Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

  • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
  • Ku shkojne fondet e alokuara
  • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
  • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
  • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
  • etj.

  • Lista e institucioneve buxhetore
  • Lista perfituesve
  • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
  • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

    Rezultate permbledhese

    Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
    All FUSHA All 6,934,676,259.00 329 All => =>

    Transaksione
    *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

    Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
    Tirana Parking (3535) FUSHA Tirane 1,215,746 2020-09-18 2020-09-21 19921018162020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101816, tirana parking lik sherbim pastrimi up nr 75 dt 663 dt 24.03.2020 urdher nr 76 dt 663/1 dt 20.05.2020 kontr nr 663/7 dt 28.05.2020 ft dt 31.08.2020 seri 77432364 sit 3 dt 31.08.2020 pvmd 984/5 dt 8.9.2020
    Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 2,486,051 2020-09-17 2020-09-21 246121010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Ndertim i Shatervanit ne Sheshin Hunyadi Tirane garanci UK 17999/3 dt.22.07.19 PV dt.13.08.19 kont 17999/9 19.08.19 sit nr.1 dt-31.10.19 fat.77432496 dt.31.12.19
    Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 2,348,338 2020-09-17 2020-09-21 246221010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Ndertim i Shatervanit ne Sheshin Hunyadi Tirane garanci shk.18064 dt.05.06.20 kont 17999/9 dt.19.08.19 sit dt-05.11.19 fat.77432100 dt.09.12.19
    Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 1,486,625 2020-09-15 2020-09-17 31021011552020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2101155, DPN2,pagese ft blerje beton nr 77432370 dt 10.09.20, fh 10 dt 10.09.20, pv 10.09.20, kontr 1394/9 dt 13.7.20, u pr 12.6.20, pvo 25.6.20, fitues 7.7.20
    Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FUSHA Tirane 1,304,166 2020-09-15 2020-09-16 174010130492020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049-QSUT 2020. 602-sherbim pastrimi ambjenti sipas kon ne vazhdim nr 147/9, dt 16.04.2020, ft nr 59, dt 31.08.2020, seri 77432359, pv 31.08.2020, sit pun 4, dt 01.08-31.08.2020
    Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 3,467,233 2020-09-14 2020-09-15 30621011552020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2101155, DPN2,lik ft miremb e menaxh sheshi skenderbej nr 77432360 dt 31.08.20 sit 2 dt 31.8.20 kontr 1789/3 dt 21.7.20, pv 01.8-31.8.2020
    Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 22,212,046 2020-08-28 2020-09-02 232621010012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane pastrimi qytetit situacion nr.31 nga 01-31.07.2020 fature nr 77432598 dt 10.08.2020 kont 21495/6 dt 27.12.2017
    Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FUSHA Tirane 1,304,166 2020-08-24 2020-08-25 160210130492020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049-QSUT 2020.602-. sherbim pastrimi ambjenti i jashtem sipas kont ne vazhdim nr 147/9 dt 16.4.2020 fat nr 93 seri 77432596 dt 31.7.2020.sit nr 3 per peridh 01.7-31.7.2020
    Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) FUSHA Tirane 2,330,694 2020-08-19 2020-08-20 11621011462020 Sherbime te tjera 2101146, DPPGjelb 1, lik ft sherb pastr nr 06 dt 29.2.20 sr 77432506, kontr 731/16 dt 2.4.19 sit 11 dt 29.2.20 u prok 731/4 dt 19.2.20
    Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) FUSHA Tirane 95,026,654 2020-08-13 2020-08-14 13910560012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FZHSH , lik ft vazhd i shetitores Vlore, kontr GOA 2019/p-55 dt 06.11.2019, seri 77432353 dt 30.07.2020, sit nr 1
    Tirana Parking (3535) FUSHA Tirane 1,215,746 2020-08-11 2020-08-12 17221018162020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101816, tirana parking lik sherbim pastrimi up nr 75 dt 663 dt 24.03.2020 urdher nr 76 dt 663/1 dt 20.05.2020 kontr nr 663/7 dt 28.05.2020 ft nr 93 dt 30.06.2020 seri 77432593 sit 2 dt 31.07.20020 pvmd 984/3 dt 3.08.2020
    Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 2,215,729 2020-08-07 2020-08-10 26021011552020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2101155, DPN2,lik ft miremb e menaxh sheshi skenderbej nr 77432595 dt 31.7.20 sit 6 dt 31.7.20 kontr 3448/17 dt 20.1.20, pv 1.07-20.7.2020
    Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 1,381,724 2020-08-07 2020-08-10 26121011552020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2101155, DPN2,lik ft miremb e menaxh sheshi skenderbej nr 77432595 dt 31.7.20 sit 1 dt 31.7.20 kontr 1789/3 dt 21.7.20, pv 21.07-31.7.2020
    Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 21,174,537 2020-08-05 2020-08-06 207621010012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane Sherbim pastrim Kon ne vazhd nr 21495/16 dt 27.12.2017 sit Qershor 2020 fat 77432586 dt 07.07.2020
    Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 731,116 2020-08-03 2020-08-06 205621010012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane Covid Pastrim i qyetetit Amendim kont 21495/19 dt 27.12.2019 me nr prot 11639 dt 01.04.2020 fat pjesore Nr 77432543 dt 06.05.2020 Shkresa 14917/1 dt 14.05.2020
    Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 6,964,882 2020-08-05 2020-08-06 205521010012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane Sherbim pastrim Covid Amend kont 11639 dt 01.04.2020 Sit Maj 2020 fat 77432559 dt 08.06.2020
    Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 5,167,493 2020-08-05 2020-08-06 206621010012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane Pastrim Covid Amendim 11639 dt 01.04.2020 sit qershor 2020 Fat 77432587 dt 07.07.2020 Shkresa 22766/2 dt 16.07.2020
    Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 1,481,875 2020-07-21 2020-07-22 23221011552020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 2101155, DPN2,pagese ft blerje beton nr 77432589 dt 17.7.20, fh 2 dt 17.7.20, pv 17.7.20, kontr 1394/9 dt 13.7.20, u pr 12.6.20, pvo 25.6.20, fitues 7.7.20
    Tirana Parking (3535) FUSHA Tirane 1,131,811 2020-07-21 2020-07-22 15021018162020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101816, tirana parking lik ft sherb pastr e gjelb nr 77432582 dt 30.6.20, sit 1 kontr 663/7 dt 28.5.20, u pr 24.3.20, fitues 20.5.20 pvmd 3.7.20
    Nd-ja Punetore Nr.1 (3535) FUSHA Tirane 3,513,963 2020-07-17 2020-07-20 11021011462020 Garanci te tjera, te vitit vazhdim,Te Dala 2101146, DPPGjelb 1, lik 5% garanci kontr 3202/4 dt 22.12.2017, urdh 20.12.2017, ft 48930486 dt 2.4.18, proc verb marje dorezim 13.3.2020, nr 1152/1 prot