Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) All All 6,488,607,376.00 2,603 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 87,000 2020-12-17 2020-12-18 254310130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 materiale mjekesore, sipas kon ne vazhdim nr 84/50, date 25.09.2020, ft nr 345, date 14.12.2020, seri 84227945, fh 17997, date 14.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 12,381 2020-12-17 2020-12-18 260510130492020 Te tjera paga me kontrate 1013049-QSUT 2020.600-Shperb personeli per punonj me kont Covid-19 sipas VKM nr 207 dt 10.3.20.dhe VKM nr 42 dt 22.1.2020.,urdher MSHMS nr 672 dt 15.12.2020.listepagese bashkangjitur
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 1,916,088 2020-12-17 2020-12-18 257010130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 materiale mjekesore, sipas kon ne vazhdim nr 593/93, daet 22.09.2020, ft nr 360850116, date 09.10.2020, fh 17597, date 09.10.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) A G S Tirane 13,110,501 2020-12-17 2020-12-18 259710130492020 Sherbime te pastrimit dhe gjelberimit 1013049-QSUT 2020.602-sherbim lavanderia, sipas kon ne vazhdim nr 543/4, date 27.01.2020, ft nr 82, date 15.12.2020, seri 90216644, pv 15.12.2020, KT KOL 01-15.1.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BANKA CREDINS Tirane 28,994,303 2020-12-17 2020-12-18 260910130492020 Te tjera shperblime per personelin 1013049-QSUT 2020.600-Shperb personeli per Covid-19 sipas VKM nr 207 dt 10.3.20.dhe VKM nr 42 dt 22.1.2020.,urdher MSHMS nr 672 dt 15.12.2020.listepagese bashkangjitur
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,975,689 2020-12-17 2020-12-18 256510130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 blerje oksigjeni, sipas Up 3629,dt 04.12.20, ft of 3629/4, dt 07.12.20, kon 3629/5, dt 08.12.2020, ft nr 361028204, dt 12.12.2020, fh 185, dt 12.12.2020, akt kol 12.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 1,950,000 2020-12-17 2020-12-18 254910130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna , MK 457/71, date 05.06.2020,MSH 457/72, date 08.06.2020, kontrate 3420/4, date 07.12.2020, ft nr 17195, date 11.12.2020, seri 390506962, fh 1798, dater 11.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) RESULI - ER Tirane 983,413 2020-12-17 2020-12-18 256410130492020 Karburant dhe vaj 1013049-QSUT 2020.602 blerje gazoil sipas kont ne vazhdim nr 2311/5 dt 28.7.2020 fat nr 6 seri 86863806 dt 11.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 340 2020-12-16 2020-12-17 255910130492020 Elektricitet 1013049-QSUT 2020.602 -shp energji elektrike sipas fat nr 383567232 dt 30.11.2020.nentor 2020.kodi klientit TR2P020173072188
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) INCOMED Tirane 14,363,500 2020-12-16 2020-12-17 252710130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont ne vazhdim 3546/4dt27.11.2020.FAT NR5053SERI94713687 Dt 11.12.20. FH NR 17983 DT 11.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 1,069,332 2020-12-16 2020-12-17 252810130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 mat mjeksore sipas kont 3192/19 dt 17.11.2020.MK 23256/22DT 7.10.20.amsh 3256/24 DT12.10.20.FAT NR 20742 SERI9084227642 DT10.12.20. FH NR 17972DT 10.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) R & T Tirane 4,102,522 2020-12-16 2020-12-17 253510130492020 Shpenzime per mirembajtjen e objekteve ndertimore 1013049-QSUT 2020.602 miremb aparaturash sipas kont ne vazhdim2830/5dt25.9.2020.FAT NR588 SERI 56767588 Dt 30.11.20.sit dt 30.11.20
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 3,180,781 2020-12-16 2020-12-17 254610130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 -blerje oksigjeni sipas kont ne vazhdim nr3629/5dt 08.12.2020..fat nr 361028101seri361028101dt08.12.2020.fh nr 179dt 10.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 3,150,393 2020-12-16 2020-12-17 256810130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 -blerje oksigjeni sipas kont ne vazhdim nr3629/5dt 08.12.2020..fat nr 361028178seri361028178dt11.12.2020.fh nr 187dt 14.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 285 2020-12-16 2020-12-17 255610130492020 Elektricitet 1013049-QSUT 2020.602 -shp energji elektrike sipas fat nr 383202368 dt 30.11.2020.nentor 2020.kodi klientit TR2P060024072283
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,236,102 2020-12-16 2020-12-17 253710130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 1578/4dt22.4.2020.FAT NR 14700 SERI89244429 D21.11.20. FH NR 17866 DT 26.11.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 357,544 2020-12-16 2020-12-17 252910130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont ne vazhdim nr 2390/4dt29.7.2020.FAT NR 267819897SERI267819897 Dt 11.12.20. FH NR 17985 DT 11.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 340 2020-12-16 2020-12-17 256110130492020 Elektricitet 1013049-QSUT 2020.602 -shp energji elektrike sipas fat nr 383567080 dt 30.11.2020.nentor 2020.kodi klientit TR2P060043067268
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 340 2020-12-16 2020-12-17 255810130492020 Elektricitet 1013049-QSUT 2020.602 -shp energji elektrike sipas fat nr 383562290 dt 30.11.2020.nentor 2020.kodi klientit TR2P060031072288
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ALFARMAKOS Tirane 2,592,000 2020-12-16 2020-12-17 253310130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont ne vazhdim 3410/4dt23.11.2020.FAT NR1275607SERI358756757 Dt 11.12.20. FH NR 17977 DT 11.12.2020