,247,424 2021-02-10 2021-02-12 1110060792021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006079 DRQT, lik ft mirmb performance kontr ne vazhd nr 1 dt 02.11.2020, nr ft 4/2021 dt 26.01.2021, sit nr 2
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 12,848,197 2021-01-14 2021-01-21 417521010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001-Bashkia Tirane Lik Situac 4 Objekt Rehabilitim Bulev Zogu I, Kontr vazhdim 10936/9, dt 26.06.2019, Situac nr 4 deri 10.12.20, fature serial 77432641, dt 18.12.20
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 58,732,731 2021-01-15 2021-01-21 419521010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane likujdim garancie punimesh Shesh Skenderb, Kontr. vazhd 626/4, dt 08.03.17, Procv 20.11.2020, Proc kol 12.12.2018, Situac perfund 07.09.2018
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) FUSHA Tirane 66,732,374 2020-12-30 2021-01-18 56210560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik paradhenie per ft seri 77432643 dt 23.12.2020, kontr GOA 2020/p-258 dt 23.12.2020,
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) FUSHA Tirane 2,247,424 2020-12-31 2021-01-18 19410060792020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj Drejt Rajonit Qendror Tirane, lik ft mirmbajtje performance, kontr ne vazhd nr 1 dt 02.11.2020, seri 77432644 dt 23.12.2020, sit nr 1
  Qarku Tirane (3535) FUSHA Tirane 2,800,023 2020-12-30 2021-01-15 38620350012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve Kesh Qarkut Tr,lik dif punimesh RR Pell Kllojke nga FZHR,vazhd kontr 19 dt 6.11.2012,sit perfund 12.12.2014,akt marje dorez 1655 dt 11.12.2014,fat 232 dt 12.12.2014 seri 05713564,
  Bashkia Vore (3535) FUSHA Tirane 820,440 2020-12-21 2020-12-31 60621650012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Vore,lik pastrimi,urdher lik 65 dt 04.12.2020,vazhd shtese kontr 125/6 dt 10.03.2017,sit31.5.2019,fat 79 dt 31.05.2019 seri 48931891
  Bashkia Vore (3535) FUSHA Tirane 3,980,720 2020-12-21 2020-12-30 59621650012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Vore,lik pastrimi,urdher lik 54 dt 02.12.2020,vazhd kontr 43/6 dt 01.7.2016,sit 28.2.2019,fat 83 dt 28.2.2019 seri 48931783
  Bashkia Vore (3535) FUSHA Tirane 820,440 2020-12-21 2020-12-30 60521650012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Vore,lik pastrimi,urdher lik 64dt 04.12.2020,vazhd shtese kontr 125/6 dt 10.03.2017, sit 30.4.2019,sit 30.4.2019,fat 91 dt 30.04.2019 seri 48931891
  Bashkia Vore (3535) FUSHA Tirane 847,788 2020-12-21 2020-12-30 59821650012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Vore,lik pastrimi,urdher lik 575dt 02.12.2020,vazhd kontr 43/6 dt 01.7.2016,sit31.3.2019,fat 472 dt 31.03.2019 seri 48931772
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 45,737,545 2020-12-28 2020-12-30 401921010012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 2101001 BAshkia tirane Ndertimi BAnesave sociale kosto lokale Kontrata CW 01 dt.12.02.2009 PV dt.30.12.13 sit 1-14 nga fill -29.07.13 ush 4285 dt.21.11.2019
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 21,283,692 2020-12-24 2020-12-30 396821010012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 bashkia tirane pastrim i qytetit kont ne vazhd 21495/16 dt 27.12.17 sit netnor 2020 fat 36 sr 7432636 dt 07.12.2020
  Bashkia Vore (3535) FUSHA Tirane 847,788 2020-12-21 2020-12-30 59721650012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Vore,lik pastrimi,urdher lik 57 dt 02.12.2020,vazhd kontr 43/6 dt 01.7.2016,sit 31.12.2019,fat 46 dt 31.03.2019 seri 48931846
  Bashkia Vore (3535) FUSHA Tirane 4,146,078 2020-12-21 2020-12-30 59521650012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Vore,lik pastrimi,urdher lik 54 dt 02.12.2020,vazhd kontr 43/6 dt 01.7.2016,situac dt 31.1.2019,fat 71 dt 31.1.2019 seri 48931771
  Bashkia Vore (3535) FUSHA Tirane 847,788 2020-12-21 2020-12-30 60721650012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashkia Vore,lik pastrimi,urdher lik 66 dt 04.12.2020,vazhd shtese kontr 125/6 dt 10.03.2017,sit dt 31.12.2019,fat 42 dt 31.12.2019 seri 48931642
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) FUSHA Tirane 110,410,767 2020-12-28 2020-12-29 51910560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH, lik ft rivitalizim, kontr ne vazhd GOA 2020/p-122 dt 23.09.2020, seri 77432638 dt 16.12.2020, sit nr 2
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) FUSHA Tirane 4,156,025 2020-12-28 2020-12-29 76910120012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore Ministria e Kultures 1012001.muzealizimi i muzeut Mesonjtorja e pare,fatura nr.39.dt.18.12.2020.seria 77432639,kontrata nr 3753 5.dt.09.10.2020,urdher nr 324.dt.09.09.2020, situacion perfundimtar,akt kolaudimi dt.08.12.2020,proces dt.14.12.
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) FUSHA Tirane 2,670,000 2020-12-22 2020-12-24 24621011462020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2101146, DPPGjelb 1, lik ft inst rrjeti ujit nr 33 dt 30.11.20 sr 77432633 lik pjes fh 7 dt 30.11.20 kontr 2546/2 dt 16.10.20, u prok 2220/4 dt 25.8.20, fit 12.10.20
  Tirana Parking (3535) FUSHA Tirane 1,142,863 2020-12-17 2020-12-21 28621018162020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101816, tirana parking lik ft sherbim pastrimi up nr 75 dt 663 dt 24.03.2020 urdher nr 76 dt 663/1 dt 20.05.2020 kontr nr 663/7 dt 28.05.2020 ft 31 dt 30.11.2020 seri 77432631 sit 2.12.2020 pvmd 984/11 dt 04.12.2020