Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) All All 340,729,203.00 355 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) KRIJON Tirane 646,248 2020-12-07 2020-12-10 29410131042020 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 1013104 SUT lik kite laboratorike vazhdim kontr 49/17 dt 01.10.2020 ft 94358266 dt 06.11.2020 fh 585 dt 06.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) KASTRATI Tirane 2,039,879 2020-12-07 2020-12-10 28910131042020 Karburant dhe vaj 1013104 SUT bl karburant up 50 dt 17.04.2019 MK 50/18 DT 10.10.2019 FT 90630985 DT 29.10.2020 FH 28 DT 29.10.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) MEGAPHARMA Tirane 1,057,200 2020-12-07 2020-12-10 29210131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT barna mjejksore UP 41 DT 27.01.2020 MK 457/68 DT 05.06.2020 KONTR 33/121 DT 29.10.2020 FT 358919259 DT 30.10.2020 FH 559 DT 30.10.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) INCOMED Tirane 63,400 2020-12-09 2020-12-10 31210131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes Barna up 41 dt 27.01.2020 mk 458/47 dt 17.06.2020 kontr 33/163 dt 02.11.2020 ft 92925353 dt 03.11.2020 fh 568 dt 03.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) KRIJON Tirane 22,080 2020-12-07 2020-12-10 29010131042020 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 1013104 SUT bl KITE VAZHDIM KONTR 9/57 DT 24.04.2020 FT 94358225 DT 29.10.2020 FH 556 DT 29.10.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) MONTAL Tirane 1,678,296 2020-12-07 2020-12-10 29810131042020 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 1013104 SUT BARNA MJEKOSRE UP 511 dt 29.01.2020 mk 511/20 dt 24.04.2020 kontr 32/9 dt 27.10.2020 ft 89244356 dt 30.10.2020 fh 560 dt 30.10.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) M E D I C A M E N T A Tirane 18,980 2020-12-09 2020-12-10 307110131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes Barna up 41 dt 27.01.2020 mk 457/70 dt 05.06.2020 kontr 33/127 dt29.10.2020 ft 26056882 dt 02.12.2020 fh 621 dt 02.12.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 398,040 2020-12-07 2020-12-10 29310131042020 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 1013104 SUT KITE UP 49/4 DT 27.08.2020 KONTR 49/18 DT 01.10.2020 FT 84227398 DT 16.10.2020 FH 539 DT 16.10.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) LEKLI Tirane 959,300 2020-12-09 2020-12-10 308110131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes Barna up 458 dt 27.01.2020 mk 458/47 dt 17.06.2020 kontr 33/136 dt 30.10.2020 ft 90647485 dt 04.11.2020 fh 575 dt 04.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) EUROMED Tirane 446,598 2020-12-09 2020-12-10 31510131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes mat mjeksore up 511 dt 29.01.2020 mk 511/21 dt 27.04.2020 kontr 32/12 dt 27.10.2020 ft 90602239 dt 26.11.2020 fh 617 dt 26.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) REJSI FARMA Tirane 23,191 2020-12-09 2020-12-10 31310131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes Barna up 458 dt 27.01.2020 mk 458/47 dt 17.06.2020 kontr 33/145 dt 02.11.2020 ft 389410600 dt 04.11.2020 fh 573 dt 04.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) REJSI FARMA Tirane 25,075 2020-12-09 2020-12-10 306110131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes Barna up 41 dt 27.01.2020 mk 457/70 dt 05.06.2020 kontr 33/139 dt 30.10.2020 ft 389410602 dt 04.11.2020 fh 572 dt 04.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) FLORFARMA Tirane 70,200 2020-12-09 2020-12-10 302110131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes BARNA MJEKSORE VAZHDIM KONTR 33/166 DT 02.11.2020 FT 267819874 dt 26.11.2020 fh 615 dt 26.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 2,752,560 2020-12-09 2020-12-10 31410131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes mat mjeksore up 511 dt 29.01.2020 mk 511/21 dt 27.04.2020 kontr 32/12 dt 27.10.2020 ft 360850517 dt 25.11.2020 fh 614 dt 25.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) INCOMED Tirane 495,000 2020-12-09 2020-12-10 31010131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes Barna up 458 dt 27.01.2020 mk 458/47 dt 17.06.2020 kontr 33/160 dt 02.11.2020 ft 92925355 dt 03.11.2020 fh 566 dt 03.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) REJSI FARMA Tirane 56,324 2020-12-09 2020-12-10 30910131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes Barna up 458 dt 27.01.2020 mk 458/47 dt 17.06.2020 kontr 33/145 dt 02.11.2020 ft 389410601 dt 04.11.2020 fh 574 dt 04.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) I L M A Tirane 556,960 2020-12-07 2020-12-10 29610131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT BARNA MJEKOSRE UP 458 dt 27.01.2020 MK 458/47 DT 17.06.2020 KONTR 33/151 dt 02.11.2020 ft 355465980 dt.02.11.2020 fh 563 dt 02.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) EDNA - FARMA Tirane 1,095,750 2020-12-09 2020-12-10 305110131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes Barna up 62/2 dt 02.10.2020 Mk 62/10 dt 02.11.2020 kontr 62/14 dt 05.11.2020 ft 93344642 dt 05.11.2020 fh 586 dt 05.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) M E D I C A M E N T A Tirane 774,250 2020-12-09 2020-12-10 3031010131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes barna vazhdim kontr 33/130 dt 29.10.2020 ft 260568583 dt 27.11.2020 fh 620 dt 27.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) M E D I C A M E N T A Tirane 619,400 2020-12-07 2020-12-10 29710131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT barna mjejksore up 458 dt 27.01.2020 MK 458/47 DT 17.06.2020 KONTRE 33/130 DT 29.10.2020 FT 260556351 DT 29.10.2020 FH 555 DT 29.10.2020