Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) All All 340,729,203.00 355 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) T R I M E D Tirane 111,400 2020-12-09 2020-12-10 3041010131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes barna up 41 dt 27.01.2020 MK 457/68 dt 04.06.2020 kontr.33/181 dt 03.11.2020 ft 6390546901 dt 05.11.2020 fh 578 dt 05.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) T R I M E D Tirane 63,400 2020-12-09 2020-12-10 31110131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes Barna up 41 dt 27.01.2020 mk 458/47 dt 17.06.2020 kontr 33/163 dt 02.11.2020 ft 390546899 dt 05.11.2020 fh 577 dt 05.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) Messer Albagaz Tirane 13,824 2020-12-04 2020-12-09 27610131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT oksigjen vazhdim kontr 33/175 dt 02.11.2020 ft 94063590 dt 12.11.2020 fh 27 dt 12.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) Messer Albagaz Tirane 892,286 2020-12-04 2020-12-09 27910131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT oksigjen up 41 dt 27.01.2020 mk 457/46 dt 29.04.2020 kontr 33/175 dt 02.11.2020 ft 94063521 dt 10.11.2020 fh 25 dt 10.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) E v i t a Tirane 7,141 2020-12-07 2020-12-09 29110131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT lik barna mjeksore VAZHDIM kontr 33/106 DT 24.07.2020 FT 390504020 DT 29.10.2020 FGH 552 DT 29.10.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) Messer Albagaz Tirane 724,390 2020-12-04 2020-12-09 27510131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT oksigjen up 41 dt 27.01.2020 mk 457/46 dt 29.04.2020 kontr 33/175 dt 02.11.2020 ft 9406352 dt 10.11.2020 fh 26 dt 10.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) KRIJON Tirane 27,816 2020-12-04 2020-12-09 28210131042020 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 1013104 Spitali Univesitar i Traumes KITE LABORATORIKE VAZHDIM KONTR 9/57 DT 24.04.2020 FT 93408031 DT 30.09.2020 FH 517 DT 30.09.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) ALSTEZO(J63208420N) Tirane 240,900 2020-12-04 2020-12-09 28010131042020 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1013104 Spitali Univesitar i Traumes sherbim auto vazhdim kontr 79/23 dt 28.02.2019 ft 93545651 dt 01.09.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) INCOMED Tirane 40,000 2020-12-04 2020-12-09 27610131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT mat mjeksore mk 457/71 dt 05.06.2020 up 41 dt 27.01.2020 kontr 33/157 dt 02.11.2020 ft 92925354 dt 03.11.2020 fh 565 dt 03.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 228,000 2020-12-04 2020-12-09 29910131042020 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 1013104 Spitali Univesitar i Traumes kite&reagente vazhdim kontr 9/47 dt 14.02.2020 ft 84227501 dt 05.11.2020 fh 576 dt 05.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) Albsig Tirane 1,186,900 2020-12-07 2020-12-09 30110131042020 Shpenzime per sigurimin e ndertesave dhe te tjera kosto sigurimi te ngjashme 1013104 SUT SIGURIM I PRONES UP 63/4 DT 12.10.2020 KONTR 63/12 DT 10.11.2020 ft 91034493 dt 10.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) INCOMED Tirane 288,000 2020-12-04 2020-12-09 27710131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes barna up 41 dt 27.01.2020 mk 457/68 dt 04.06.2020 kontr 33/178 dt 03.11.2020 ft 92925351 dt 03.11.2020 fh 569 dt 03.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) FARMA NET ALBANIA Tirane 458,000 2020-12-07 2020-12-09 29510131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT BARNA MJEKOSRE UP 41 DT 27.01.2020 MK 457/68 DT 04.06.2020 KONTR 33/169 DT 02.11.2020 FT 89600290 DT 02.11.2020 FHG 571 DT 02.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) I L M A Tirane 5,828 2020-12-04 2020-12-09 30010131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes barna mjeksore up 41 dt 27.01.2020 mk 457/71 dt 05.06.2020 kontr 3/148 dt 02.11.2020 ft 355465975 dt 02.11.2020 fh 562 dt 02.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) KRISTALINA.KH Tirane 857,256 2020-12-04 2020-12-09 28410131042020 Kancelari 1013104 SUT bl kuti dhe dosje up 704 dt 05.12.2019 kontr 46/4 dt 21.07.2020 ft 92414958 dt 14.09.2020 fh 5 dt 14.09.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) INCOMED Tirane 5,790 2020-12-04 2020-12-09 27210131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT mat mjeksore mk 458/47 dt 17.06.2020 up 458 dt 27.01.2020 kontr 33/133 dt 29.10.2020 fh 567 dt 03.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) ALDOSCH - FARMA Tirane 101,200 2020-12-04 2020-12-09 27310131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT mat mjeksore mk 458/47 dt 17.06.2020 up 458 dt 27.01.2020 kontr 33/172 dt 02.11.2020 ft 73070784 dt 02.11.2020 fh 570 dt 02.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) FLORFARMA Tirane 2,600 2020-12-04 2020-12-09 27410131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT mat mjeksore mk 458/47 dt 17.06.2020 up 458 dt 27.01.2020 kontr 33/166 dt 02.11.2020 ft 267819869 dt 24.11.2020 fh 613 dt 24.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) Albsig Tirane 283,002 2020-12-04 2020-12-07 28310131042020 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1013104 Spitali Univesitar i Traumes sig auto up 35/4 dt 09.06.2020 DIF ft 86975988 dtr 11.06.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) FLORFARMA Tirane 370,000 2020-12-04 2020-12-07 28110131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes BARNA MJEKSORE VAZHDIM KONTR 33/166 DT 02.11.2020 FT 267819865 DT 20.11.2020 FH 611 DT 20.11.2020