Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KASTRATI SHA All 2,041,745,896.00 1,003 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  QFM Teknike Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 44,000,999 2014-12-18 2014-12-19 19410160562014 Karburant dhe vaj 1016056,Qendra e Furnizimit Materialo Teknik pagese kontrate 2243/1 dt 27.5.14, gazoil, up 4/3 dt 19.2.14, pv 5.12.14, kolaudim 5.12.14, ft 28 dt 4.12.14, sr 18593028 fh 22 dt 5.12.14
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 165,700 2014-12-18 2014-12-19 75610170312014 Karburant dhe vaj 1017031 REP USHT 2001 BLERJE KARBURANT
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 1,605,313 2014-12-19 2014-12-19 75010170312014 Karburant dhe vaj 1017031 REP USHT 2001 BLERJE KARBURANT
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 1,828,261 2014-12-19 2014-12-19 71710170312014 Karburant dhe vaj 1017031 REP USHT 2001 BLERJE KARBURANT
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 3,819,833 2014-12-19 2014-12-19 74610170312014 Karburant dhe vaj 1017031 REP USHT 2001 BLERJE KARBURANT
  Sp. Tepelene (1134) KASTRATI SHA Tepelene 756,485 2014-12-17 2014-12-18 231/10130862014 Karburant dhe vaj spitali tep
  Maternitet Nr.2T. (3535) KASTRATI SHA Tirane 193,029 2014-12-17 2014-12-18 72710130882014 Karburant dhe vaj SUOGJ K.GLIOZHENI, karburant vazhdim kontrate 71 dt. 04.08.2014 fat.18593167 dt. 11.12.2014 fh. 7 dt. 12.12.2014
  Drejtoria e Pyjeve Korce (1515) KASTRATI SHA Korçe 438,269 2014-12-17 2014-12-18 20610260132014 Karburant dhe vaj DREJ SHERBIMIT PYJOR BLERJE KARBURANT FAT NR 4 DAT 9.12.2014
  Prefektura e qarkut Berat (0202) KASTRATI SHA Berat 7,600 2014-12-17 2014-12-18 38310160592014 Karburant dhe vaj prefekrura berat lik fat dhjetor 2014 karburant
  Prefektura e qarkut Berat (0202) KASTRATI SHA Berat 1,145,390 2014-12-17 2014-12-18 38310160592014. Karburant dhe vaj prefekrura berat lik fat dhjetor 2014 karburant
  Sp. Tropoje (1836) KASTRATI SHA Tropoje 898,711 2014-12-17 2014-12-18 35010130872014 Karburant dhe vaj Sherbimi Spitalor Tropoje karburant kontrate dt b11.12.2014 up nr 117/1 dt 05.12.2014 ft nr 14 dt 11.12.2014 fh nr 14 dt 12.12.2014
  Instituti shendetit publik Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 3,208,320 2014-12-16 2014-12-18 48010130482014 Karburant dhe vaj 602 ISHP karburant,kontrtae nr 559/1 d t12.06.2014 ne vazhdim,fat nr 31 d t04.12.2014,seri 18593031,fh nr 164 dt 04.12.2014
  Universiteti i Tiranes (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,339,820 2014-12-15 2014-12-18 33710110392014 Karburant dhe vaj UT Rektorati KARBURANT KONTRATE 89/3 DT 26.02.2014 FAT 12 DT 20.11.2014 S, 17224212 FH 59 DT 20.11.2014
  Sp. Sarande (3731) KASTRATI SHA Sarande 430,358 2014-12-16 2014-12-18 50010130842014 Karburant dhe vaj LIKUJDIM FAT NR.15 DT.11.12.2014 NGA SPITALI SR
  Aparati Qendror INSTAT (3535) KASTRATI SHA Tirane 595,271 2014-12-16 2014-12-18 65810500012014 Karburant dhe vaj INSTAT Bler, karburant kont ne vazhdim 1361/18 dt.18.06.2014 fat,42 dt.15.12.2014 seria 18590842 fh. nr.40 dt.05.12.2014 autorizim kont.4/11 dt.16.05.2014
  Drejtoria Metrologjise e Kalibrimit (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,480,890 2014-12-16 2014-12-18 37010041092014 Karburant dhe vaj 602 DPM karburant,kontrate dt 29.05.2014 ne vazdhim,fat nr 2 dt 13.12.2014 seri 18593202,fh nr 34 dt 13.12.2014
  Prefektura e qarkut Gjirokaster (1111) KASTRATI SHA Gjirokaster 265,689 2014-12-17 2014-12-18 32210160662014 Karburant dhe vaj 1016066 PREFEKTI GJIROKASTER SHPENZIME KARBURANTI. FAT TAT 24 SERIA 18593024 FH 8 DT04.12.2014 KONTRATE DT 07.06.2014
  Prefektura e qarkut Gjirokaster (1111) KASTRATI SHA Gjirokaster 137,022 2014-12-17 2014-12-18 32110160662014 Karburant dhe vaj 1016066 PREFEKTI GJIROKASTER SHPENZIME KARBURANTI. FAT TAT 23 SERIA 18593023 FH 7 DT 04.12.2014 KONTRATE DT 07.06.201
  Dogana Sarande (3731) KASTRATI SHA Sarande 667,690 2014-12-16 2014-12-18 17610100912014 Karburant dhe vaj SHP KARBURANTI NGA DOGANA SR
  Aparati Drejt.Pergj.Tatimeve (3535) KASTRATI SHA Tirane 6,545,562 2014-12-16 2014-12-17 103110100392014 Karburant dhe vaj DREJT PERGJ TATIMEVE . lik ft bl karburant kv dt 4.6.2014, seri 18593156 dt 9.12.2014, fh dt 9.12.2014