Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) All All 340,729,203.00 355 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) Messer Albagaz Tirane 15,206 2020-12-11 2020-12-15 33210131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT oksigjen kont vazhdim nr 33/175 date 02.11.2020 fat sr 94063870 date 24.11.2020 fh nr 30 date 24.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) FLORFARMA Tirane 5,200 2020-12-11 2020-12-15 31810131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes barna vazhdim kontr 33/166 dt 02.11.2020 ft 267819857 dt 13.11.2020 fh 698 dt 13.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) REJSI FARMA Tirane 76,286 2020-12-11 2020-12-15 327110131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes Barna up 41 dt 27.01.2020 mk 457/70 dt 05.06.2020 kontr 33/139 dt 30.10.2020 ft 389414625 dt 18.11.2020 fh 604 dt 18.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) M E D I C A M E N T A Tirane 1,074,000 2020-12-11 2020-12-15 33610131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT medikamente kont vazhdim nr 33/127 date 29.10.2020 fat sr 260566328 date 29.10.2020 fh nr 554 date 29.10.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) MEGAPHARMA Tirane 47,025 2020-12-11 2020-12-15 33010131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT medikamente kont vazhdim nr 33/199 date 06.11.2020 fat sr 358924534 date 19.11.2020 fh nr 609 date 19.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) RAMA - GRAF Tirane 1,128,324 2020-12-11 2020-12-15 33310131042020 Shpenzime per prodhim dokumentacioni specifik 1013104 SUT furnizim me dokumentacion kont vazhdim nr 87/17 date 27.10.2020 fat sr 85526326 date 30.10.2020 fh nr 7 date 30.10.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) MENI Tirane 897,743 2020-12-11 2020-12-15 32010131042020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes nirmb objekti vazhdim kontr 108/9 dt 03.07.2020 ft 65937742 dt 31.10.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) ABA COMERCIAL CLEANERS Tirane 264,960 2020-12-11 2020-12-15 31610131042020 Sherbime te tjera 1013104 Spitali Univesitar i Traumes evadim mbeturinash vazhdim kontr 131/32 dt 23.10.2020 ft 92651827 dt 30.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) Messer Albagaz Tirane 761,760 2020-12-11 2020-12-15 33110131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 SUT oksigjen kont vazhdim nr 33/175 date 02.11.2020 fat sr 94063968 date 27.11.2020 fh nr 31 date 27.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) MENI Tirane 316,729 2020-12-11 2020-12-15 33410131042020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013104 SUT mirmb objekti kont vazhdim nr 108/9 date 03.07.2020 fat sr 65937744 date 30.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) E v i t a Tirane 440,721 2020-12-11 2020-12-15 32210131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes Barna up 41 dt 27.01.2020 mk 457/68 dt 04.06.2020 kontr 33*90 dt 05.11.2020 ft 390505400 dt 18.11.2020 fh 606 dt 18.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) EDNA - FARMA Tirane 133,500 2020-12-11 2020-12-15 32310131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes Barna up 458 dt 27.01.2020 mk 458/48 dt 17.06.2020 kontr 33/193 dt 06.11.2020 ft 93344676 dt 12.11.2020 fh 596 dt 12.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) REJSI FARMA Tirane 421,092 2020-12-11 2020-12-15 31910131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes Barna vazhdim kontr 33/145 dt 02.11.2020 ft 389414624 dt 18.11.2020 fh 605 dt 18.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) E v i t a Tirane 443,078 2020-12-11 2020-12-15 32910131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes Barna up 41 dt 27.01.2020 mk 457/68 dt 04.06.2020 kontr 33*90 dt 05.11.2020 ft 390504505 dt 05.11.2020 fh 584 dft 05.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) KRIJON Tirane 61,824 2020-12-11 2020-12-15 31710131042020 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 1013104 Spitali Univesitar i Traumes kite laboratorike vazhdim kontr.9/57 dt 24.04.2020 ft 94358312 dt 16.11.2020 fh 600 dt 16.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) T R I M E D Tirane 51,000 2020-12-11 2020-12-15 32410131042020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013104 Spitali Univesitar i Traumes Barna up 458 dt 27.01.2020 mk 458/47 dt 17.06.2020 kontr 33/187 dt 05.11.2020 ft 390550898 dt 17.11.2020 fh 601 dt 17.11.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) FEDOS shpk Tirane 1,356,000 2020-12-11 2020-12-15 33710131042020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013104 SUT mirmb aparatura kont vazhdim 12/27 date 29.09.2020 fat sr 87120441 date 07.12.2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 224,284 2020-12-11 2020-12-14 33910131042020 Shperblime per rezultate ne pune 1013104 SUT shperblim per per sitauten covid ub 282 dt 20.05.2020 shkrese MSHMS 632 DT 16.11.2020 VKM 207 DT 10.03.2020 LISTPAGESA TETOR 2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 294,023 2020-12-11 2020-12-14 34010131042020 Shperblime per rezultate ne pune 1013104 SUT shperblim per per sitauten covid ub 282 dt 20.05.2020 shkrese MSHMS 632 DT 16.11.2020 VKM 207 DT 10.03.2020 LISTPAGESA TETOR 2020
  Spitali Ushtarak (3535)/Spitali Universitar i Traumes (Sherbimi Urgjences) (3535) BANKA CREDINS Tirane 3,070,239 2020-12-11 2020-12-14 33810131042020 Shperblime per rezultate ne pune 1013104 SUT shperblim per per sitauten covid ub 282 dt 20.05.2020 shkrese MSHMS 632 DT 16.11.2020 VKM 207 DT 10.03.2020 LISTPAGESA TETOR 2020