Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FUSHA All 6,934,676,259.00 329 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 117,661,110 2020-12-15 2020-12-18 372221010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Rehablitim i bulevardit Z.pare Kont ne vazhd 10936/9 dt 26.06.19 sit 10.08.20 fat 77432398 dt 16.10.20
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) FUSHA Tirane 3,005,610 2020-12-16 2020-12-17 48510560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH,lik ft rivitalizim i zonave turistike, kontr GOA 2020/p-122 dt 23.09.2020, seri 77432634 dt 30.11.2020, sit nr 1
  Agjensia e Parqeve dhe Rekreacionit (3535) FUSHA Tirane 231,446 2020-12-15 2020-12-16 46721018152020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101815, APRekreac lik 5 % garanc kontr 263/7 dt 30.4.19 akt kolaudim 1.11.2019, pv perfund marje dorez 25.11.20 urdher tit 599 dt 15.12.20
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 949,920 2020-12-15 2020-12-16 55221011552020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2101155, DPN2, pagese blerje beton vazhdim kontr 1394/9 dt 13.7.20, ft 77432637 dt 9.12.20, fh 62 dt 9.12.20, pv 9.12..20
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 46,163,507 2020-12-11 2020-12-16 371621010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Likuidim pjesor obj Rehabitim i bulevardit Zogu I-re sit 2 kont nr.10936/9 dt.26.06.2020 sit nr.2 dt.10.08.20 fat.77432600 dt.10.08.20(pjesore) shk.29260/1 dt.24.09.20
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 21,148,246 2020-12-04 2020-12-11 360321010012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane Pastrim Kont ne vazhd 21495/16 dt 27.12.17 sit 33 dt 31 shtator 2020 fat 77432397 dt 14.10.2020
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 21,633,664 2020-12-04 2020-12-11 360521010012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane Pastrim Kont ne vazhd 21495/16 dt 27.12.17 sit 33 dt 31 tetor 2020 fat 77432616 dt 10.11.20
  Aparati i Ministrise se Kultures (3535)/ish Aparati Ministrise Turizmit, Kultures, Rinise dhe Sporteve (3535) FUSHA Tirane 1,564,783 2020-12-07 2020-12-10 66710120012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore Ministria e Kultures 1012001,muzealizimi i Muzeut Mesonjtorja e pare,fatura nr.19.dt.19.11.2020,seria 77432619,situacion nr1.dt.06.11.2020,kontrata nr.3753 5.dt.09.10.2020,urdh.prok.nr.324.dt.09.09.2020,njoftim fituesi nr.3753 4.dt.05.10.20
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 3,196,650 2020-12-07 2020-12-10 53521011552020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2101155, DPN2, miremb e menaxh sheshi skenderbej vazhdim kontr 1789/3 dt 21.7.20, ft 77432629 dt 30.11.20, pv punimesh 1.11.2020-30.11.2020 situac.5 dt 30.11.20
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) FUSHA Tirane 74,874,630 2020-12-04 2020-12-07 42010560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH, lik ft rikonstr shetitore, kontr ne vazhd GOA 2019/p-55 dt 06.11.2019, seri 77432622 dt 26.11.2020, sit nr 3
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) FUSHA Tirane 21,327,500 2020-11-24 2020-11-26 37510560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore 1056001 FZHSH, lik ft rindert obj ars kontr ne vazhd GOA 2020/pr-52 dt 22.06.2020, seri 77432617 dt 11.11.2020 sit nr 4
  Tirana Parking (3535) FUSHA Tirane 1,262,654 2020-11-23 2020-11-25 25921018162020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101816, tirana parking lik ft sherbim pastrimi up nr 75 dt 663 dt 24.03.2020 urdher nr 76 dt 663/1 dt 20.05.2020 kontr nr 663/7 dt 28.05.2020 ft 11 dt 31.10.2020 seri 77432611 sit 5 dt 31.10.2020 pvmd 984/9 dt 06.11.2020
  Agjensia e Parqeve dhe Rekreacionit (3535) FUSHA Tirane 479,781 2020-11-23 2020-11-24 41321018152020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101815, APRekreac shpenz 5% garanci rrethime kangjell kontr 1258/8 dt 19.9.2017, akt kolaudim 28.12.17 proc verb marje dorzim 15.10.2020 urdher 521 dt 19.11.20
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 22,161,475 2020-11-11 2020-11-17 322721010012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane Sherbim Pastrimi Gusht 2020 Shkresa 29857/1 dt 17.09.2020 kont ne vazhd 21495/16 dt 27.12.2017 sit 32 dt 01 deri 31 gusht 2020 fat 77432369 dt 08.09.2020
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 503,457 2020-11-09 2020-11-12 45721011552020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2101155, DPN2, pagese blerje beton vazhdim kontr 1394/9 dt 13.7.20, ft 77432601 dt 3.10.20, fh 39 dt 3.10.20, pv 3.10.20
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 3,223,782 2020-11-09 2020-11-12 45221011552020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2101155, DPN2, miremb e menaxh sheshi skenderbej vazhdim kontr 1789/3 dt 21.7.20, ft 77432605 dt 31.10.20, pv punimesh 1.10.20-31.10.20, situac.4 dt 31.10.20
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 517,706 2020-11-09 2020-11-11 46021011552020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2101155, DPN2, pagese blerje beton vazhdim kontr 1394/9 dt 13.7.20, ft 77432604 dt 22.10.20, fh 43 dt 22.10.20, pv 22.10.20
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) FUSHA Tirane 63,982,500 2020-11-09 2020-11-11 33010560012020 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa shkollore /p-1056001 FZHSH, lik ft rindert obj ars, kontr ne vazhd GOA 2020/pr-52 dt 22.06.2020, seri 77432399 dt 20.10.2020, sit nr 3
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 503,457 2020-11-09 2020-11-11 45821011552020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2101155, DPN2, pagese blerje beton vazhdim kontr 1394/9 dt 13.7.20, ft 77432602 dt 9.10.20, fh 41 dt 910.20, pv 9.10.20
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 493,958 2020-11-09 2020-11-11 45921011552020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2101155, DPN2, pagese blerje beton vazhdim kontr 1394/9 dt 13.7.20, ft 77432603 dt 16.10.20, fh 42 dt 16.10.20, pv 16.10.20