Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FUSHA All 6,934,676,259.00 329 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Vore (3535) FUSHA Tirane 4,974,218 2021-10-14 2021-10-15 57021650012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashk Vore,lik sherb pastrimi,urdh kryet 170 dt 13.10.21,urdh prok nr 1903 dt 1.04.2019,APP 8.4.21,njoft fit 1903/6 dt 16.05.2019,kontrate 1903/8 dt 31.5.2019,situac nr 5 dt 31.10.2019,fat 89 dt 31.10.2019 seri 77432489
  Bashkia Vore (3535) FUSHA Tirane 4,702,719 2021-10-14 2021-10-15 57121650012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashk Vore,lik sherb pastrimi,urdh kryet 167 dt 13.10.21,urdh prok nr 1903 dt 1.04.2019,APP 8.4.21,njoft fit 1903/6 dt 16.05.2019,kontrate 1903/8 dt 31.5.2019,situac nr 6 dt 30.11.2019,fat 89 dt 30.11.2019 seri 77432008
  Tirana Parking (3535) FUSHA Tirane 1,181,190 2021-10-13 2021-10-15 20021018162021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101816, Tirana Parking lik Sherbim pastrim dhe gjelberim , kont ne vazhdim 486/6 dt 19.05.2021, fat 143/2021 dt 06.10.2021 sit5 862/8 dt 06.10.2021 pv. dorezim 862/9 dt 08.10.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) FUSHA Tirane 57,367,536 2021-10-13 2021-10-15 55210560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FSHZH 2021,lik ft rikonstr urban, kontr ne vazhd GOA 2020/p-258 dt 23.12.2020, ft nr 141/2021 dt 05.10.2021, sit nr 2 (31.07.2021-05.10.2021)
  Bashkia Vore (3535) FUSHA Tirane 5,263,206 2021-10-14 2021-10-15 56821650012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit Bashk Vore,lik sherb pastrimi,urdh kryet 168dt 13.10.21,urdh prok nr 1903 dt 1.04.2019,APP 8.4.21,njoft fit 1903/6 dt 16.05.2019,kontrate 1903/8 dt 31.5.2019,situac nr 3 dt 31.8.2019,fat 86 dt 31.08.2019 seri 48932486
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) FUSHA Tirane 2,157,999 2021-10-06 2021-10-08 17710060792021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006079 DRQT, lik ft mirmb performance, kontr ne vazhd nr 1 dt 02.11.2020, ft nr 58/2021 dt 27.08.2021, sit nr 7
  Tirana Parking (3535) FUSHA Tirane 1,249,257 2021-09-23 2021-09-27 18921018162021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101816, Tirana Parking lik Sherbim pastrim dhe gjelberim , kont ne vazhdim 486/6 dt 19.05.2021, fat 113/2021 dt 15.09.2021 sit.4 862/6 dt 15.09.2021 pv. dorezim 862/7 dt 17.09.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) FUSHA Tirane 99,351,000 2021-09-23 2021-09-27 46610560012021 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 1056001 FSHZH 2021, lik ft rivitalizim zona urbane, kontr ne vazhd GOA 2020/p-122 dt 23.09.2020, nr ft 119/2021 dt 21.09.2021, sit nr 4 pjesore
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 5,678,896 2021-09-22 2021-09-24 21221011552021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2101155, DPRNricimit lik ft miremb menaxh sheshit Skenderbej nr ft 81/2021 dt 31.08.2021,sit 2 dt 31.08.21 pv 1.8.-31.8.2021,kontr vazhd nr 1933/3 dt 22.07.2021
  Tirana Parking (3535) FUSHA Tirane 1,243,482 2021-09-13 2021-09-14 17621018162021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101816, Tirana Parking lik Sherbim pastrim dhe gjelberim , kont ne vazhdim 486/6 dt 19.05.2021, fat 56/2021 dt 10.08.2021 sit.3 862/4 dt 10.08.2021 pv. dorezim 862/5 dt 13.08.2021
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 28,571,448 2021-08-27 2021-09-10 265121010012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane Pastrimi Kont ne vazhd nr 11087/1 dt 12.03.2021 Fat 52 dt 04.08.2021 sit nr 5
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 1,952,462 2021-08-27 2021-08-30 18021011552021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2101155, DPRNricimit lik ft miremb sheshit Skenderbej nr ft 30/2021 dt 31.7.2021,sit 7 dt 31.7.21 pv 31.7.21,kontr vazhd 1789/7 dt 20.01.2021
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 1,155,556 2021-08-27 2021-08-30 18121011552021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2101155, DPRNricimit lik ft mirembe menaxh sheshit Skenderbej nr ft 31/2021 dt 31.7.2021,sit 1 dt 31.7.21 pv 22.7.21-31.7.21,kontr nr 1933/3 dt 22.07.2021
  Fondi i Zhvillimit Shqiptar (3535) FUSHA Tirane 46,378,752 2021-08-12 2021-08-16 37810560012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 1056001 FZHSH,lik ft rikualif urban, kontr ne vazhd GOA 2020/p-258 dt 23.12.2020, ft nr 28/2021 dt 31.07.2021, sit nr 1
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 27,283,426 2021-08-04 2021-08-09 241421010012021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane sherb pastrimi per zonen Tirana IV kontr vazhd nr.11087/1 dt.12.03.2021 sitc nr.4 per periudh 01-30 Qershor 21 fat nr.6/2021dt.03.07.2021
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) FUSHA Tirane 2,224,247 2021-08-04 2021-08-06 14110060792021 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1006079 DRQT, lik ft mirmb performance, kontr ne vazhd nr 1 dt 02.11.2020, nr ft 17/2021 dt 13.08.2021, sit nr 6
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 1,783,200 2021-08-04 2021-08-06 16121011552021 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve specifike 2101155, DPRNricimit lik ft miremb obj spec nr 26/2021 dt 27.7.21, sit perf 13.7.21-23.7.21 kontr 653/19 dt 13.7.21, mk 653/9 dt 23.4.21, pv 23.7.21
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 14,197 2021-07-26 2021-07-29 235321010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Rehabilitim i BLV Zogu I-re kont vazh 10936/9 dt.26.06.19 sit 4 garanci sit punimessh 4 dt.10.12.20 fat 77432641 dt.18.12.20 pjesa mbetur
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 67,934,310 2021-07-26 2021-07-28 235421010012021 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Rehabilitim BLV Zogu i Pare sit nr.5 garanci Kont vazh 10936/9 st 26.06.19 sit punimesh 5 dt 26.03.21 fat 2/2021 dt.02.07.21
  Tirana Parking (3535) FUSHA Tirane 1,177,688 2021-07-27 2021-07-28 14421018162021 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101816, Tirana Parking lik Sherbim pastrim dhe gjelberim , kont ne vazhdim 486/6 dt 19.05.2021, fat 16/2021 dt 09.07.2021 sit. 862/2 dt 09.07.2021 pv. dorezim 862/3 dt 12.07.2021