Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) All All 340,729,203.00 355 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 340 2020-12-16 2020-12-21 35510131042020 Elektricitet 1013104 Spitali Univesitar i Traumes shp energj elekt per muajin nentor 2020 sipas fat 383232490 dt 30.11.2020 .kont F110017
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 2,410,560 2020-12-15 2020-12-21 35210131042020 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 1013104 Spitali Univesitar i Traumes Barna kite laboratori up 56 dt 16.09.2020 kontr 56/6 dt 14.10.2020 ft 84227399 dt 16.11.2020 fh 540 dt 19.10.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 473,640 2020-12-16 2020-12-21 36210131042020 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 1013104 SUT mat mjekimi vazhdim kontr 32/9 dt 27.10.2020 ft 84227930 dt 03.12.2020 fh 625 dt 03.12.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 973,920 2020-12-16 2020-12-21 36110131042020 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 1013104 SUT mat mjekimi vazhdim kontr 32/9 dt 27.10.2020 ft 84227906 dt 10.11.2020 fh 592 dt 10.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) Malvina Visoka Tirane 344,400 2020-12-18 2020-12-21 36910131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes MAT MBROJTESE COVIDIT UP 60/4 DT 28.10.2020 ft 90964878 dt 03.11.2020 fh 564 dt 03.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) M E D I C A M E N T A Tirane 1,900,000 2020-12-16 2020-12-17 35310131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT barna vazhdim kontr 33/127 td 29.10.2020 ft 260567205 dtr 10.11.2020 fh 550 dt 10.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 2,468,640 2020-12-16 2020-12-17 36510131042020 Uje 1013104 SUT lik ft uji kontr 159146-11 ft 353072193 dt 30.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) EDNA - FARMA Tirane 111,400 2020-12-16 2020-12-17 35910131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT mat mjekimi vazhdim kontr 33/181 dt 03.11.2020 ft 93344639 dt 05.11.2020 fh 582 dt 05.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 340 2020-12-16 2020-12-17 35410131042020 Elektricitet 1013104 Spitali Univesitar i Traumes shp energji ft 383232915 dt 30.11.2020 .kont F 226351
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) EDNA - FARMA Tirane 200,023 2020-12-16 2020-12-17 36010131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT mat mjekimi mk 458/47 dt 17.06.2020 up 458 dt 27.01.2020 kontr 33/202 dt 12.11.2020 ft 93344746 dt 02.12.2020 fh.622 dt 02.12.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) EDNA - FARMA Tirane 803,494 2020-12-16 2020-12-17 36310131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT barna vazhdim kontrr 33/118 dt 29.10.2020 ft 93344640 dt 05.11.2020 fh 581 dt 05.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) T R I M E D Tirane 144,000 2020-12-15 2020-12-16 34210131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes barna vazhdim kontr 33/178 dt 03.11.2020 ft.390550920 dt 17.11.2020 fh 603 dt 16.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) EDNA - FARMA Tirane 144,000 2020-12-15 2020-12-16 34110131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes barna vazhdim kontr 33/178 dt 03.11.2020 ft. 93344638 dt 05.11.2020 fh 583 dt 05.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) RAMA - GRAF Tirane 599,100 2020-12-15 2020-12-16 34610131042020 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik 1013104 Spitali Univesitar i Traumes dok specifik vazhdim kontr 87/17 dt 27.10.2020 ft 85526329 dt 26.11.2020 fh 8 dt 26.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) MEGAPHARMA Tirane 388,410 2020-12-15 2020-12-16 34310131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes mat mjeksore mk 457/71 dt 05.06.2020 up 41 dt 27.01.2020 kontr 33/196 dt. 06.11.2020 ft 358924536 dt 19.11.2020 fh 610 dt 19.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 2,016,576 2020-12-15 2020-12-16 34710131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes Barna barna vazhdim kontr 32/12 dt 27.10.2020 ft 360850382 dt 10.11.2020 fh. 594 dt 10.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) EDNA - FARMA Tirane 133,500 2020-12-15 2020-12-16 35010131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes Barna barna vazhdim kontr 33/193 dt 06.11.2020 ft 93344679 dt 12.11.2020 fh 597 dt 12.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) RAMA - GRAF Tirane 1,120,680 2020-12-15 2020-12-16 34510131042020 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik 1013104 Spitali Univesitar i Traumes dok specifik vazhdim kontr 87/17 dt 27.10.2020 ft 85526332 dt 26.11.2020 fh 9 dt 26.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) INCOMED Tirane 6,948 2020-12-15 2020-12-16 34910131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes Barna barna vazhdim kontr 33/133 dt29.10.2020 ft 92925459 dt 10.11.2020 fh 591 dt 10.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) E v i t a Tirane 12,738 2020-12-15 2020-12-16 34810131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes Barna barna vazhdim kontr 33/133 dt29.10.2020 ft 390504655 dt 09.11.2020 fh 588 dt 09.11.2020