Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) All All 340,729,203.00 355 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 249,784 2020-10-27 2020-10-28 22910131042020 Shperblime per rezultate ne pune 1013104 SUT shperblim per sitauten covid-19 sipas vkm 207 dt 10.03.2020 shkresa MSHMS 566 dt 12.10.2020 ub 597 dt 19.10.2020 listgpagesa per muajin shtator 20
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 267,750 2020-10-27 2020-10-28 228710131042020 Shperblime per rezultate ne pune 1013104 SUT shperblim per sitauten covid-19 sipas vkm 207 dt 10.03.2020 shkresa MSHMS 566 dt 12.10.2020 ub 597 dt 19.10.2020 listgpagesa
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) MENI Tirane 1,188,379 2020-10-22 2020-10-26 22310131042020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013104 SUT mirmb objekti vazhdim kontr 108/9 dt 03.07.2020 ft 65937737 dt 31.08.2020 akt kolaudimi 31.08.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) UJËSJELLËS KANALIZIME TIRANË Tirane 2,743,430 2020-10-22 2020-10-23 22410131042020 Uje 1013104 SUT lik ft uji kontr 159146-11 ft 352516417 dt 30.09.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) ECO RICIKLIM Tirane 1,589,208 2020-10-21 2020-10-23 22510131042020 Sherbime te tjera 1013104 SUT TRANSPORT MBETJESH VAZHDIM KONTR 141/25 DT27.03.2020 FT 91171624 dt 19.08.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 342,000 2020-10-12 2020-10-13 22210131042020 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 1013104 Spitali Univesitar i Traumes kite laboratori vazhdim kontr 9/47 dt.14.02.2020 ft 84227127 dt 24.06.2020 fh 342 dt 24.06.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 23,000 2020-10-02 2020-10-05 21910131042020 Paga baze 1013104 Spitali Univesitar i Traumes detyrim Arian Gogo ub 176 dt 22.04.2016
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) URDHERI INFERMIERIT TE SHQIPERISE Tirane 8,400 2020-10-02 2020-10-05 21810131042020 Paga baze 1013104 SUT NDALE NE PAGE shtator 2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) KESH. KOMB. URDHERIT TE MJEKUT Tirane 12,000 2020-10-02 2020-10-05 21710131042020 Paga baze 1013104 SUT NDALE NE PAGE shtator 2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) BANKA CREDINS Tirane 7,401,317 2020-10-01 2020-10-02 21310131042020 Shtese page per funksionin 1013104 SUT Paga 2020 nr pun 141/ 132 listpagesa shtator 2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 241,528 2020-10-01 2020-10-02 21410131042020 Paga baze 1013104 SUT Paga 2020 nr pun 141/3 listpagesa shtator 2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 400,785 2020-10-01 2020-10-02 21510131042020 Paga baze 1013104 SUT Paga 2020 nr pun 141/ 6 listpagesa shtator 2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) ECO RICIKLIM Tirane 3,808,800 2020-09-28 2020-09-30 21210131042020 Sherbime te tjera 1013104 SUT 602-TRANSPORT MBETJESH SPITALORE SIPAS MK NR 141/19 DT 2.3.20.KONT NR 141/25 DT 27.3.20, ne vazhdim .ft nr 11, dt 01.06.2020, seri 91171552 dt 03.08.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) Albsig Tirane 507,155 2020-09-22 2020-09-23 21110131042020 Shpenzimet e siguracionit te mjeteve te transportit 1013104 Spitali Univesitar i Traumes sig auto up 35/4 dt 09.06.2020 ft 86975988 dtr 11.06.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 456,000 2020-09-15 2020-09-16 21010131042020 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 1013104 Spitali Univesitar i Traumes kite laboratori vazhdim kontr 9/47 dt.14.02.2020 ft 84227248 dt 19.08.2020 fh 454 dt19.07.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 320,489 2020-09-09 2020-09-10 20910131042020 Shperblime per rezultate ne pune 1013104 Spitali Univesitar i Traumes shperb per gusht 2020, urdh 525, dt 03.09.2020, listepagesa bashkangjitur
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) BANKA CREDINS Tirane 2,508,273 2020-09-09 2020-09-10 20710131042020 Shperblime per rezultate ne pune 1013104 Spitali Univesitar i Traumes shperb pers gusht 2020, urdh 525, dt 03.09.2020, listepagesa bashkangjitur
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 255,580 2020-09-09 2020-09-10 20810131042020 Shperblime per rezultate ne pune 1013104 Spitali Univesitar i Traumes shperb per gusht 2020, urdh 525, dt 03.09.2020, listepagesa bashkangjitur
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) T R I M E D Tirane 1,426,200 2020-09-08 2020-09-09 20610131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT barna vazhdim kontr 123/40 dt 08.07.2020 ft 6811500213 DT 12.08.2020 FT 324264822 DT 12.08.2020 FH 445 DT 12.08.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) T R I M E D Tirane 2,009,720 2020-09-08 2020-09-09 20310131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT barna vazhdim kontr 123/40 dt 08.07.2020 ft 390526326 DT 27.08.2020 FH 464DT 27.08.2020