Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KASTRATI SHA All 2,041,745,896.00 1,003 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 6,250,511 2014-12-23 2014-12-24 80410170512014 Karburant dhe vaj 602-REP 4001 karburant kontrate 1522/10 dt 31.12.12 ft 3 dt 8.1.13 seri 06539953autorizim 9202/1 dt 13.12.12 nj.fit. 7.1.13 fh 01 dt 11.1.13 seri 219423
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 3,420,623 2014-12-23 2014-12-24 80410170512014 Karburant dhe vaj 602-REP 4001 karburant kontrate 1522/10 dt 31.12.12 ft 18 dt 8.1.13 seri 05260568 autorizim 9202/1 dt 13.12.12 nj.fit. 7.1.13 fh 01 dt 11.1.13 seri 219423
  Ministria e Integrimit (3535) KASTRATI SHA Tirane 460,470 2014-12-19 2014-12-23 49310780012014 Karburant dhe vaj MINISTRIA E INTEGRIMIT nafte kont ne vazhdim 1101/2 dt.01.07.2014 fat.25 dt.13.12.2014 seria 18593175 fh. nr.61 dt.13.11.2014
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KASTRATI SHA Tirane 175,543 2014-12-19 2014-12-23 41810280012014 Karburant dhe vaj 602, Prokuroria Pergjithshme ,KARBURANT ,KONTR VAZH 560/2 D 4/3/14,FAT 26 D 13/12/14 S 18593176,FH 41 D 13/12/14
  Qendra Kombetare e transfuzionit te gjakut (3535) KASTRATI SHA Tirane 98,760 2014-12-19 2014-12-23 34110130552014 Karburant dhe vaj Q.K.T.GJAKUT benzine autorizim lidhje kontr.4/14 dt. 29.05.2014 kontr.179 dt. 04.05.2014 fat.29(18593179) dt. 15.12.20114 fh. 88 dt. 15.12.2014
  Drejtoria e shendetit publik Peqin (0827) KASTRATI SHA Peqin 287,412 2014-12-22 2014-12-23 5610130392014 Karburant dhe vaj karburant nga drejt Shendetit Publik Peqin ne favor te KASTRATI fatur nr 40 dt 05.12.2014
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KASTRATI SHA Tirane 11,648,152 2014-12-19 2014-12-23 41710280012014 Karburant dhe vaj 602, Prokuroria Pergjithshme ,KARBURANT ,KONTR VAZH 560/2 D 4/3/14,FAT 23 D 12/12/14 S 18593173,FH 40 D 12/12/14
  Prefektura e qarkut Lezhe (2020) KASTRATI SHA Lezhe 588,007 2014-12-22 2014-12-23 27110160702014 Karburant dhe vaj PREFEKTURA LEZHE LIK FAT NR 43 DT 19.12.2014
  Garda e Republike Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 974,392 2014-12-22 2014-12-23 71210160042014 Karburant dhe vaj 1016004 Garda e Republikes pagese karburant, kontr 14 dt 9.6.14, up 4/3 dt 19.2.14, fitues 4/10 dt 14.5.14, fitues 1429/1 dt 9.6.14, ft 46 dt 03.12.14 seri 17224246, fh 28 dt 03.12.14
  Sp. Pogradec (1529) KASTRATI SHA Pogradec 51,756 2014-12-19 2014-12-23 73410130822014 Karburant dhe vaj 1013082 SPITALI POGRADEC LIKFAT= 17224250 DT 03.12.2014
  Gjykata e rrethit Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 319,981 2014-12-23 2014-12-23 38310290152014 Karburant dhe vaj TDO 0707/GJYK. RRETHIT /KOD. 1029015/ BL. KARBURANT
  Komuna Sauk (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,625,400 2014-12-22 2014-12-23 17228110012014 Karburant dhe vaj Komuna Farke Lik karburant kontr vazhd 639/3 dt 10.06.2014 fat 27 dt 13.12.2014 fh 4 dt 13.12.2014
  Aparati Qendror INSTAT (3535) KASTRATI SHA Tirane 150,269 2014-12-19 2014-12-22 66610500012014 Karburant dhe vaj INSTAT bl. Karburant kont ne vazhdim dt.1361/18 dt.16.06.2014 fat.15 dt.15.12.2014 seria 18594015 fh nr.41 dt.15.12.2014
  Komuna Kelmend (3323) KASTRATI SHA M.Madhe 194,629 2014-12-19 2014-12-22 23926260012014 Karburant dhe vaj 2626001 Komuna Kelmend( lik.fat.20,ser.1859317dt.12.12.2014)
  Komuna Rashbull (0707) KASTRATI SHA Durres 427,050 2014-12-19 2014-12-22 46123650012014 Karburant dhe vaj TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK KARBURANT SIPAS KO.02/10
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 1,338,976 2014-12-19 2014-12-22 74810170312014 Karburant dhe vaj 1017031 REP USHT 2001 BLERJE KARBURANT
  Aparati Ministrise se Punes (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,213,661 2014-12-19 2014-12-22 73010250012014 Karburant dhe vaj 1025001 MIN PUNES Lik karburant kontr vazhd 3102/3 dt 11.06.2014 fat 18 dt 12.12.2014 seri 18593168 fh 25 dt 12.12.2014
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 3,812,347 2014-12-19 2014-12-22 74310170312014 Karburant dhe vaj 1017031 REP USHT 2001 BLERJE KARBURANT
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 1,751,063 2014-12-19 2014-12-22 75210170312014 Karburant dhe vaj 1017031 REP USHT 2001 BLERJE KARBURANT
  Komuna Rashbull (0707) KASTRATI SHA Durres 145,386 2014-12-19 2014-12-22 46223650012014 Karburant dhe vaj TDO 0707 KOMUNA RRASHBULL 2365001 LIK KARBURANT