Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) All All 6,488,607,376.00 2,603 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI Tirane 19,205,716 2020-12-16 2020-12-17 252610130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont 2774/13 dt 04.11.2020.MK 2774/8 DT 29.10.20.up 2774 DT3.9.20.FAT NR 2096 SERI90647489 DT 4.11.20. FH NR 17740 DT 5.11.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 3,711,515 2020-12-16 2020-12-17 254710130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 -blerje oksigjeni sipas kont ne vazhdim nr3629/5dt 08.12.2020..fat nr 361028127seri361028127dt09.12.2020.fh nr 1820dt 10.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 340 2020-12-16 2020-12-17 255710130492020 Elektricitet 1013049-QSUT 2020.602 -shp energji elektrike sipas fat nr 383686794 dt 30.11.2020.nentor 2020.kodi klientit TR2P060042072186
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) T R I M E D Tirane 72,864 2020-12-16 2020-12-17 251910130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont ne vazhdim 3421/4dt17.11.2020.FAT NR 6961501700SERI2390558838 Dt 10.12.20. FH NR 17963 DT 10.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 3,240,815 2020-12-16 2020-12-17 256610130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 -blerje oksigjeni sipas kont ne vazhdim nr3629/5dt 08.12.2020..fat nr 361028144seri361028144dt10.12.2020.fh nr 181dt 10.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEDFAU Tirane 1,986,989 2020-12-16 2020-12-17 253610130492020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT 2020.602 miremb aparaturash sipas kont ne vazhdim1912/11dt27.12.2019.FAT NR23SERI92602323 Dt 27.11.20.sit dt 25.11.20
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 5,523,600 2020-12-16 2020-12-17 253010130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 3480/4dt27.11.2020.FAT NR 14342SERI84227942 Dt 11.12.20. FH NR 17979 DT 11.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,094,268 2020-12-16 2020-12-17 256710130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 -blerje oksigjeni sipas kont ne vazhdim nr3629/5dt 08.12.2020..fat nr 361028176seri361028176dt11.12.2020.fh nr 182dt 11.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 2,323,704 2020-12-16 2020-12-17 253410130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 3192/20dt23.11.2020.FAT NR 14736 SERI8924465 Dt 10.12.20. FH NR 17982 DT 11.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 1,225,656 2020-12-16 2020-12-17 253110130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 3192/20dt23.11.2020.FAT NR 14745SERI89244474 Dt 11.12.20. FH NR 17980 DT 11.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 222,000 2020-12-11 2020-12-15 249310130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr1682/26 dt18.11.2020.fat nr 334 seri 84227934dt9.12.2020,fh nr 17958dt 9.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BANKA CREDINS Tirane 28,000 2020-12-14 2020-12-15 251110130492020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013049-QSUT 2020.602-Shpenz transporti per pacientet e dializes sipas shk min shend nr 1931/1 dt 6.5.2019.drejt QSUT 257 dt 6.8.2018.listepagese bashkangjitur
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) RESULI - ER Tirane 2,377,059 2020-12-14 2020-12-15 252210130492020 Karburant dhe vaj 1013049-QSUT 2020.602 gazoil sipas kont ne vazhdim nr 2311/5 dt28.7.2020.fat nr258seri86863898dt 10.12.2020,fh nr 178 dt 10.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) Illyrian Guard Tirane 11,516,081 2020-12-14 2020-12-15 250310130492020 Sherbime te sigurimit dhe ruajtjes 1013049-QSUT 2020.602 sherb roje sipas kont ne vazhdim nr3594 dt18.10.2019.fat nr 1333seri94219950dt30.11.2020,relac dt 30.11.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FEDOS shpk Tirane 630,243 2020-12-14 2020-12-15 251410130492020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont ne vazhdim nr2137/31 dt3.8.2020.fat nr569seri87120453dt10.12.2020,sit per periudh 30.9-9.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BANKA AMERIKANE E INVESTIMEVE SHA Tirane 2,800 2020-12-14 2020-12-15 250910130492020 Materiale dhe pajisje labratorik e te sherbimit publik 1013049-QSUT 2020.602-Shpenz transporti per pacientet e dializes sipas shk min shend nr 1931/1 dt 6.5.2019.drejt QSUT 257 dt 6.8.2018.listepagese bashkangjitur
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ALBDESIGN PSP Tirane 154,800 2020-12-14 2020-12-15 250510130492020 Kancelari 1013049-QSUT 2020.602 materiale sipas kont ne vazhdim nr175/23 dt8.10.2020..fat nr 3186seri67523186dt7.12.2020,fh nr 41dt 7.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 7,561,380 2020-12-14 2020-12-15 25150210130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont nr3480/4 dt27.11.2020.AMSH nr 511/22 dt 4.5.20.njoft fit nr 511/19 dt 8.4.20..fat nr 14732seri89244461dt9.12.2020,fh nr17971dt 10.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 7,600 2020-12-14 2020-12-15 250810130492020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013049-QSUT 2020.602-Shpenz transporti per pacientet e dializes sipas shk min shend nr 1931/1 dt 6.5.2019.drejt QSUT 257 dt 6.8.2018.listepagese bashkangjitur
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) INCOMED Tirane 1,420,000 2020-12-11 2020-12-15 249710130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont nr3564/4 dt3.12.2020.amsh nr 457/72 dt8.6.2020.njoft fit457/55 dt 19.5.2020.fat nr4879seri 94713514dt7.12.2020,fh nr 17945dt7.12.2020