Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FUSHA All 6,934,676,259.00 329 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 26,752,676 2021-12-22 2021-12-24 482221010012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane lik sherb pastrimi zona Tirana IV Nentor 2021 kontr vazhd nr 11087/1 dt.12.03.2021 sitc nr.9 periudh 01-30 Nentor 2021 fat nr 232/2021 dt.04.12.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) FUSHA Tirane 102,564,535 2021-12-21 2021-12-23 67610560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021,lik ft rikualifikim urban, kontr ne vazhd GOA 2020/p-258 dt 23.12.2020, ft nr 223/2021 dt 30.11.2021, sit nr 3 pjesore ( 05.10.2021-25.11.2021)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) FUSHA Tirane 103,583,648 2021-12-20 2021-12-22 69710560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021,lik ft rivit urban, kontr ne vazhd GOA 2020/p-122 dt 23.09.2020, ft nr 252/2021 dt 16.12.2021, sit pjesor nr 5 (20.09.2021-30.11.2021)
  Tirana Parking (3535) FUSHA Tirane 1,183,249 2021-12-16 2021-12-17 24821018162021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101816, Tirana Parking sherbim pastrim gjelberimi up nr 41 dt 19.03.2021 fat nr 233/2021 dt 06.12.2021 sit nr dt 06.12.2021 pvmd nr 862/13 prot date 07.12.2021
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 3,341,360 2021-12-13 2021-12-16 31721011552021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2101155, DPRNricimit lik ft miremb menaxh sheshit Skenderbej nr ft 220 dt 30.11.2021,sit 5 dt 01-30.11.21 pv 30.11.2021,kontr vazhd nr 1933/3 dt 22.07.2021
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 27,267,685 2021-11-26 2021-12-07 433021010012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane Sherb pastrimi per zonen Tirana IV periudh 01-30 shtator 2021 kontr vazhd nr.11087/1 dt.12.03.21 sitc nr.7 periudh 01-30Shtator fat nr.142/2021 dt.05.10.2021
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 27,999,296 2021-11-26 2021-12-07 433121010012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane sherb pastrimi Tirana IV periudh 01-30 Tetor kontr vazhd nr 11087/1 dt.12.03.21 sitc nr.8 periudh 01-30Tetor fat nr 198/2021 dt.04.11.21
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) FUSHA Tirane 85,281,091 2021-12-03 2021-12-07 63810560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021,lik ft rikualifikim urban, kontr GOA 2020/p-258 dt 23.12.2020, ft nr 223/2021 dt 30.11.2021, sit nr 3 pjesore, (05.10.2021-25.11.2021)
  Tirana Parking (3535) FUSHA Tirane 1,193,821 2021-11-25 2021-11-26 23221018162021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101816, Tirana Parking lik Sherbim pastrim dhe gjelberim , kont ne vazhdim 486/6 dt 19.05.2021, fat 199/2021 dt 04.11.2021 sit.4 862/10 dt 04.11.2021 pv. dorezim 862/11 dt 08.11.2021 dif. ush nr. 189 dt 23.09.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) FUSHA Tirane 38,048,674 2021-11-19 2021-11-23 62010560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021,lik ft rehab shetitore, kontr GOA 2019/p-55 dt 06.11.2019, ft nr 201/2021 dt 16.11.2021, sit nr 5 (27.09.2021-16.11.2021)
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) FUSHA Tirane 2,147,551 2021-11-16 2021-11-17 20610060792021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006079 DRQT, lik ft mirmb performance, kontr nr 1 dt 02.11.2020, ft nr 190/2021 dt 03.11.2021, sit nr 11(07.09.2021-06.10.2021)
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 81,661,266 2021-11-11 2021-11-15 395121010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - ndertesa social-kulturore 2101001 Bashkia Tirane lik sit 1 Rijetesimi i Piramides Tirane kontr nr.25281/10 dt.02.12.2020 pv dt.03.02.21 sit nr.1 dt.30.09.2021 fat nr 159 dt.26.10.2021
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 3,295,762 2021-11-10 2021-11-12 27321011552021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2101155, DPRNricimit lik ft miremb menaxh sheshit Skenderbej nr ft 18 dt 30.10.2021,sit 4 dt 01-31.10.21 pv 31.10.2021,kontr vazhd nr 1933/3 dt 22.07.2021
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) FUSHA Tirane 2,177,710 2021-11-09 2021-11-11 20510060792021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006079 DRQT, lik ft mirmb performance, kontr nr 1 dt 02.11.2020, ft nr 153/2021 dt 11.10.2021, sit nr 10 (07.08.2021-06.09.2021)
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) FUSHA Tirane 98,961,747 2021-11 2021-11-05 59510560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021,lik ft rehabilitim sheshi, kontr GOA 2019/p-55 dt 06.11.2019, nr ft 126/2021 dt 30.09.2021, sit nr 4 (23.11.2020-27.09.2021)
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) FUSHA Tirane 2,186,727 2021-11-03 2021-11-04 19810060792021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006079 DRQT, lik ft mirmb performance, kontr nr 1 dt 02.11.2020, ft nr 120/2021 dt 23.09.2021, sit nr 9 (07.06.2021-06.07.2021)
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) FUSHA Tirane 2,175,456 2021-11-03 2021-11-04 19910060792021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006079 DRQT, lik ft mirmb performance, kontr nr 1 dt 02.11.2020, ft nr 123/2021 dt 28.09.2021, sit nr 9 (07.07.2021-06.08.2021)
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 1,176,300 2021-10-26 2021-10-28 25321011552021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike 2101155, DPRNricimit lik ft shpenz miremb obj specifike nr 158 dt 19.10.21, situac perf 15.10.21, pvmd 15.10.21, kontr 2655/2 dt 5.10.2021, draft mk 653/9 dt 23.4.21
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 28,032,028 2021-10-13 2021-10-19 337121010012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane sherb pasr zona Tiran IV Gusht 21 kontr vazhd nr 11087/1 dt.12.03.21 sitc nr.6 periudh Gusht 21 fat nr.90/2021 dt.04.09.21
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 3,592,812 2021-10-13 2021-10-18 23221011552021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2101155, DPRNricimit lik ft miremb menaxh sheshit Skenderbej nr ft 140/2021 dt 30.9.2021,sit 3 dt 01-30.9.21 pv 30.9.2021,kontr vazhd nr 1933/3 dt 22.07.2021