Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FUSHA All 6,934,676,259.00 329 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 8,025,672 2021-04-21 2021-04-23 120321010012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane Sherbim pastrimi kontr vazhdim 45871/5, dt 30.12.20, situac 3, 01-12 mars, fat 31/2021, dt 05.04.2021
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 6,477,550 2021-04-20 2021-04-21 5921011552021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2101155, DPRNricimit lik ft pjes miremb sheshit Skenderbej nr ft 29/2021 dt 01.04.2021,sit 3 dt 31.3.21 pv 31.03.21,kontr vazhd 1789/7 dt 20.01.2021
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 23,750,000 2021-04-16 2021-04-20 113021010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Lik Situac 4 date 10.12.2020, obj Rehab blvrd Zogu I, kontr vazhdim 10936/9, dt 26.06.2019, fat 77432641, dt 18.12.2020
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) FUSHA Tirane 29,817,216 2021-04-15 2021-04-19 47410060542021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1006054 ARRSH Clirim Garancie 5% Ndertim rruga By Pass Plepa - Kavaje - Rrogozhine Lot 11 Kod Projekti M062969 Kontrata ne vazhdim Nr 3279/10 dt 30.09.13 PV Kolaudimi dt 31.05.2018 PVMP ne dorezim dt 02.03.2021
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) FUSHA Tirane 5,963,751 2021-04-15 2021-04-19 47510060542021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1006054 ARRSH Clirim Garancie 5% Ndertim rruga By Pass Plepa - Kavaje - Rrogozhine Lot 11 shtese punimesh
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) FUSHA Tirane 2,247,424 2021-04-08 2021-04-09 5010060792021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006079 DRQT, lik ft mirmb perf, kontr ne vazhd nr 1 dt 02.11.2020, nr ft 10/2021 dt 15.02.2021, sit nr 3 sit nr 1
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 95,000,000 2021-04-06 2021-04-09 96321010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Lik situac 4, dt 10.12.20, obj Rehab Blvrd Zogu 1, Kontr vazhd 10936/9, dt 26.06.19, fat 77432641, dt 18.12.20 (pjesore)
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 18,713,875 2021-03-19 2021-03-26 79021010012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane Likujdim pastrim Zona Tirana IV,situac 2 periudha shkurt 2021 01-28 shkurt 2021, kontr vazhdim 45871/5, dt 30.12.20, fat 25/2021 dt 02.03.2021
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 34,921,535 2021-03-25 2021-03-26 84521010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Rehabilitim bulevardi Zogu I-re sit nr.4 garanci kont.10936/9 dt.26.06.19 sit punimesh 4 fill-10.12.20 fat 77432641 dt.18.12.20 pjesore shk 45270/1 dt.30.12.20
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) FUSHA Tirane 5,704,896 2021-03-17 2021-03-19 5621011462021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2101146, DPPGjelb lik ft inst rrjet ujites nr 13 dt 31.12.20 sr 77431913 fh 10 dt 31.12.20 lik pjes kontr vazhdim 2546/2 dt 16.10.20 up 25.8.20 fit 12.10.20
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 20,610,375 2021-03-08 2021-03-18 62521010012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane Pastrim Janar 2021, Urdh Prok 45871, dt 28.02.20, Urdh KVO 4587/1, dt 28.12, Rap Permb 45871/2, dt 28.12.20, Kontr 45871/5, dt 30.02.20, Situac 1, dt 31.12.20-31.01.21 fat 09/2021, dt 11.02.2021
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 2,904,516 2021-03-10 2021-03-12 4121011552021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2101155, DPRNricimit lik ft miremb sheshit Skenderbej nr ft 24/2021 dt 27.02.2021,sit 2 dt 27.2.21 pv 28.2.21,kontr 1789/7 dt 20.01.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) FUSHA Tirane 21,327,500 2021-03-05 2021-03-09 3410560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FSHZH 2021, lik ft rindert obj ars, kontr ne vazhd GOA 2020/p-52 dt 22.06.2020, seri 77432618 dt 17.11.2020, sit nr 5
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 18,039,613 2021-03-01 2021-03-05 53021010012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane Sherbim pastrimi Zona Tirana IV sipas situac 33 periudha 01 - 26 dhjetor 20, kontr vazhdim 21495/16, dt 27.12.17, Fat 08/2021 dt 09.02.21
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) FUSHA Tirane 3,144,168 2021-02-25 2021-02-26 3521011462021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2101146, DPPGjelb lik ft inst rrjet ujites nr 7 dt 30.11.20 sr 77432633 fh 7 dt 30.11.20 lik pjes kontr vazhdim 2546/2 dt 16.10.20 up 25.8.20 fit 12.10.20
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) FUSHA Tirane 171,192 2021-02-25 2021-02-26 3621011462021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te veprave ujore 2101146, DPPGjelb lik ft inst rrjet ujites nr 13 dt 31.12.20 sr 77431913 fh 10 dt 31.12.20 lik pjes kontr vazhdim 2546/2 dt 16.10.20 up 25.8.20 fit 12.10.20
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 23,750,000 2021-02-24 2021-02-25 45221010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Lik objekti Rehab. blvrd Zogu 1, Kontr vazhd 10936/9, dt 26.06.19, Situac nr 4 deri 10.12.20, Fat 77432641, dt 18.12.20
  Tirana Parking (3535) FUSHA Tirane 1,212,532 2021-02-19 2021-02-22 2221018162021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101816, Tirana Parking lik fat sherbime pastrimi, ft 12 seria 77431912 dt 31.12.20,kont vazhdim nr 663/7 dt 20.5.20, sitacion 984/12 dt 31.12.20
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 3,453,533 2021-02-16 2021-02-18 2421011552021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2101155, DPRNricimit lik ft miremb sheshit Skenderbej nr ft 7/2021 dt 1.02.2021,sit 7 dt 19.01.21 pv 19.1.21,kontr 1789/3 dt 21.7.2020
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 1,405,720 2021-02-16 2021-02-18 2521011552021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2101155, DPRNricimit lik ft miremb sheshit Skenderbej nr ft 6/2021 dt 1.02.2021,sit 1 dt 31.01.21 pv 31.1.21,kontr 1789/7 dt 20.01.2021