Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) All All 6,488,607,376.00 2,603 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 14,944,143 2020-12-28 2020-12-29 271810130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 mat mjeksore sipas kont nr1792/21 dt 16.12.2020.MK1792/7 dt6.8.2020. .fat nr360850725 seri360850725 dt 17.12.2020.fh nr 18041 dt18.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 62,640 2020-12-28 2020-12-29 272010130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont nr3676/4dt 17.12.2020.MK458/47 dt17.6.2020.shk MSH 458/48 dt 17.6.20 .fat nr267819919 seri267819919dt 21.12.2020.fh nr 18050 dt21.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 999,600 2020-12-28 2020-12-29 271710130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont nr816/60 dt 18.12.2020.MK2345/26 dt 17.8.2020.AMSH nr 2345/25 dt 17.8.2020 .fat nr1097 seri 93344797 dt 18.12.2020.fh nr 18049 dt21.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 10,427,500 2020-12-28 2020-12-29 271610130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont nr3686/4 dt 17.12.2020.MK2345/26 dt 17.8.2020.AMSH nr 2345/25 dt 17.8.2020 .fat nr1098 seri 93344798 dt 17.12.2020.fh nr 18032 dt18.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 598,500 2020-12-28 2020-12-29 271510130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont ne vazhdim 3335/5dt 16.11.2020. .fat nr17636 seri390507403 dt 18.12.2020.fh nr 18036 dt 18.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) RESULI - ER Tirane 992,823 2020-12-28 2020-12-29 272510130492020 Karburant dhe vaj 1013049-QSUT 2020.602 gazoil sipas kont ne vazhdim 2311/5 dt 28.7.2020. .fat nr44 seri 86863844dt 24.12.2020.fh nr 206dt 24.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SAER MEDICAL Tirane 435,187 2020-12-28 2020-12-29 270710130492020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT 2020.602 miremb aparaturash mjeksore sipas kont ne vazhdim2137/25 dt24.7.2020 .fat nr1175 seri 92298196dt 21.12.2020.relac per periudh 24.11- 20.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) HEALTH & LIGHT Tirane 111,718 2020-12-28 2020-12-29 271010130492020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT 2020.602 miremb aparaturash mjeksore sipas kont ne vazhdim 2137/24 dt24.7.2020. .fat nr552 seri 90152097dt 21.12.2020.situac dt 21.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 5,377,500 2020-12-28 2020-12-29 271910130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont nr1251/14 dt 15.12.2020.MK2923/8 dt17.12.2020. .fat nr17598 seri360507365 dt 17.12.2020.fh nr 18034 dt18.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SAER MEDICAL Tirane 237,246 2020-12-28 2020-12-29 270610130492020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT 2020.602 miremb aparaturash mjeksore sipas kont ne vazhdim2137/25 dt24.7.2020 .fat nr1176 seri 92298197dt 21.12.2020.relac per periudh 24.11- 20.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,156,046 2020-12-23 2020-12-24 266710130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 -blerje oksigjeni sipas kont ne vazhdim nr3629/5dt 08.12.2020..fat nr 361028423seri361028423dt21.12.2020.fh nr202dt 21.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FEDOS shpk Tirane 32,140,008 2020-12-23 2020-12-24 266910130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 - mat mjeksore sipas up nr 3630 dt 4.12.2020.njoftim fit nr 3630/4 dt 10.12.2020.kont nr 3630/5 dt 10.12.2020.fat nr 571 seri 87120455 dt 11.12.2020.fh nr 17987 dt 11.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 3,283,243 2020-12-23 2020-12-24 266510130492020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT 2020.602 - miremb aparat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 2137/30 dt 3.8.2020.fat nr 203 seri 84227653 dt 22.12.2020.situac dt 22.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 54,022,059 2020-12-23 2020-12-24 270010130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 - barna sipas MK nr 3662/6 dt 4.3.2020.kont nr 662/22 dt 11.12.2020.fat nr73505 seri358931107dt 14.12.2020.fh nr 17993dt 14.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FEDOS shpk Tirane 32,140,008 2020-12-23 2020-12-24 266810130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 - mat mjeksore sipas up nr 3630 dt 4.12.2020.njoftim fit nr 3630/4 dt 10.12.2020.kont nr 3630/5 dt 10.12.2020.fat nr 586 seri 87120470 dt 17.12.2020.fh nr 18026dt 17.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) RESULI - ER Tirane 2,411,899 2020-12-23 2020-12-24 266610130492020 Karburant dhe vaj 1013049-QSUT 2020.602 - gazoil sipas kont nr vazhdim nr 2311/5 dt 28.7.2020.fat nr 37 seri 86863837 dt 22.12.2020.fh nr 203 dt 22.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) HALIT CANI Tirane 4,413,114 2020-12-18 2020-12-23 263610130492020 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 1013049-QSUT 2020.602 lik vendim gjykates apelit durres dt 18.7.2020.,urdh sek nr 33-19 dt 24.2.2020.ne favor te Inesa Elezi
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I L M A Tirane 971,640 2020-12-22 2020-12-23 265710130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 -blerje barna sipas kont nr 3673/4dt 16.12.2020.MK 458/47 DT 17.6.2020.DSHF 3673 dt 11.12.2020..fat nr 160268seri355490739dt17.12.2020.fh nr 18024dt 17.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LABORATORY NETWORKS Tirane 30,670,190 2020-12-22 2020-12-23 266410130492020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013049-QSUT 2020.602 -sherbim laboratori sipas marveshjes ndervep nr 12/133 dt 8.9.20.,urdh nr 345 dt 23.10.2020.MSHMS per Kontraten PPPnr 1924/2 dt 10.4.2019.,fat nr 1 seri 84565601 dt 30.11.2020.relacion nr 12/282 dt 15.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,156,045 2020-12-22 2020-12-23 266010130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 -blerje oksigjeni sipas kont ne vazhdim nr3629/5dt 08.12.2020..fat nr 361028360seri3610283360dt18.12.2020.fh nr 199dt 18.12.2020