Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KASTRATI SHA All 2,041,745,896.00 1,003 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 3,700,692 2014-12-19 2014-12-22 74510170312014 Karburant dhe vaj 1017031 REP USHT 2001 BLERJE KARBURANT
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 5,473,922 2014-12-19 2014-12-22 74210170312014 Karburant dhe vaj 1017031 REP USHT 2001 BLERJE KARBURANT
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 3,811,533 2014-12-19 2014-12-22 74710170312014 Karburant dhe vaj 1017031 REP USHT 2001 BLERJE KARBURANT
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 3,812,347 2014-12-19 2014-12-22 74410170312014 Karburant dhe vaj 1017031 REP USHT 2001 BLERJE KARBURANT
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 32,929 2014-12-19 2014-12-22 71910170312014 Karburant dhe vaj 1017031 REP USHT 2001 BLERJE KARBURANT
  Aparati Ministrise se Punes (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,963,510 2014-12-19 2014-12-22 72910250012014 Karburant dhe vaj 1025001 MIN PUNES Lik karburant kontr vazhd 3102/4 dt 11.06.2014 fat 18 dt 12.12.2014 seri 18593168 fh 25 dt 12.12.2014
  Nd-ja Ruget Rurale (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,252,142 2014-12-17 2014-12-19 5320350142014 Karburant dhe vaj Nder.Rrug Rurale lik KARBURANT KONT NE VAZJD 15.08.14 FAT 17224241 DT 01.12.14 FH 11 DT 01.12.14
  Prefektura e qarkut Elbasan (0808) KASTRATI SHA Elbasan 796,328 2014-12-18 2014-12-19 45510160622014 Karburant dhe vaj Prefektura karburant
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 644,973 2014-12-17 2014-12-19 297610130492014 Karburant dhe vaj qsut gazoil kont ne vazhd 340/7 dt 18.01.13 fat 25 sr 08280525 dt 13.04.13 fh 94 dt 13.04.13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 669,494 2014-12-16 2014-12-19 296510130492014 Karburant dhe vaj QSUT GAZOIL KONT NE VAZHD 340/7 DT 18.01.13 FAT 5SR 06538805 DT 28.02.13 FH 65 DT 28.02.13
  Laboratori i barnave (3535) KASTRATI SHA Tirane 918,840 2014-12-18 2014-12-19 21510130562014 Karburant dhe vaj QENDRA KOMB KONTROLLIT BARNAVE, bl nafte autorizim 4/11 dt.16.05.2014 kontrate 3537/4 dt.23.06.2014 fat.310(18593180) dt.fh.20 dt.15.12.2014
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 85,250 2014-12-17 2014-12-19 22110250592014 Karburant dhe vaj 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLULLI lik. benzine kont ne vazhdim nr.197 dt.26.05.2014 fat.01 dt.06.12.2014 seria 18593201 fh. nr.7 dt.06.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 644,436 2014-12-15 2014-12-19 297710130492014 Karburant dhe vaj QSUT GAZOIL DP KONT NE VAZHD 340/7 DT 18.01.13 FAT 13 SR 08280313 DT 09.04.13 FH 93 DT 09.04.13
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 238,840 2014-12-18 2014-12-19 75710170312014 Karburant dhe vaj 1017031 REP USHT 2001 BLERJE KARBURANT
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 2,293,673 2014-12-19 2014-12-19 74910170312014 Karburant dhe vaj 1017031 REP USHT 2001 BLERJE KARBURANT
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 5,473,271 2014-12-19 2014-12-19 74110170312014 Karburant dhe vaj 1017031 REP USHT 2001 BLERJE KARBURANT
  Universiteti i Tiranes (3535) KASTRATI SHA Tirane 5,142,600 2014-12-17 2014-12-19 36610110392014 Karburant dhe vaj UT Rektorati BL. LENDE DJEGESE KONTRATE NE VAZHDIM 89/3 DT 25.02.2014 FAT 30 DT 18593030 FH 63 DT 4.12.2014
  QFM Teknike Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 26,361,133 2014-12-18 2014-12-19 19510160562014 Karburant dhe vaj 1016056 Qendra e Furnizimit Materialo Teknik pagese ,benzine, kontrate vazhdim 2243/2 dt 27.5.14, up 4/4dt 19.2.14, kolaud 14.11.14, ft 29 dt 04.12.14 seri 18593029, fh 23 dt 05.12.14
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 893,997 2014-12-19 2014-12-19 75110170312014 Karburant dhe vaj 1017031 REP USHT 2001 BLERJE KARBURANT
  Reparti Ushtarak Nr.2001 Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 3,342,765 2014-12-19 2014-12-19 74010170312014 Karburant dhe vaj 1017031 REP USHT 2001 BLERJE KARBURANT