Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) All All 6,488,607,376.00 2,603 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ALBDESIGN PSP Tirane 120,000 2020-12-14 2020-12-15 250410130492020 Kancelari 1013049-QSUT 2020.602 materiale sipas kont ne vazhdim nr175/23 dt8.10.2020..fat nr 31867seri67523187dt7.12.2020,fh nr 40dt 7.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) RESULI - ER Tirane 2,374,200 2020-12-14 2020-12-15 250610130492020 Karburant dhe vaj 1013049-QSUT 2020.602 gazoil sipas kont ne vazhdim nr2311/5 dt28.7.2020..fat nr 254seri86863894dt7.12.2020,fh nr3174dt 7.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) Albanian Cargo Service Tirane 4,000 2020-12-14 2020-12-15 252110130492020 Sherbime te tjera 1013049-QSUT 2020.602 sherb levizje sipas urdh drejt nr 450 dt 10.12.2020.dhe kerk 2842 dt 9.12.2020.fat nr 364020963 seri 364020963 dt 30.11.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) PEGASUS. Tirane 286,200 2020-12-11 2020-12-15 249410130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont nr3500/4 dt2.12.2020.MK nr 457/70dt85.6.2020.SHMSH 457/72 dt 8.6.2020.fat nr3674seri 225914745 Dt 7.12.2020,fh nr 17952dt9.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) REJSI FARMA Tirane 10,030 2020-12-11 2020-12-15 249510130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont ne vazhdim nr 3474/4 dt2.12.2020..fat nr389418507seri 389418507 Dt 4.12.2020,fh nr 17947dt7.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) INTESA SANPAOLO BANK ALBANIA Tirane 7,200 2020-12-14 2020-12-15 251010130492020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013049-QSUT 2020.602-Shpenz transporti per pacientet e dializes sipas shk min shend nr 1931/1 dt 6.5.2019.drejt QSUT 257 dt 6.8.2018.listepagese bashkangjitur
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) REJSI FARMA Tirane 309,220 2020-12-11 2020-12-15 249610130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont ne vazhdim nr 3566/4 dt2.12.2020..fat nr389418503seri 389418503 Dt 9.12.2020,fh nr 17960dt9.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) REJSI FARMA Tirane 501,500 2020-12-11 2020-12-15 249910130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont nr3474/4 dt2.12.2020.MK nr 457/70dt85.6.2020.SHMSH 457/72 dt 8.6.2020.fat nr389419468seri 389419468dt9.12.2020,fh nr 17957dt9.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EUROMED Tirane 120,000 2020-12-14 2020-12-15 251610130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 1747/48 dt29.10.2020.fat nr1655seri95195093dt10.12.2020,fh nr 17969 dt 10.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) RESULI - ER Tirane 2,377,853 2020-12-14 2020-12-15 252310130492020 Karburant dhe vaj 1013049-QSUT 2020.602 gazoil sipas kont ne vazhdim nr 2311/5 dt28.7.2020.fat nr3seri86863803dt 9.12.2020,fh nr 177 dt9.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 17,189,806 2020-12-14 2020-12-15 252410130492020 Elektricitet 1013049-QSUT 2020.602-Shpenz energji elektrike sipas fat nr 383081617 dt 9.12.2020.me kod klienti TR2P020173072185
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 1,004,863 2020-12-14 2020-12-15 251810130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont ne vazhdim nr3156/4 dt11.11.2020. nr72842seri358930445dt10.12.2020,fh nr17966dt 10.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FEDOS shpk Tirane 564,885 2020-12-14 2020-12-15 251310130492020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont ne vazhdim nr2137/31 dt3.8.2020.fat nr580seri87120454dt10.12.2020,sit per periudh 30.9-9.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ALBTELEKOM SH.A. Tirane 172,480 2020-12-14 2020-12-15 252510130492020 Sherbime telefonike 1013049-QSUT 2020.602-Shpenz tel sipas fat nr 388572424 dt 30.11.2020.nentor 20
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 225,990 2020-12-14 2020-12-15 250210130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 kancelari sipas kont ne vazhdim nr12156/19 dt23.9.2020..fat nr 360850613seri6360850613dt7.12.2020,fh nr37dt 7.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 298,080 2020-12-14 2020-12-15 251710130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 2490/20 dt8.9.2020.fat nr16360850638seri360850638dt 9.12.2020,fh nr 17964 dt 10.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FEDOS shpk Tirane 168,072 2020-12-14 2020-12-15 251210130492020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont ne vazhdim nr2137/31 dt3.8.2020.fat nr568seri87120452dt10.12.2020,sit dper periudh 30.9-9.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 316,800 2020-12-11 2020-12-14 247110130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont nr3568/4 dt2.12.2020.MK 457/76 DT24.6.2020.AMSH 458/78 DT 29.6.20.fat nr A78085 seri 390647836dt3.12.2020,fh nr 17917dt 4.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T R I M E D Tirane 78,496 2020-12-11 2020-12-14 247610130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont nr3421/4 dt17.11.2020.MK 458/47 DT17.6.2020.AMSH 458/47 DT 17.6.20..fat nr 6961501648 seri390553626 dt23.11.2020,fh nr 17846 dt24.11.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 21,546,000 2020-12-11 2020-12-14 248210130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont ne vazhdim nr3335/5 dt16.11.2020..fat nr 16731seri390506498dt7.12.2020,fh nr 17950dt 9.12.2020