Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KASTRATI SHA All 2,041,745,896.00 1,003 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 615,380 2014-12-15 2014-12-16 301110130492014 Karburant dhe vaj QSUT DP GAZOIL KONT NE VAZHD 340/7 DT 18.1.13 FAT 20 SR 08283220 DT 09.05.13 FH 100 DT 09.05.13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,146,707 2014-12-15 2014-12-16 295610130492014 Karburant dhe vaj QSUT DP GAZOIL KONT NE VAZHD 340/7 DT 18.01.13 FAT 45 SR 06539495 DT 16.02.13 FH 50 DT 16.02.13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 667,209 2014-12-15 2014-12-16 295410130492014 Karburant dhe vaj QSUT GAZOIL DP KONT NE VAZHD 340/7 DT 18.01.13 FAT 50 SR 06539350 DT 11.02.13 FH 43 DT 11.02.13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 653,508 2014-12-15 2014-12-16 295310130492014 Karburant dhe vaj QSUT GAZOIL DP KONT NE VAZHD 340/7 DT 18.01.13 FAT 12 SR 06540912 DT 10.02.13 FH 42 DT 10.02.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,552,088 2014-12-15 2014-12-16 30170130492014 Karburant dhe vaj QSUT DP GAZOIL KONT 16/3 DT 03.01.13 FAT 28 SR 06539778 DT 10.01.13 FH 6 DT 10.01.13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 642,276 2014-12-15 2014-12-16 301010130492014 Karburant dhe vaj qsut DP gazoi KONT NE VAZHD 340/7 DT 18.01.13 FAT 80 SR 86913080 DT 26.05.13 FH 103 DT 26.05.13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 660,321 2014-12-15 2014-12-16 297210130492014 Karburant dhe vaj QSUT DP GAZOIL KONT 340/7 DT 18.01.13 FAT 15 SR 08282065 DT 17.03.13 FH 83 DT 17.03.13
  Spitali Lushnje (0922) KASTRATI SHA Lushnje 1,074,453 2014-12-15 2014-12-16 55610130222014 Karburant dhe vaj SPITALI LUSHNJE 1013022 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME PER BL.KARBURANT SIPAS KONTR.NR.610 DATE 23.07.2014 FATURES DHJETOR 2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 657,139 2014-12-15 2014-12-16 295010130492014 Karburant dhe vaj QSUT GAZOIL DP KONT NE VAZHD 340/7 DT 18.01.13 FAT 14 SR 06542364 DT 04.02.13 FH 35 DT 04.02.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 659,576 2014-12-15 2014-12-16 297310130492014 Karburant dhe vaj QSUT DP GAZOIL KONT 340/7 DT 18.01.13 FAT 11 SR 08281761 DT 20.03.13 FH 85 DT 20.03.13
  Drejtoria e Sherbimeve Qeveritare (3535) KASTRATI SHA Tirane 200,556 2014-12-16 2014-12-16 1710870022014 Subvencione te tjera Drejtori e Sherbimeve Qeveritare lik karb ,pritje percj ne pall kongreseve,shkr MIn Fin nr 14005/1 dt 15.10.2014,VKM 647 dt 8.10.2014,kontr 784 dt 26.05.2014,fat dt 26.11.2014,seri 17224235,fl hyr nr 7 dt 27.11.2014
  Bashkia Sarande (3731) KASTRATI SHA Sarande 169,740 2014-12-15 2014-12-16 57121380012014 Karburant dhe vaj LIKUJDIM KARBURANTI NGA BASHKIA
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 657,865 2014-12-15 2014-12-16 295110130492014 Karburant dhe vaj QSUT GAZOIL DP KONT NE VAZHD 340/7 DT 18.01.13 FAT 50 SR 06542400 DT 07.02.13 FH 39 DT 07.02.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 651,780 2014-12-15 2014-12-16 301310130492014 Karburant dhe vaj QSUT DP GAZOIL KONT 16/3 DT 03.01.13 FAT 976 DT 04.01.13 SR 05258376 FH 1 DT 04.01.13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 658,314 2014-12-15 2014-12-16 297110130492014 Karburant dhe vaj QSUT DP GAZOIL KONT 340/7 DT 18.01.13 FAT 29 SR 08282429 DT 12.03.13 FH 79 DT 12.03.13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,851,606 2014-12-15 2014-12-16 301210130492014 Karburant dhe vaj QSUT DP KONT NE VAZH 340/7 DT 18.01.13 FAT 97 SR 06540897 DT 06.02.13 FH 3 DT 06.02.13
  Ndermarrja e Sherbimeve Publike (3731) KASTRATI SHA Sarande 135,792 2014-12-15 2014-12-16 12721380112014 Karburant dhe vaj SHP KARBURANT NGA SHERBIMET
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 656,952 2014-12-15 2014-12-16 296810130492014 Karburant dhe vaj QSUT DP GAZOIL KONT 340/7 DT 18.01.13 FAT 15 SR 082821315 DT 07.13.13 FH 73 DT 07.03.13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 186,101 2014-12-15 2014-12-16 29571013049 Karburant dhe vaj QSUT DP KONT 340/7 DT 18.01.13 FAT 11 SR 06539061 DT 19.02.13 FH 52 DT 19.02.13
  Drejtoria Arsimore Shkoder (3333) KASTRATI SHA Shkoder 340,540 2014-12-15 2014-12-16 30410110332014 Karburant dhe vaj 1011033 DREJTORIA ARSIMORE SHKODER FAT 16223541, 18593049 DT 06.12.2014