Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) All All 6,488,607,376.00 2,603 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FARMA NET ALBANIA Tirane 14,720 2020-12-17 2020-12-18 254810130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna , MK 457/70, date 08.06.2020, D SHF 3511, date 20.11.2020, kontrate 3511/4, date 07.12.2020, ft nr 14416, dt11.12.2020, seri 94539566, fh 17981, date 11.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BANKA E TIRANES Tirane 150,317 2020-12-17 2020-12-18 260410130492020 Te tjera shperblime per personelin 1013049-QSUT 2020.600-Shperb personeli per Covid-19 sipas VKM nr 207 dt 10.3.20.dhe VKM nr 42 dt 22.1.2020.,urdher MSHMS nr 672 dt 15.12.2020.listepagese bashkangjitur
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FARMA NET ALBANIA Tirane 78,750 2020-12-17 2020-12-18 255310130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna , MK 457/71, date 05.06.2020, shkrese MSHMS K DSHF 3545, date 24.11.2020, kon 3547/4, date 07.12.2020, ft nr 14415, date 09.12.2020, seri 94539565, fh 17974, date 11.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 1,481,600 2020-12-17 2020-12-18 255010130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna, sipas kon ne vazhdim nr 3471/4, date 07.12.2020, ft nr 7289, daet 10.12.2020, seri 358930442, fh 17967, date 10.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 351,734 2020-12-17 2020-12-18 253810130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna, sipas kon ne vazhdim nr 1820/4, date 20.05.2020, ft nr 26781988, dt 03.12.2020, fh 17907, dt 03.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 9,495,148 2020-12-17 2020-12-18 260810130492020 Te tjera shperblime per personelin 1013049-QSUT 2020.600-Shperb personeli per Covid-19 sipas VKM nr 207 dt 10.3.20.dhe VKM nr 42 dt 22.1.2020.,urdher MSHMS nr 672 dt 15.12.2020.listepagese bashkangjitur
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KPL SH.P.K. Tirane 7,631,570 2020-12-17 2020-12-18 259310130492020 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat 1013049-QSUT 2020.602-sherbim ushqimi, sipas kon ne vazhdim nr 1331/41, date 19.12.2020, ft nr 29, date 15.12.2020, seri 56823379, akt rak 15.12.2020, pv 15.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EDNA - FARMA Tirane 2,076,000 2020-12-17 2020-12-18 257110130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna, sipas kon ne vazhdim nr 2858/4, date 29.09.2020, ft 1087, date 15.12.2020, seri 9344787, fh 18002, dt 15.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,004,083 2020-12-16 2020-12-18 256910130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 -blerje oksigjeni sipas kont ne vazhdim nr3629/5dt 08.12.2020..fat nr 361028220seri361028220dt13.12.2020.fh nr 184dt 13.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) EUROMED Tirane 270,000 2020-12-17 2020-12-18 254110130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 materiale mjekesore, sipas kon ne vazhdim nr 1747/48, date 29.10.2020, ft nr 1671, date 14.12.2020, seri 95195109, fh 17995, date 14.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) REJSI FARMA Tirane 1,158,696 2020-12-17 2020-12-18 254210130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna, sipas kon ne vazhdim nr 2951/4, date 05.10.2020, ft nr 389420439, dt 14.12.2020, fh 17989, date 14.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) REJSI FARMA Tirane 563,240 2020-12-17 2020-12-18 254510130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna , MK 458/47, date 17.06.2020, SH MSH 458/48, date 17.06.2020, kontrate 3563/4, date 07.12.2020, ft nr 389420409, date 14.12.2020, fh 17992, date 14.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 595,010 2020-12-17 2020-12-18 255410130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna-sipas kon nr 2395/4, date 06.08.2020, MK457/69, date 05.06.2020,ft nr 47437, date 25.08.2020, seri 358905068, fh 17383, date 25.08.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) UNION BANK SHA Tirane 14,000 2020-12-17 2020-12-18 257910130492020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013049-QSUT 2020.602 -shp transporti per pacientet e dializez sipas shk MSHMS nr 1931/1 dt 6.5.2019 ,shk drejt QSUT nr 257 dt 6.8.2018.sipas listepageses bashkangjitur
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BANKA CREDINS Tirane 954,640 2020-12-17 2020-12-18 259010130492020 Sherbime te tjera 1013049-QSUT 2020.600-Shperb punonj me kont pedagoge per Covid-19 sipas VKM nr 207 dt 10.3.20.dhe VKM nr 42 dt 22.1.2020.,urdher MSHMS nr 672 dt 15.12.2020.listepagese bashkangjitur
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) Banka OTP Albania Tirane 209,672 2020-12-17 2020-12-18 260610130492020 Te tjera shperblime per personelin 1013049-QSUT 2020.600-Shperb personeli per Covid-19 sipas VKM nr 207 dt 10.3.20.dhe VKM nr 42 dt 22.1.2020.,urdher MSHMS nr 672 dt 15.12.2020.listepagese bashkangjitur
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 92,600 2020-12-17 2020-12-18 255110130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna , MK457/68, date 04.06.2020, autorizim MSH 457/72, date 08.06.2020, kontrate 3471/4, date 07.12.2020, ft nr 72836, date 10.12.2020, seri 358930439, fh 17968, date 10.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BIOMETRIC ALBANIA Tirane 4,992,600 2020-12-17 2020-12-18 257510130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 materiale mjekesore, sipas kon ne vazhdim nr 3480/4, date 27.11.2020, ft 348, dt 15.12.2020, seri 84227948, fh 18004, datre 15.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BANKA KOMBETARE TREGTARE Tirane 2,519,951 2020-12-17 2020-12-18 260710130492020 Te tjera shperblime per personelin 1013049-QSUT 2020.600-Shperb personeli per Covid-19 sipas VKM nr 207 dt 10.3.20.dhe VKM nr 42 dt 22.1.2020.,urdher MSHMS nr 672 dt 15.12.2020.listepagese bashkangjitur
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BANKA ALPHA ALBANIA / ALPHA BANK ALBANIA Tirane 60,715 2020-12-17 2020-12-18 258510130492020 Te tjera shperblime per personelin 1013049-QSUT 2020.600-Shperb personeli per Covid-19 sipas VKM nr 207 dt 10.3.20.dhe VKM nr 42 dt 22.1.2020.,urdher MSHMS nr 672 dt 15.12.2020.listepagese bashkangjitur