Transaksion Thesari 2019-2022

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FUSHA All 6,934,676,259.00 329 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 3,289,320 2020-07-17 2020-07-20 21321011552020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2101155, DPN2,lik ft miremb e menaxh sheshi skenderbej nr 77432581 dt 30.06.20 sit 5 dt 30.06.20 kontr 3448/17 dt 20.1.20, pv 1.06-30.06.2020
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 19,550,080 2020-07-14 2020-07-17 190621010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Likuidim obj Rehabilitim i BLV Zogu I UP.10936 07.03.19 PV 01.05.19 rap permb 10936/6 31.05.19 Kont 10936/6 26.06.19 sit 1 18.11.19 fat.77432015 10.12.19
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FUSHA Tirane 1,274,897 2020-07-13 2020-07-14 134910130492020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049-QSUT 2020.602- sherb pastrimi siopas kont ne vazhdim nr 147/9 dt 16.4.2020.fat nr 69 seri 77432569 dt 30.6.2020.situac nr 2 dt 30.6.2020
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 69,238,018 2020-06-29 2020-07-08 174421010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 Bashkia Tirane Rikalifik sheshi skenderb faza 2 Kont ne vazhd 626/64 dt 08.03.2017 sit perf 07.09.2018 fat 48931775 dt 05.02.2019 pv 12.10.2018
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 26,837,000 2020-06-27 2020-07-01 171621010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Likuidim obj Rehabilitim i BLV Zogu I UP.10936 07.03.19 PV 01.05.19 rap permb 10936/6 31.05.19 Kont 10936/6 26.06.19 sit 1 18.11.19 fat.77432015 10.12.19
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 27,087,902 2020-06-29 2020-07-01 174521010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh (2011 - Te Hyra) 2101001 BAshkia Tirane Likuidim pjesor obj Rikualifikim i sheshit Skenderbej Faza II Shtese kont garanci kont 30272/6 13.09.18 sit 12.03.19 fat.4831889 10.04.19 Pv kol 12.04.19 shk.22880 31.05.19
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 25,278,454 2020-06-27 2020-07-01 171121010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Likuidm pjesor Rikualifikim sheshit Skenderbej shtes kontrat faza I-re shk.47392/10 27.12.18 kont 47392/6 27.12.18 fat.48931843 12.03.19 PV kol 05.04.19 Sit perf 12.03.19
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 5,958,682 2020-06-26 2020-06-30 168221010012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane Sherbim Pastrim GJelberim COVID 19 01-30 Prill 2020 akt normativ 5 17.03.2020 VKB 31 24.03.20 amend kont 11639 01.04.20 sit 1 01-30 Prill 20 fat.43 serial 77432543 06.05.2020
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 21,858,688 2020-06-26 2020-06-30 165621010012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane Sherbim PAstrim Gjelberim 01-31 MAJ 20 kont 21495/16 27.12.17 sit 29 01-31 MAj 20 fat.58 77432558 08.06.20 shk.18357/1 11.06.20
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 21,026,347 2020-06-26 2020-06-30 165521010012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane Sherbim pastrim gjelberim 01-31 Prill 20 kont 21495/16 27.12.17 sit 28 01-30 prill 20fat.42 77432542 06.05.20
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 45,108,263 2020-06-17 2020-06-23 139521010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Ndertim i rrg Agush Gjergjevica kont 82/5 30.11.12 fat.05713972 01.05.14 sit perf 17.11.13 PV PV kol 16.12.13 PV perf 22.02.16 shk.24590 10.08.16
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 3,294,784 2020-06-18 2020-06-19 11621011552020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2101155, DPN2,lik ft miremb e menaxh sheshi skenderbej nr 77432549 dt 31.05.20 sit 4 dt 31.05.20 kontr 3448/17 dt 20.1.20, pv 1.5.-31.5.2020
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 16,485,594 2020-06-17 2020-06-19 139421010012020 Shpenz. per rritjen e AQT - konstruksione te rrugeve 2101001 Bashkia Tirane Likuidim sit perf obj Ndertim rrg Qeha-mangull Guirr e Madhe Kont 880 04.05.11 sit perf 05.06.15 PV kol 16.06.2015 fat.05713685 01.07.15 shk.25022 27.06.17 PV perf 27.02.18 shk .18236 09..05.18
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FUSHA Tirane 1,095,049 2020-06-17 2020-06-18 117110130492020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049-QSUT 2020.602- sherb pastrimi sipas kontnr 147/9 dt 16.4.2020.mk 48/5 dt 2.9.2019.kerk DSHM nr 147/5 dt 19.3.20.fat nr 48 seri 77432548 dt 31.5.2020.situac 1.5-30.5.2020
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 3,657,194 2020-06-10 2020-06-11 10121011552020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2101155, DPN2,lik ft miremb e menaxh sheshi skenderbej nr 77432528 dt 30.04.20 sit 3 dt 30.04.20 kontr 3448/17 dt 20.1.20, pv 1.04.-30.04.2020
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 13,363,162 2020-06-05 2020-06-09 137521010012020 Garanci te vitit vazhdim per sipermarje punimesh,Te Dala 2101001 Bashkia Tirane Pagese 5% garanci obj ndertim parikm nentokesor Sheshi Skenderbvej shk.5158/1 28.02.20 PV perf granci 12.02.2020 PV kol 19.01.18 Sit perf 06.12.17 kont 2853/4 04.04.16
  Ndermarja e punetoreve nr. 2 (3535) FUSHA Tirane 6,439,273 2020-06-02 2020-06-03 9321011552020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 2101155, DPN2,lik ft miremb e menaxh sheshi skenderbej nr 77432518 dt 31.3.20 sit 2 dt 31.3.20 kontr 3448/17 dt 20.1.20, pv 1.3.-31.3.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FUSHA Tirane 1,205,191 2020-05-27 2020-05-28 93510130492020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049-QSUT 2020.602-sherb ambjent i jashtem sipas kontrate ne vazhdim nr 2313/13 dt31.12.2019. ft nr27 seri 77432527 dt 30.4.2020, situacion nr 4 per periudh1.4-30.4.2020
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 21,790,216 2020-05-07 2020-05-11 102621010012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane Sherbim Pastrim Gjelberim 01-31 mArs 20 shk.11678/1 08.04.20 kont 21495/16 27.12.17 sit 27 01-31 MArs 20 fat.24 77432524 02.04.20
  Bashkia Tirana (3535) FUSHA Tirane 20,072,208 2020-05-07 2020-05-11 103221010012020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 2101001 Bashkia Tirane Sherbim pastrim Gjelberim 01-29 shkurt 2020 shk.10994/1 27.03.20 kont 21495/16 27.12.17 sit 26 01-29 shkurt 20 fat.43 seila 77432513 dt.10.03.2020