Transaksion Thesari 2019-2021

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) All All 6,488,607,376.00 2,603 All 2020-01-01 => 2021-01-01 =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,947,024 2020-12-21 2020-12-22 263910130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 -blerje oksigjeni sipas kont ne vazhdim nr3629/5dt 08.12.2020..fat nr 361028306seri361028306dt16.12.2020.fh nr 196dt 16.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 340 2020-12-16 2020-12-22 256310130492020 Elektricitet 1013049-QSUT 2020.602 -shp energji elektrike sipas fat nr 383567738 dt 30.11.2020.nentor 2020.kodi klientit TR2P020173072185
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BANKA CREDINS Tirane 75,000 2020-12-21 2020-12-22 262510130492020 Shpenzime per situata te veshtira dhe per fatekeqesi 1013049-QSUT 2020.602 -shperblim per fatkeqesi sipas shk nr 2930/4dt 23.9.2020.,shk nr 3298/52 dt30.10.20.listepagese bashkangjitur
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) InfoSoft Office Tirane 275,230 2020-12-21 2020-12-22 261710130492020 Kancelari 1013049-QSUT 2020.602 mat kancelarie sipas kont nr 3174/10dt 2.3.2020.MK 2340 DT 19.6.20.shk min brend 414/44dt 17.6.2020..FAT NR 321871935Dt 18.3.20. FH NR 13dt 18.3.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 2,259,900 2020-12-21 2020-12-22 264310130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 -blerje oksigjeni sipas kont ne vazhdim nr3629/5dt 08.12.2020..fat nr 361028250seri361028250dt14.12.2020.fh nr 191dt 14.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) BANKA CREDINS Tirane 127,500 2020-12-21 2020-12-22 262710130492020 Te tjera transferta tek individet 1013049-QSUT 2020.602 -shperblim per dalje ne pension sipas shk nr 2721/5 dt 27.8.2020.,shk nr 2930/3 dt 23.9.20.shk nr 3298/53 dt 30.10.20.shk nr 3530/4 dt 23.11.2020.listepagese bashkangjitur
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) GTS-GAZRA TEKNIKE SHQIPTARE Tirane 1,134,682 2020-12-21 2020-12-22 264510130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 -blerje oksigjeni sipas kont ne vazhdim nr3629/5dt 08.12.2020..fat nr 361028282seri361028282dt15.12.2020.fh nr 192dt 15.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 577,049 2020-12-21 2020-12-22 262010130492020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT 2020.602 sherb mirembajtje sipas kont nevazhdim nr 2137/28 dt 27.7.2020.fat nr 14766 seri 89244495 dt 16.12.2020.situacion dt 16.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 1,477,770 2020-12-17 2020-12-21 255510130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna , MK 457/71, date 05.06.2020,MSH 457/72, date 08.06.2020, kontrate 3569/4, date 09.12.2020, ft nr 17304, seri 390507071, dt 14.12.2020, fh 17996, date 14.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 340 2020-12-16 2020-12-21 256210130492020 Elektricitet 1013049-QSUT 2020.602 -shp energji elektrike sipas fat nr 383564481 dt 30.11.2020.nentor 2020.kodi klientit TR2P060041542680
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) VINIPHARMA Tirane 165,980 2020-12-18 2020-12-21 258910130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont nr 100/4dt27.11.2020.MK nr 458/47 dt 17.6.2020.FAT NR A1 5439 SERI 271468016 Dt 2.9.20. FH NR 17750 DT 6.11.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MENI Tirane 310,619 2020-12-18 2020-12-21 259210130492020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049-QSUT 2020.602 miremb impjantesh elektr sipas kont ne vazhdim nr780/9 dt 27.4.2020.FAT NR 1seri 91658201 Dt 15.12.20.sit dt 15.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) REJSI FARMA Tirane 381,133 2020-12-18 2020-12-21 257710130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont ne vazhdim nr 2177/4dt 2.7.2020..FAT NR 389404085 SERI 389404085 Dt 30.9.20. FH NR 17544DT 30.9.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) SULOLLARI-KLIMA Tirane 528,756 2020-12-18 2020-12-21 259510130492020 Shpenz.per miremb.e rrugeve, veprave ujore, rrjeteve hidraulike, elektrike, telefonike, ngrohje etj 1013049-QSUT 2020.602 mirembajtje ashensori sipas kont ne vazhdim nr 1522/16dt 7.8.2020.FAT NR 6376 seri 83557076 Dt 15.12.20.situac nr 5 dt 15.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) RESULI - ER Tirane 2,390,645 2020-12-18 2020-12-21 259910130492020 Karburant dhe vaj 1013049-QSUT 2020.602 gazoil sipas kont ne vazhdim nr2311/5 dt 28.7.2020.FAT NR 18seri 86863818 Dt 16.12.20.fh nr 195 dt 16.12.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) E v i t a Tirane 254,760 2020-12-18 2020-12-21 258810130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 barna sipas kont nr 3100/4 dt 27.10.2020.MK nr 458/47 dt 17.6.2020.FAT NR 14379 SERI 390504146Dt 2.11.20. FH NR 17725 DT2.11.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MONTAL Tirane 268,920 2020-12-18 2020-12-21 258610130492020 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013049-QSUT 2020.602 mat mjeksore sipas kont ne vazhdim nr 593/93dt 22.9.2020..FAT NR14561 SERI 89244290 Dt 12.10.20. FH NR 17608 DT 12.10.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FURNIZUESI I SHERBIMIT UNIVERSAL Tirane 340 2020-12-16 2020-12-21 256010130492020 Elektricitet 1013049-QSUT 2020.602 -shp energji elektrike sipas fat nr 383567346 dt 30.11.2020.nentor 2020.kodi klientit TR2P060024065004
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) MEDFAU Tirane 2,150,676 2020-12-18 2020-12-21 259410130492020 Shpenzime per mirembajtjen e aparateve, paisjeve teknike dhe veglave te punes 1013049-QSUT 2020.602 miremb aparaturash sipas kont ne vazhdim nr1251/12 dt 22.5.2019.FAT NR 29seri 92602329 Dt 10.12.20.sit dt 27.11.2020
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) DREJTORIA E PERGJ E DOGANAVE Tirane 55,000 2020-12-18 2020-12-21 260110130492020 Te tjera materiale dhe sherbime speciale 1013049-QSUT 2020. shp doganore , urdher nr 464 dt 15.12.2020 prot3683/5 dt15.12.2020 kerkese nr 3683/3 dt 14.12.2020