Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FUSHA All 6,934,676,259.00 329 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 98,612,920 2020-10-29 2020-11-04 310921010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Likuidim pjesor obj Rehabitim i bulevardit Zogu I-re sit 2 kont nr.10936/9 dt.26.06.2020 sit nr.2 dt.10.08.20 fat.77432600 dt.10.08.20(pjesore) shk.29260/1 dt.24.09.20
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) FUSHA Tirane 1,096,416 2020-10-27 2020-10-29 29910560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH, lik ft rikonstr shetitore, kontr ne vazhd GOA 2019/p-55 dt 06.11.2019, seri 77432374 dt 23.09.2020, sit nr 2
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) FUSHA Tirane 2,491,432 2020-10-21 2020-10-23 17121011462020 Sherbime te tjera 2101146, DPPGjelb 1, lik ft sherb pastr nr 45 dt 31.01.20 sr 77432045, kontr 731/16 dt 2.4.19 sit 10 dt 31.01.20 u prok 731/4 dt 19.2.20
  Tirana Parking (3535) FUSHA Tirane 1,212,067 2020-10-21 2020-10-22 23321018162020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101816, tirana parking lik ft sherbim pastrimi up nr 75 dt 663 dt 24.03.2020 urdher nr 76 dt 663/1 dt 20.05.2020 kontr nr 663/7 dt 28.05.2020 ft 94 dt 30.09.2020 seri 77432394 sit 4 dt 30.09.2020 pvmd 984/7 dt 07.10.2020
  Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) FUSHA Tirane 2,491,432 2020-10-20 2020-10-21 17221011462020 Sherbime te tjera 2101146, DPPGjelb 1, lik ft sherb pastr nr 19 dt 31.03.20 sr 77432519, kontr 731/16 dt 2.4.19 sit 12 dt 31.03.20 u prok 731/4 dt 19.2.20
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 45,000,000 2020-10-12 2020-10-15 292021010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Rehabilitim Zogu I Kont ne vazhd 10936/9+ dt 26.06.2020 sit 2 pjesore 10.08.2020 fat 77432600 dt 10.08.2020 pjesore
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 82,158,150 2020-10-08 2020-10-14 280521010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane rehabilitim i bulevardit Zogu i I garanci kont.10936/9 dt.26.06.19 sit nr.1 dt.18.11.19 fat.77432015 dt.10.12.19 shk.4607 dt.13.12.19
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 284,976 2020-10-06 2020-10-08 37421011552020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2101155, DPN2, pagese blerje beton vazhdim kontr 1394/9 dt 13.7.20, ft 77432390 dt 30.9.20, fh 34 dt 30.9.20, pv 30.9.20
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 379,968 2020-10-06 2020-10-08 37221011552020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2101155, DPN2, pagese blerje beton vazhdim kontr 1394/9 dt 13.7.20, ft 77432789 dt 25.9.20, fh 26 dt 25.9.20, pv 25.9.20
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 227,981 2020-10-06 2020-10-08 37321011552020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2101155, DPN2, pagese blerje beton vazhdim kontr 1394/9 dt 13.7.20, ft 77432790 dt 28.9.20, fh 30 dt 28.9.20, pv 28.9.20
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 16,332,143 2020-09-28 2020-10-06 275221010012020 Shpenz. per rritjen e te tjera AQT 2101001 Bashkia Tirane Projekt Ndertim i banesave sherbimit social Kosto lokale fat.05713858 dt.20.11.13 situacion nr.14 dt.29.07.13 shk.31992 dt.26.08.19 kontrata CW-01 dt.12.02.2009
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FUSHA Tirane 303,859 2020-10-05 2020-10-06 185310130492020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049-QSUT 2020.602-sherb past ambjenti jashtem sipas kont ne vazhdim nr147/9 dt 16.4.2020 fat nr 68 seri 77432368dt 8.9.20. sit nr 4 periudh 1.5-8.9.2020
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 3,707,240 2020-10-01 2020-10-05 36321011552020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2101155, DPN2,lik ft miremb e menaxh sheshi skenderbej nr 77432389 dt 30.09.20 sit 3 dt 30.09.20 kontr 1789/3 dt 21.7.20, pv 01.9-30.09.2020
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 2,983,200 2020-09-29 2020-09-30 35521011552020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike 2101155, DPN2,lik ft zhvend impjanti asf nr 77432838 dt 1.9.20 kontr 957/11 dt 1.6.20, u prok 22.4.20, njoft kontr 23.4.20, pvvl 6.5.20 fitues 14.5.20
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) FUSHA Tirane 69,184,926 2020-09-29 2020-09-30 22510560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH, lik ft vazhd shetitores segmentit jugor, seri 77432374 dt 23.09.2020, kontr GOA 2020-55 dt 06.11.2019, sit nr 2
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) FUSHA Tirane 85,310,000 2020-09-24 2020-09-25 21810560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FZHSH, lik ft rinert i obj arsimore, kontr GOA 2020-52 dt 22.06.2020, seri 77432373 dt 20.09.2020, sit nr 2
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 552,455 2020-09-22 2020-09-25 262121010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Ndert shatervanit ne sheshin Hunyadi Kont 17999/9 date 19.08.2020 sit nr.1 nga fill-31.10.2019 fat nr 77432496 date 31.10.2019
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) FUSHA Tirane 21,327,500 2020-09-23 2020-09-24 21410560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FZHSH, lik ft rinert i obj arsimore, kontr GOA 2020-52 dt 22.06.2020, seri 77432358 dt 26.08.2020, sit nr 1
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 534,688 2020-09-22 2020-09-24 262321010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Ndertimi Shatervanit ne Sheshin Hunyadi Kont Nr.17999/9 dae 19.08.2019 sit nga fillimi- date 05.11.2019 fature nr 77432100 date 09.12.2019
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 199,483 2020-09-21 2020-09-22 31721011552020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2101155, DPN2,pagese ft blerje beton nr 77432372 dt 15.09.20, fh 15 dt 15.09.20, pv 15.09.20, kontr 1394/9 dt 13.7.20, u pr 12.6.20, pvo 25.6.20, fitues 7.7.20