Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) All All 340,729,203.00 355 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 2,407,440 2020-11-16 2020-11-17 25310131042020 Uje 1013104 SUT lik ft uji kontr 159146-11 ft 352883734 dt 31.10.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) FEDOS shpk Tirane 888,000 2020-11-11 2020-11-13 24810131042020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013104 Spitali Univesitar i Traumes mirmb aparaturash mk 12/15 dt 15.08.2019 kontr 12/27 dt 29.09.2020 ft 87120373 dt 04.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) "ALTEC" SHPK Tirane 88,869 2020-11-11 2020-11-13 24610131042020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013104 Spitali Univesitar i Traumes mirmb sistemi vahdim kontr 3/9 dt 19.05.2020 ft 67446323 dt 29.10.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) ABA COMERCIAL CLEANERS Tirane 70,656 2020-11-11 2020-11-13 24910131042020 Sherbime te tjera 1013104 Spitali Univesitar i Traumes evadim mbeturinash up 131/8 dt 14.11.2019 mk 131/19 dt 14.01.2020 kontr 131/32 dt 23.10.2020 ft 96251818 dt 31.10.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) ECO RICIKLIM Tirane 3,460,488 2020-11-11 2020-11-13 25010131042020 Sherbime te tjera 1013104 Spitali Univesitar i Traumes TRANSPORT MBETJESH MARV KUADER 141/19 DT 02.03.2020 KONTR 14/29 DT 2508.2020 FT 91171902 dt 19.10.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) MENI Tirane 1,149,754 2020-11-11 2020-11-13 24510131042020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes mirmb objekti vazhdim kontr.108/9 dt 03.07.2020 ft 65937741 dt 30.09.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) ECO RICIKLIM Tirane 2,896,344 2020-11-09 2020-11-10 24310131042020 Sherbime te tjera 1013104 Spitali Univesitar i TraumesTRANSPORT MBETJESH MARV KUADER 141/19 DT 02.03.2020 KONTR 14/29 DT 2508.2020 FT 91171752 DT 24.09.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) INCOMED Tirane 4,825 2020-11-06 2020-11-09 24410131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes mat mjeksore mk 458/47 dt 17.06.2020 kontr 33/106 dt 24.07.2020 ft 92004887 dt 14.09.2020 fh 480 dt 14.09.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) URDHERI INFERMIERIT TE SHQIPERISE Tirane 8,300 2020-11-06 2020-11-09 24010131042020 Paga baze 1013104 Spitali Univesitar i Traumes ndale ne page tetor 2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 23,000 2020-11-06 2020-11-09 24110131042020 Paga baze 1013104 Spitali Univesitar i Traumes detyrim Arian Gogo ub 176 dt 22.04.2016
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) KESH. KOMB. URDHERIT TE MJEKUT Tirane 12,400 2020-11-06 2020-11-09 23910131042020 Paga baze 1013104 Spitali Univesitar i Traumes ndale ne page tetor 2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,404,806 2020-11-03 2020-11-04 23510131042020 Shtese page per funksionin 1013104 SUT Paga 2020 nr pun 141/ 132 listpagesa TETOR 2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 418,195 2020-11-03 2020-11-04 23710131042020 Paga baze 1013104 SUT Paga 2020 nr pun 141/ 6 listpagesa TETOR 2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 194,777 2020-11-03 2020-11-04 23610131042020 Paga baze 1013104 SUT Paga 2020 nr pun 141/ 3 listpagesa TETOR 2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 100 2020-10-27 2020-10-28 23010131042020 Elektricitet 1013104 Spitali Univesitar i Traumes shp energj elekt per muajin shtator 20 sipas fat nr 380578826 dt 30.09.20.kont F110017
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 915,364 2020-10-27 2020-10-28 23310131042020 Elektricitet 1013104 Spitali Univesitar i Traumes shp energj elekt per muajin shtator 20 sipas fat nr 381078284 dt 30.09.20 kont F110017
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 340 2020-10-27 2020-10-28 23010131042020 Elektricitet 1013104 Spitali Univesitar i Traumes shp energj elekt per muajin shtator 20 sipas fat nr 381076168 dt 30.9.20.kont F110017
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 794,404 2020-10-27 2020-10-28 23210131042020 Elektricitet 1013104 Spitali Univesitar i Traumes shp energj elekt per muajin shtator 20 sipas fat nr 381075370 dt 30.09.20.kont F110017
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 612,964 2020-10-27 2020-10-28 23410131042020 Elektricitet 1013104 Spitali Univesitar i Traumes shp energj elekt per muajin shtator 20 sipas fat nr 381072408 dt 30.09.20 kont F110017
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,760,375 2020-10-27 2020-10-28 22710131042020 Shperblime per rezultate ne pune 1013104 Spitali Univesitar i Traumes shperb pers shtator 2020, urdh 597, dt 19.10.2020, listepagesa bashkangjitur 27.10.2020 vkm 207 dt 10.3.2020 urdh MSHMS 566 dt 12.10.2020