Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) All All 6,488,607,376.00 2,603 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SULOLLARI-KLIMA Tirane 964,764 2020-12-18 2020-12-21 259610130492020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049-QSUT 2020.602 mirembajtje ashensori sipas kont ne vazhdim n1522/16dt 7.8.2020.FAT NR 63 seri 83557063 Dt 30.11.20.situac dt 30.11.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FARMA NET ALBANIA Tirane 195,500 2020-12-16 2020-12-21 253210130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont ne vazhdim 3165/4dt28.10.2020.FAT NR14417SERI947539567 Dt 11.12.20. FH NR 17978 DT 11.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,836,000 2020-12-18 2020-12-21 260210130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 burim te linjave te oksigjenit sipas kont nr 3064/8dt16.11.2020.up nr 3064 dt 6.10.2020.,njoft fit nr 3064/7 dt 10.11.2020.FAT NR361027604 SERI 361027604 Dt 20.10.20.pv dt 24.11.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) Illyrian Guard Tirane 5,891,003 2020-12-18 2020-12-21 259110130492020 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1013049-QSUT 2020.602 sherb roje civile sipas kont ne vazhdim nr 3594 dt 18.10.2019.FAT NR 1368seri 94219985 Dt 15.12.20.relacion dt 15.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 609,000 2020-12-18 2020-12-21 259810130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 3192/18dt 17.11.2020..FAT NR 360850705 SERI 360850705 Dt 16.12.20. FH NR 18015DT 16.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,211,700 2020-12-18 2020-12-21 260010130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 2832/4dt 25.9.2020..FAT NR 347 SERI 84227947 Dt 15.12.20. FH NR 18010DT 16.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) InfoSoft Office Tirane 1,209,382 2020-12-18 2020-12-21 257810130492020 Kancelari 1013049-QSUT 2020.602kancelari sipas kont ne vazhdim nr 174/10dt2.3.2020.FAT NR321871935 Dt 18.3.20.fh nr 13dt 18.3.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BANKA CREDINS Tirane 60,400 2020-12-17 2020-12-18 258310130492020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013049-QSUT 2020.602 -shp transporti per pacientet e dializez sipas shk MSHMS nr 1931/1 dt 6.5.2019 ,shk drejt QSUT nr 257 dt 6.8.2018.sipas listepageses bashkangjitur
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BANKA CREDINS Tirane 154,656 2020-12-17 2020-12-18 260310130492020 Te tjera paga me kontrate 1013049-QSUT 2020.600-Shperb personeli per punonj me kont Covid-19 sipas VKM nr 207 dt 10.3.20.dhe VKM nr 42 dt 22.1.2020.,urdher MSHMS nr 672 dt 15.12.2020.listepagese bashkangjitur
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 17,600 2020-12-17 2020-12-18 258210130492020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013049-QSUT 2020.602 -shp transporti per pacientet e dializez sipas shk MSHMS nr 1931/1 dt 6.5.2019 ,shk drejt QSUT nr 257 dt 6.8.2018.sipas listepageses bashkangjitur
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,095,300 2020-12-17 2020-12-18 257210130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 materiale mjekesore, sipas kon ne vazhdim nr 84/50, date 25.09.2020, ft nr 346, date 14.12.2020, seri 84227946, fh 17998, date 14.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 282,600 2020-12-17 2020-12-18 257410130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 materiale mjekesore, sipas kon ne vazhdim nr 3480/4, date 27.11.2020, ft 349, date 15.12.2020, seri 84227949, fh 18005, dt 15.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 812,136 2020-12-17 2020-12-18 257310130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 mirembajtje aparatura, sipas kon ne vazhdim nr 2137/33, date 07.08.2020, ft nr 360850667, date 11.12.2020, sit 03.11.2020-10.12.2020, pv 10.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 30,800 2020-12-17 2020-12-18 258110130492020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013049-QSUT 2020.602 -shp transporti per pacientet e dializez sipas shk MSHMS nr 1931/1 dt 6.5.2019 ,shk drejt QSUT nr 257 dt 6.8.2018.sipas listepageses bashkangjitur
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I L M A Tirane 679,500 2020-12-17 2020-12-18 255210130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna , MK457/71, date 05.06.2020, shkrese MSHMS 457/42, date 08.06.2020, kontrate 3544/4, date 07.12.2020, ft nr 155083, date 07.12.2020, seri 35548554, fh 17955, date 09.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) REJSI FARMA Tirane 154,610 2020-12-17 2020-12-18 253910130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna, sipas kon ne vazhdim nr 3566/4, date 02.12.2020, ft nr 389420440, dt 14.12.2020, fh 17991, date 14.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 230,400 2020-12-17 2020-12-18 258410130492020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013049-QSUT 2020.602 -shp transporti per pacientet e dializez sipas shk MSHMS nr 1931/1 dt 6.5.2019 ,shk drejt QSUT nr 257 dt 6.8.2018.sipas listepageses bashkangjitur
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BANKA E TIRANES Tirane 30,800 2020-12-17 2020-12-18 258010130492020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013049-QSUT 2020.602 -shp transporti per pacientet e dializez sipas shk MSHMS nr 1931/1 dt 6.5.2019 ,shk drejt QSUT nr 257 dt 6.8.2018.sipas listepageses bashkangjitur
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 163,080 2020-12-17 2020-12-18 254410130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna, sipas kon ne vazhdim nr 2450/4, daet 17.08.2020, ft A80253, date 14.12.2020, seri 390650005, fh 17990, date 14.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) REJSI FARMA Tirane 307,266 2020-12-17 2020-12-18 254010130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna, sipas kon ne vazhdim nr 3128/4, date 20.10.2020, ft nr 389420438, date 14.12.2020, fh 17988, date 14.12.2020