Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) All All 340,729,203.00 355 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) URDHERI INFERMIERIT TE SHQIPERISE Tirane 8,200 2020-12-04 2020-12-07 28610131042020 Paga baze 1013104 Spitali Univesitar i Traumes ndale ne page nendor 2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 23,000 2020-12-04 2020-12-07 28710131042020 Paga baze 1013104 Spitali Univesitar i Traumes detyrim Arian Gogo ub 176 dt 22.04.2016
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) KESH. KOMB. URDHERIT TE MJEKUT Tirane 12,400 2020-12-04 2020-12-07 28510131042020 Paga baze 1013104 Spitali Univesitar i Traumes ndale ne page nendor 2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 418,702 2020-12-02 2020-12-03 27010131042020 Paga baze 1013104 SUT Paga 2020 nr pun 141/ 6 listpagesa nendor 2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,362,207 2020-12-02 2020-12-03 26810131042020 Shtese page per vjetersi ne pune 1013104 SUT Paga 2020 nr pun 141/ 132 listpagesa nendor 2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 138,682 2020-12-02 2020-12-03 26910131042020 Paga baze 1013104 SUT Paga 2020 nr pun 141/ 2 listpagesa nendor 2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) VITAL Z & D Tirane 696,861 2020-11-27 2020-12-01 26610131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes blerje protoksid per nevoja mjeksore sipas MK 127/11 dt 14.11.2019. up nr 127 dt 14.10.2019.,kont nre 127/23 dt 9.10.2020.fat nr 120 seri 83022338 dt 5.11.2020.fh nr 29 dt 5.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 100 2020-11-20 2020-11-23 26210131042020 Elektricitet 1013104 Spitali Univesitar i Traumes shp energj elekt per muajin TETOR 2020 ft 381940201 kontr F 226351
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 4,132 2020-11-20 2020-11-23 26310131042020 Elektricitet 1013104 Spitali Univesitar i Traumes shp energj elekt per muajin TETOR 2020 ft 381945369 kontr F110017
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 657,316 2020-11-20 2020-11-23 26410131042020 Elektricitet 1013104 Spitali Univesitar i Traumes shp energj elekt per muajin TETOR 2020 ft 382362314 kontr F110018
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 919,396 2020-11-20 2020-11-23 26110131042020 Elektricitet 1013104 Spitali Univesitar i Traumes shp energj elekt per muajin TETOR 2020 ft 382364125 kontr F 226352
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 395,236 2020-11-20 2020-11-23 26510131042020 Elektricitet 1013104 Spitali Univesitar i Traumes shp energj elekt per muajin TETOR 2020 ft 382362908 kontr F226353
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) ALFARMAKOS Tirane 270,000 2020-11-18 2020-11-20 25910131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT lik barna mjeksore up 458 dt 27.01.2020 MK 458/47 dt 17.06.2020 kontr 33/142 dt 30.10.2020 ft 358716222 dt 30.10.2020 fh 557 dt 30.10.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) MEGAPHARMA Tirane 435,160 2020-11-18 2020-11-20 25810131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT lik barna mjeksore up 458 dt 27.01.2020 MK 458/47 dt 17.06.2020 kontr 33/124 dt 29.10.2020 ft 358919266 dt 30.10.2020 fh 558 dt 30.10.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) KRIJON Tirane 7,380 2020-11-18 2020-11-20 25610131042020 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 1013104 SUT lik kitelaboratorike vazhdim kontr 9/57 dt 24.04.2020 ft 93408170 dt 20.10.2020 fh 542 dt 20.10.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) ALFARMAKOS Tirane 1,047,000 2020-11-18 2020-11-20 25710131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT lik barna mjeksore up 41 dt 27.01.2020 MK 457/70 dt 05.06.2020 kontr 33/115 dt 28.10.2020 ft 358714425 dt 28.10.2020 fh 550 dt 28.10.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) E v i t a Tirane 2,410,000 2020-11-18 2020-11-20 26010131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT lik barna mjeksore up 458 dt 27.01.2020 MK 458/47 dt 17.06.2020 kontr 33/118 dt 29.10.2020 ft 390504019 dt 29.10.2020 fh 551 dt 29.10.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) KRIJON Tirane 596,592 2020-11-16 2020-11-18 25210131042020 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 1013104 SUT lik kite laboratorike up 49/4 dt 27.08.2020 ft 93408070 dt 05.10.2020 fh 524 dt 05.10.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) EDNA - FARMA Tirane 86,400 2020-11-16 2020-11-18 25410131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT lik barna up 62 dt 02.10.2020 ft 93344528 dt 02.10.2020 fh 525 dt 02.10.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) INCOMED Tirane 2,509 2020-11-16 2020-11-18 25510131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT lik barna vazhdim kontr 33/106 dt 24.07.2020 ft 92924642 dt 01.10.2020 fh 518 dt 01.10.2020