Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) All All 340,729,203.00 355 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) T R I M E D Tirane 1,250,050 2020-09-08 2020-09-09 20410131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT barna vazhdim kontr 123/40 dt 08.07.2020 ft 390526327 DT 27.08.2020 fh 465 dt 27.08.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) T R I M E D Tirane 3,332,300 2020-09-08 2020-09-09 20210131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT barna vazhdim kontr 123/40 dt 08.07.2020 ft 324264838 dt 12.08.2020 FH 446 DT 12.08.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) T R I M E D Tirane 130,000 2020-09-08 2020-09-09 20510131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT barna vazhdim kontr 123/40 dt 08.07.2020 ft 390526247 DT 27.08.2020 fh 463 dt 27.08.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) KESH. KOMB. URDHERIT TE MJEKUT Tirane 12,000 2020-09-04 2020-09-08 19810131042020 Paga baze 1013104 Spitali Univesitar i Traumes ndale ne page muaji gusht 2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 23,000 2020-09-04 2020-09-08 20010131042020 Paga baze 1013104 Spitali Univesitar i Traumes detyrim Arian Gogo ub 176 dt 22.04.2016
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) URDHERI INFERMIERIT TE SHQIPERISE Tirane 8,400 2020-09-04 2020-09-08 19810131042020 Paga baze 1013104 Spitali Univesitar i Traumes ndale ne page muaji gusht 2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) KRIJON Tirane 330,264 2020-09-03 2020-09-04 19410131042020 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 1013104 Spitali Univesitar i Traumes kite laboratori vazhdim kontr 9/57 dt 24.04.2020 ft 91255014 dt 24.07.2020 fh 412 dt 24.07.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) T R I M E D Tirane 3,822,200 2020-09-03 2020-09-04 19510131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT barnavazhdim kontr 123/40 dt 08.07.2020 ft 324259432 dt 27.07.2020 fh 424 dt 27.07.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) T R I M E D Tirane 3,634,350 2020-09-03 2020-09-04 19710131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT barna vazhdim kontr 123/40 dt 08.07.2020 ft 6811500204 dt 22.07.2020 fh 409 dt 22.07.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) T R I M E D Tirane 2,250,580 2020-09-03 2020-09-04 19610131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT barna vazhdim kontr 123/40 dt 08.07.2020 ft 6811500199 dt 14.07.2020 fh 389 dt 14.07.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 238,544 2020-09-01 2020-09-02 1910131042020 Paga baze 1013104 SUT Paga 2020 nr pun 141/ 3 listpagesa gusht 020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,392,055 2020-09-01 2020-09-02 19010131042020 Shtese page per funksionin 1013104 SUT Paga 2020 nr pun 141/132 listpagesa gusht 020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 422,505 2020-09-01 2020-09-02 19210131042020 Paga baze 1013104 SUT Paga 2020 nr pun 141/ 6 listpagesa gusht 020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) MENI Tirane 907,678 2020-08-25 2020-08-28 18910131042020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013104 SUT mirmb objekti marv kuader 16/27 dt 06.06.2020 kontr 108/9 dt 03.07.2020 ft 65937734 dt 31.07.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) FEDOS shpk Tirane 222,000 2020-08-20 2020-08-21 18710131042020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013104 SUT mirmb aparatura vazhdim kontr 12/24 dt 31.01.2020 ft 318, dt 12.08.2020, seri 8120198,akt rak dt 18.08.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) "ALTEC" SHPK Tirane 315,060 2020-08-20 2020-08-21 18810131042020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013104 SUT mirmb sistemi kontr 3/9 dt 19.05.2020 ne vazhim, ft 16, dt 30.07.20, seri 67446311, akt rak 30.07.20
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) T R I M E D Tirane 1,032,300 2020-08-18 2020-08-19 18510131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SU barna marv kuader 123/12 dt 30.10.2019 kontr 123/40 dt 08.07.2020 ft 6811500198 dt 14.07.2020 fh 388 dt 14.07.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) T R I M E D Tirane 370,000 2020-08-18 2020-08-19 18610131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SU barna marv kuader 123/12 dt 30.10.2019 kontr 123/40 dt 08.07.2020 ft 6811500197 dt 14.07.2020 fh 387 dt 14.07.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 216,943 2020-08-17 2020-08-18 18310131042020 Shperblime per rezultate ne pune 1013104 Spitali Univesitar i Traumes shperblim personeli, korrik 2020, ub nr 471, dt 13.08.20, listepagesa bashkangjitur, nr pun 3
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 317,977 2020-08-17 2020-08-18 18410131042020 Shperblime per rezultate ne pune 1013104 Spitali Univesitar i Traumes shperblim personeli, korrik 2020, ub nr 471, dt 13.08.20, listepagesa bashkangjitur, nr pun 4