Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) All All 6,488,607,376.00 2,603 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI Tirane 1,127,705 2020-12-21 2020-12-22 263510130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont nr 2062/5dt 15.7.2020.MK 457/71 DT 5.6.20.AMSH 457/72dt 8.6.2020..FAT NR 31308 SERI 90646600Dt 29.7.20. FH NR 17288 dt 29.7.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) Medar Kajolli Tirane 1,166,149 2020-12-18 2020-12-22 262810130492020 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1013049-QSUT 2020.602 lik vendim gjykates apelit nr 3302 dt 18.11.2019.,urdh sek nr 336/7 dt 21.9.2020.ne favor te Mimoza shkoza
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) INCOMED Tirane 98,200 2020-12-18 2020-12-22 262910130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 BARNA sipas kont ne vazhdim nr 3415/4dt 20.11.2020.FAT NR 5116 SERI 94713749 Dt 17.12.20. FH NR 18027DT 17.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) Shërbimi Përmbarimor FLASH Tirane 10,000 2020-12-21 2020-12-22 2613410130492020 Paga baze 1013049-QSUT 2020.602 -pagese debitori Marie Ukcamaj sipas urdher ekzek vend nr7956 dt 14.12.2016.nr prot 577 dt 25.1.2017 mbajtur listepagese nentor 20
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) O.ES. DISTRIMED Tirane 6,316,800 2020-12-18 2020-12-22 263110130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 2958/5dt 9.11.2020.FAT NR 360850717 SERI360850717 Dt 17.12.20. FH NR 18020DT 17.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 13,765,500 2020-12-21 2020-12-22 264910130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont ne vazhdim nr 3335/5dt 16.11..2020.FAT NR 17635 SERI 390507402Dt 18.12.20. FH NR 18035 DT 18.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) REJSI FARMA Tirane 153,633 2020-12-18 2020-12-22 263210130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont ne vazhdim nr 3128/4dt 20.10.2020..FAT NR 389421250 SERI 389421250 Dt 17.12.20. FH NR 18021DT 17.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) REJSI FARMA Tirane 299,151 2020-12-21 2020-12-22 261810130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont nr 2177/4dt 2.7.2020.MK 458/47 DT 17.6.20.AMSH 458/48 dt 17.6.2020..FAT NR 389404085 SERI 389404085Dt 30.9.20. FH NR 187544 DT 30.9.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ELITE BAILIFF'S OFFICE Tirane 22,000 2020-12-21 2020-12-22 261610130492020 Paga baze 1013049-QSUT 2020.602 -pagese debitori Arben Nebiaj sipas urdher ekzek vend nr9071dt 1.11.2019.nr prot 3808/3 dt21.11.2019 mbajtur listepagese nentor 20
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,899,701 2020-12-21 2020-12-22 264110130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 -blerje oksigjeni sipas kont ne vazhdim nr3629/5dt 08.12.2020..fat nr 361028207seri361028207dt12.12.2020.fh nr 188dt 14.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DORJAN EGERÇI Tirane 2,301,129 2020-12-18 2020-12-22 262410130492020 Shpenzime per ekzekutim te detyrime kontraktuale te papaguara 1013049-QSUT 2020.602 lik vendim gjyk apelit nr 48dt 23.1.2020,urdh sek nr758/3dt 18.6.2020.ne favor te diamand shpk
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 858,584 2020-12-21 2020-12-22 264710130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 -blerje oksigjeni sipas kont ne vazhdim nr3629/5dt 08.12.2020..fat nr 361028246seri361028246dt14.12.2020.fh nr 190dt 14.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 1,656,000 2020-12-18 2020-12-22 262310130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont 3420/4 dt 7.12.2020.MK 457/71 DT 5.6.20.SHMSH457/72 DT 8.6.20.FAT NR A79479 SERI390649231 DT 10.12.20. FH NR 17965DT 10.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,291,809 2020-12-21 2020-12-22 264210130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 -blerje oksigjeni sipas kont ne vazhdim nr3629/5dt 08.12.2020..fat nr 361028221seri361028221dt13.12.2020.fh nr 189dt 14.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) RESULI - ER Tirane 2,391,281 2020-12-18 2020-12-22 263310130492020 Karburant dhe vaj 1013049-QSUT 2020.602 gazoil sipas kont ne vazhdim nr 2311/5dt 28.7.2020..FAT NR22 SERI86863822 Dt 17.12.20. FH NR 197DT 17.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) LEKLI Tirane 1,330,128 2020-12-21 2020-12-22 263410130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont nr 3157/4dt 11.11.2020.MK 457/71 DT 5.6.20.AMSH 457/72dt 8.6.2020..FAT NR 2222 SERI94275616Dt 17.11.20. FH NR 17805 dt 18.11.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DELTA PHARMA - AL Tirane 294,000 2020-12-18 2020-12-22 263010130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont 3420/4 dt 7.12.2020.MK 457/71 DT 5.6.20.SHMSH457/72 DT 8.6.20.FAT NR A80820 SERI8390650572 DT 16.12.20. FH NR 18022 DT 17.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DORIAN SKENDI Tirane 1,100,000 2020-12-18 2020-12-22 263710130492020 Shpenzime per ekzekutim te vendimeve gjyqesore per largim nga puna 1013049-QSUT 2020.602 lik vendim gjyk apelit nr 113dt13.2.2020,urdh ekzek vullnetar nr1157dt 26.11.2018.ne favor te Suzana Cena
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 96,500 2020-12-18 2020-12-22 258710130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont ne vazhdim nr 3100/4 dt 27.10.2020.MK nr 458/47 dt 17.6.2020.FAT NR 14307 SERI 390504074 Dt 30.10.20. FH NR 17709 DT30.10.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) ZYRA E PERMBARIMIT TIRANE Tirane 15,000 2020-12-21 2020-12-22 261910130492020 Paga baze 1013049-QSUT 2020.602 -pagese debitori Zamir Golemi sipas urdher ekzek vend nr730/51dt 18.1.2012 nr prot 8204 dt25.10.2017 mbajtur listepagese nentor 20