Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) All All 6,488,607,376.00 2,603 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,240,937 2020-12-22 2020-12-23 265910130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 -blerje oksigjeni sipas kont ne vazhdim nr3629/5dt 08.12.2020..fat nr 361028399seri3610283399dt20.12.2020.fh nr 201dt 20.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) I L M A Tirane 1,079,600 2020-12-22 2020-12-23 265610130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 -blerje barna sipas kont nr 3674/4dt 16.12.2020.MK458/47 DT 17.6.2020.DSHF3674dt 11.12.2020..fat nr 160266seri355490737dt17.12.2020.fh nr 18023dt 17.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,061,953 2020-12-22 2020-12-23 266110130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 -blerje oksigjeni sipas kont ne vazhdim nr3629/5dt 08.12.2020..fat nr 361028389seri3610283389dt19.12.2020.fh nr 200dt 19.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 1,439,772 2020-12-22 2020-12-23 265510130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 -blerje barna sipas kont nr 3685/4dt 15.12.2020.MK 2345/26 DT 17.68.2020.AMSH 2345/27dt 18.9.2020..fat nr 73982seri358931584dt15.12.2020.fh nr 18009dt 16.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SUPERIOR KLIMA Tirane 495,906 2020-12-22 2020-12-23 265210130492020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT 2020.602 rip mirem sist ngrohjes sipas kont ne vazhdim 2020/6 dt 23.6.2020.fat nr 27 seri 93455727 dt 15.12.2020.situacion nr 6 dt 15.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 1,699,500 2020-12-22 2020-12-23 26530130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 -blerje barna sipas kont nr 3534/4dt 14.12.2020.MK458/47 DT 17.6.2020.AMSH458/48dt 17.6.2020..fat nr 267819909seri267819909dt16.12.2020.fh nr 18014dt 16.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEGAPHARMA Tirane 15,318,550 2020-12-22 2020-12-23 265410130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 -blerje barna sipas kont nr 3687/4dt 15.12.2020.MK2345/26 DT 17.8.2020.AMSH2345/27dt 18.9.2020..fat nr 73981seri358931583dt15.12.2020.fh nr 18011dt 16.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 154,656 2020-12-22 2020-12-23 266210130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont ne vazhdim 3112/4 dt 23.10.2020.fat nr A81464 seri 390651216dt 21.12.2020. fh nr 18045 dt 21.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 3,168,090 2020-12-22 2020-12-23 265810130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 -blerje mat mjeksore sipas kont nr 3593/4dt 14.12.2020.MK 511/20 DT 24.4.2020.AMSH 511/22 dt 4.5.2020..fat nr 14774seri89244503dt17.12.2020.fh nr 18018dt 17.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 212,000 2020-12-18 2020-12-22 263810130492020 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 1013049-QSUT 2020.602 lik vendim titull ekzekutiv nr 85dt 13.4.2018 KMDT,urdh sek nr 2863 dt 17.9.2020.ne favor te KMDT
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) REJSI FARMA Tirane 501,500 2020-12-21 2020-12-22 265010130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont ne vazhdim nr 3474/4dt2.12.2020.FAT NR 389421535 SERI 3689421535Dt 18.12.20. FH NR 18037 DT 18.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 138,600 2020-12-21 2020-12-22 265110130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 81/46dt28.10.2020.FAT NR 360850727 SERI 360850727 Dt 18.12.20. FH NR 18030 DT 18.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) RAIFFEISEN BANK SH.A Tirane 15,000 2020-12-21 2020-12-22 262610130492020 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi 1013049-QSUT 2020.602 -shperblim per fatkeqesi sipas shk nr .shk nr 3530/4 dt 23.9.2020.listepagese bashkangjitur
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 20,000 2020-12-21 2020-12-22 261310130492020 Paga baze 1013049-QSUT 2020.602 -pagese debitori Orges Spahiu per Valbona Cako sipas urdh nr 4544/1 dt 31.10.2011.shk zyres permb nr 10578 dt 6.10.2011
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,460,822 2020-12-21 2020-12-22 264010130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 -blerje oksigjeni sipas kont ne vazhdim nr3629/5dt 08.12.2020..fat nr 3610282148seri361028148dt10.12.2020.fh nr 186dt 14.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 4,428,600 2020-12-21 2020-12-22 262110130492020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT 2020.602 sherb mirembajtje sipas kont nevazhdim nr 2137/28 dt 27.7.2020.fat nr 14765 seri 89244494 dt 16.12.2020.situacion dt 16.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BAILIFF SERVICES ALBANIA Tirane 10,000 2020-12-21 2020-12-22 261510130492020 Paga baze 1013049-QSUT 2020.602 -pagese debitori Iris Dino sipas urdher ekzek vend nr8688dt 25.7.2012.nr prot 1926 dt 26.4.2018 mbajtur listepagese nentor 20
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 157,925 2020-12-21 2020-12-22 264610130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 -blerje oksigjeni sipas kont ne vazhdim nr3629/5dt 08.12.2020..fat nr 361028292seri361028292dt16.12.2020.fh nr 193dt 16.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,632,268 2020-12-21 2020-12-22 264410130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 -blerje oksigjeni sipas kont ne vazhdim nr3629/5dt 08.12.2020..fat nr 361028283seri3610282832dt15.12.2020.fh nr 194dt 16.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,041,671 2020-12-21 2020-12-22 264810130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 -blerje oksigjeni sipas kont ne vazhdim nr3629/5dt 08.12.2020..fat nr 361028336seri361028336dt17.12.2020.fh nr 198dt 17.12.2020