Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) All All 340,729,203.00 355 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) MENI Tirane 439,596 2020-12-28 2020-12-30 39210131042020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013104 SUT mirmb objekti kont vazhdim nr 108/9 date 03.07.2020 fat. 91658202 dt 16.12.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) REJSI FARMA Tirane 289,674 2020-12-22 2020-12-24 38410131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes Barna vazhdim kontr 33/145 dt 02.11.2020 ft 389419474 dt 09.12.2020 fh 631 dt 09.12.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) ECO RICIKLIM Tirane 3,730,968 2020-12-21 2020-12-24 37410131042020 Sherbime te tjera 1013104 Spitali Univesitar i Traumes transport mbetjesh vazhdim kontr 14/29 dt 25.08.2020 ft 91171853 dt 01.12.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) REJSI FARMA Tirane 139,922 2020-12-22 2020-12-23 380110131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes barna vazhdim kontr 33/202 dt 12.11.2020 ft 389419475 dt 09.12.2020 fh 633 dt 09.12.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) FLORFARMA Tirane 339,900 2020-12-22 2020-12-23 38610131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes mat mjeksore vazhdim kontr 33/145 dt 02.11.2020 ft 267819908 dt 16.12.2020 fh 639 dt 16.12.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) ALBANIA NEW FARM SHPK Tirane 1,606,506 2020-12-22 2020-12-23 37810131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes barna vazhdim kontr 33/118 dt 29.10.2020 ft 231285734 dt 05.11.2020 fh 580 dt 05.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) VITAL Z & D Tirane 929,148 2020-12-22 2020-12-23 37610131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes protoksid azoti up 66/4 dt 11.11.2020 kontr 66/7 dt 13.11.2020 ft 95507503 dt 11.12.2020 fh 32 dt 11.12.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) EUROMED Tirane 858,000 2020-12-22 2020-12-23 37510131042020 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 1013104 Spitali Univesitar i Traumes kite up 64/8 dt 02.12.2020 ft 95195045 dt 04.12.2020 fh 628 dt 04.12.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 952,320 2020-12-22 2020-12-23 38210131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes mat mjeksore vazhdim kontr 33/12 dt 27.10.2020 ft 360850614 dt 07.12.2020 fh 629 dt 07.12.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) KRIJON Tirane 389,400 2020-12-22 2020-12-23 37910131042020 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 1013104 Spitali Univesitar i Traumes kite vazhdim kontr 49/17 dt 01.10.2020 ft 95534256 dt 07.12.2020 fh 630 dt 07.12.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) MONTAL Tirane 809,220 2020-12-22 2020-12-23 37710131042020 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 1013104 Spitali Univesitar i Traumes kite vazhdim kontr 32/9 dt 27.10.2020 ft 89244502 dt 16.12.2020 fh 641 dt 16.12.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) FLORFARMA Tirane 108,000 2020-12-21 2020-12-23 38710131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes barna vazhdim kontr 33/166 dt 02.11.2020 ft 267819895 dt 10.12.2020 fh 638 dt 10.12.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) FLORFARMA Tirane 226,600 2020-12-22 2020-12-23 38510131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes mat mjeksore vazhdim kontr 33/145 dt 02.11.2020 ft 267819891 dt 09.12.2020 fh 637 dt 09.12.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) LEKLI Tirane 190,018 2020-12-22 2020-12-23 38910131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes mat mjeksore vazhdim kontr 33/196 dt 06.11.2020 ft 94275620 dt 18.11.2020 fh 607 dt 18.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 645,220 2020-12-21 2020-12-22 37210131042020 Elektricitet 1013104 Spitali Univesitar i Traumes shp energj elekt per muajin NENTOR 2020 sipas fat 383236714 DT 30.11.2020 kont F110018
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 707,716 2020-12-21 2020-12-22 37110131042020 Elektricitet 1013104 Spitali Univesitar i Traumes shp energj elekt per muajin NENTOR 2020 sipas fat 383688920 DT 30.11.2020 KONTR F 226353
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) A & B SERVICE Tirane 718,560 2020-12-21 2020-12-22 37010131042020 Shpenzime per mirembajtjen e mjeteve te transportit 1013104 Spitali Univesitar i Traumes SHERBIM AUTO UP 68/6 DT 10.11.2020 FT 66389174 DT 04.12.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 957,700 2020-12-21 2020-12-22 37310131042020 Elektricitet 1013104 Spitali Univesitar i Traumes shp energj elekt per muajin NENTOR 2020 sipas fat 383400413 DT 30.11.2020 KONTR F 226352
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) EUROMED Tirane 1,574,896 2020-12-18 2020-12-21 36710131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes mat mjeksore up 511 dt 29.01.2020 mk 511/21 dt 27.04.2020 kontr 32/12 dt 27.10.2020 ft 90602114 dt 10.11.2020 fh 595 dt 10.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 69,000 2020-12-15 2020-12-21 35110131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes Barna MK 457/68 dt 04.06.2020 kontr 33/184 dt 04.11.2020 ft 390643940 dt 19.11.2020 fh 608 dt 19.11.2020