Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FUSHA All 6,934,676,259.00 329 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 3,234,780 2021-07-07 2021-07-09 13121011552021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2101155, DPRNricimit lik ft miremb sheshit Skenderbej nr ft 59/2021 dt 30.6.2021,sit 6 dt 30.6.21 pv 30.6.21,kontr vazhd 1789/7 dt 20.01.2021
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 28,057,295 2021-06-23 2021-06-25 193821010012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane Sherbimi pastrimit per zonen Tirana IV Situacion nr.3 01-31 Maj 2021 Fat nr.49/2021 dt.05.06.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) FUSHA Tirane 221,759,869 2021-06-21 2021-06-23 25710560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021, lik ft rivitalizim zona urbane, kontr ne vazhd GOA 2020/p-122 dt 23.09.2020, nr ft 53/2021 dt 11.06.2021, sit nr 3
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) FUSHA Tirane 2,805,483 2021-06-21 2021-06-23 25610560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021, lik ft rivitalizim zona urbane, kontr ne vazhd GOA 2020/p-122 dt 23.09.2020, nr ft 58/2021 dt 17.06.2021, sit nr 2 pjesore
  Tirana Parking (3535) FUSHA Tirane 561,324 2021-06-15 2021-06-18 11421018162021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101816, Tirana Parking lik ft sherb pastr e gjelber nr 48/2021 dt 3.6.21, sit 03.6.21 kontr 486/6 dt 10.5.21, u prok 41 dt 19.3.21, fitues 18.5.21 pvmd 862/1 dt 8.6.21
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) FUSHA Tirane 2,188,038 2021-06-14 2021-06-15 10810060792021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006079 DRQT, lik ft mirmb performance, kontr ne vazhd nr 1 dt 02.11.2020, nr ft 43/2021 dt 31.05.2021, sit nr 5
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 6,319,891 2021-06-08 2021-06-14 179221010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 21010012021 Bashkia Tirane Lik garanci 5% Sheshi Skenderbej Fazal Kont 47392/6 dt 27.12.18 Sit perf dt 12.03.19 Pv kol dt 05.04.19 Pv marr dorz dt 23.04.21
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 11,738,772 2021-06-08 2021-06-14 179321010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane Lik garanci 5% Sheshi Skenderbej Faza 2 Kont 30272/6 dt 13.09.18 Sit perf. dt 12.03.19 Pv Kol 12.04.19 Pv marr dorz 23.04.21
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 303,194 2021-06-08 2021-06-10 9821011552021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2101155, DPRNricimit lik ft pjes miremb sheshit Skenderbej nr ft 33/2021 dt 30.04.2021 lik perfund fat ,sit 4 dt 30.4.21 pv 30.4.21,kontr vazhd 1789/7 dt 20.01.2021
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 3,404,884 2021-06-08 2021-06-10 9921011552021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2101155, DPRNricimit lik ft miremb sheshit Skenderbej nr ft44/2021 dt 31.05.2021,sit 5 dt 31.05.21 pv 31.05.21,kontr vazhd 1789/7 dt 20.01.2021
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 2,315,320 2021-06-01 2021-06-07 171821010012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane Garanci ndertim i shkolles 9 vjecare prane ish kombinatit Tekstil sit perf fill -24.02.18 PV kol 26.03.18 PV perf garancise 30.03.20
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 2,025,120 2021-06-02 2021-06-03 8321011552021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike 2101155, DPRNricimit lik ft miremb obj spec nr 40/2021 dt 26.5.21 sit 26.05.2021, kontr 653/14 dt 17.05.2021, upr 653/3 dt 17.3.21, kom of 17.03.21, njoft fit 9.04.2021, draft marv 653/9 dt 23.04.2021, publik 21.5.2021 pvmd 25.05.2021
  Drejtoria Vendore e Policise Tirane (3535) FUSHA Tirane 10,973,588 2021-05-28 2021-05-31 19010160202021 Garanci bankare te viteve te meparshme,Te Dala 1016020 DVP 2021,Pagese dhenie garanci punime,urdh 1451/1 dt 02.04.2021,certif perfund dt 01.03.2021,pv dt 01.03.2021,situac pun nr 8 dt 16.11.2018,akt kolaudimi dt 13.11.2021,shkres eko nr 2785 dt 30.4.21,kontrat 48/4 dt 27.12.16
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 26,721,786 2021-05-24 2021-05-27 157821010012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane Lik situac 2, dt 30.4.21, pastrim Zona Tirana IV, kontr 1087/1, dt 12.03.2021, fat 36/2021, dt 5.5.21
  Bashkia Kruje (0716) FUSHA Kruje 7,000,000 2021-05-24 2021-05-25 99021230012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2123001- Bashkia Kruje Sistemim asfaltim trotuare ndrucim e gjelberim blloku nr 4 qyteti Fushe Kruje lik dif fature nr 391 nr ser 41601945 dt 30.10.2012
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 17,013,650 2021-05-12 2021-05-19 146621010012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane Lik pastrimi Situac 1, dt 31.03.21, UP 41302, 23.11.20, Form Njoft Fit 7476/4, dt 24.2.21, Marrev Kuad 7476/7, dt 10.3.21, kontr 1087/1, dt 12.3.21, fat 30/2021, dt 5.4.21
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 806,823 2021-05-17 2021-05-18 7021011552021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2101155, DPRNricimit lik i plote ft miremb sheshit Skenderbej nr ft 29/2021 dt 01.04.2021,sit 3 dt 31.3.21 pv 31.03.21,kontr vazhd 1789/7 dt 20.01.2021
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 3,690,000 2021-05-17 2021-05-18 7121011552021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2101155, DPRNricimit lik ft pjes miremb sheshit Skenderbej nr ft 33/2021 dt 30.04.2021,sit 4 dt 30.4.21 pv 30.4.21,kontr vazhd 1789/7 dt 20.01.2021
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) FUSHA Tirane 2,247,424 2021-05-10 2021-05-12 7510060792021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006079 DRQT, lik ft mirmb performance, kontr ne vazhd nr 1 dt 02.11.2020, nr ft 26/2021 dt 12.03.2021, sit nr 4
  Autoriteti Rrugor Shqiptar (3535) FUSHA Tirane 11,912,766 2021-04-21 2021-04-26 50410060542021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 1006054 ARRSH Clirim Garancie 5% Kod Projekti M062972 Shkresa 2824/3 dt.15.04.2021 Kontrata 4487/5 Date 16.08.2017 PVK dt 20.12.18 PVMFD dt 24.12.20 Deklarate Noteriale nr.1441 Rep, nr.435 Kol dt 22.03.2021