Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KASTRATI SHA All 2,041,745,896.00 1,003 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,831,900 2014-12-09 2014-12-10 292710130492014 Karburant dhe vaj QSUT DP GAZOIL KON NE VAZHD 340/7 DT 18.1.13 FAT 90 SR 06540890 DT 03.02.13 FAT 34 DT 03.02.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,038,960 2014-12-09 2014-12-10 293110130492014 Karburant dhe vaj QSUT DP GAZOIL KON NE VAZHD 340/7 DT 18.1.13 FAT 61 SR 06540961 DT 22.02.13 FH 57 DT 22.02.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,032,690 2014-12-09 2014-12-10 292410130492014 Karburant dhe vaj QSUT DP GAZOIL KON NE VAZHD 340/7 DT 18.1.13 FAT 66 SR 06540966 DT 25.02.2013 FH 61 DT 25.02.13
  Garda e Republike Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 3,900,530 2014-12-09 2014-12-10 70910160042014 Karburant dhe vaj 1016004 Garda e Republikes pagese karburant, kontr 14 dt 9.6.14, up 4/3 dt 19.2.14, fitues 4/10 dt 14.5.14, fitues 1429/1 dt 9.6.14, ft 36 dt 01.12.14 seri 18590686, fh 26 dt 03.12.14
  Garda e Republike Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 3,008,529 2014-12-09 2014-12-10 70810160042014 Karburant dhe vaj 1016004 Garda e Republikes pagese karburant, kontr 14 dt 9.6.14, up 4/3 dt 19.2.14, fitues 4/10 dt 14.5.14, fitues 1429/1 dt 9.6.14, ft 19 dt 04.12.14 seri 18592819, fh 30 dt 04.12.14
  Dogana Peshkopi (0606) KASTRATI SHA Diber 270,000 2014-12-10 2014-12-10 12110100922014 Karburant dhe vaj DIGANA BLLATE lik fat nr 40 dt 28.11.14
  Administrata Qendrore ShSSH (3535) KASTRATI SHA Tirane 748,933 2014-12-05 2014-12-10 22210250972014 Karburant dhe vaj 602 SHERB SOC SHTET pagese karburanti kv nr 1120/1 dt 29.05.14,Fat 14 dt 2.12.14,seri 18593014,,FH 30 dt 3.13.14
  Garda e Republike Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,656,444 2014-12-09 2014-12-10 70710160042014 Karburant dhe vaj 1016004 Garda e Republikes pagese karburant, kontr 14 dt 9.6.14, up 4/3 dt 19.2.14, fitues 4/10 dt 14.5.14, fitues 1429/1 dt 9.6.14, ft 15 dt 04.12.14 seri 18590815, fh 29 dt 04.12.14
  Drejtoria e Pyjeve Vlore (3737) KASTRATI SHA Vlore 148,719 2014-12-09 2014-12-10 12810260272014 Karburant dhe vaj KARBURANT FAT.NR.49 D.PYJORE 1026027
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,032,690 2014-12-09 2014-12-10 292310130492014 Karburant dhe vaj QSUT DP GAZOIL KON NE VAZHD 340/7 DT 18.1.13 FAT 80 SR 06540980 DT 28.02.13 FH 66 DT 28.02.13
  Drejtoria e Sherbimeve te Peshkimit dhe Akuakultures Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 889,820 2014-12-09 2014-12-10 24510051312014 Karburant dhe vaj DSHPA Tirane Pagese blerje karburanti ,mbyllje kontrate nr 137/1dhe 137/2 dt 27.05.2014, fat nr 27dt 04.12.2014, seri 1859302,7UPnr 43,dt 19-02.14,nj.fit. 4/1014 ,f,hyrje nr 55 dt 04.12.2014
  Sp. Berati (0202) KASTRATI SHA Berat 518,880 2014-12-09 2014-12-10 67610130642014 Karburant dhe vaj spitali berat lik fat dhjetor 2014 karburant
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,149,232 2014-12-09 2014-12-10 292510130492014 Karburant dhe vaj QSUT DP GAZOIL KON NE VAZHD 340/7 DT 18.1.13 FAT 45 SR 06540945 DT 18.02.13 FH 51 DT 18.02.13
  Sherbimi i Kontrollit te Brendshem (3535) KASTRATI SHA Tirane 270,236 2014-12-05 2014-12-09 15110140982014 Karburant dhe vaj 602 Dr. SHKB Burgje blerje karburant,kont vazhdim nr 481 dt 28.05.2014 fat nr 26 dt 04.12.2014 sr 18593026 fh nr 15 dt 04.12.2014
  Inspektoriati Shteteror i Punes Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 97,773 2014-12-05 2014-12-09 8710250862014 Karburant dhe vaj 102586 D RAJONALE I. SH. P blerje karburanti,Kont 408/3 dt 23.6.14,Fat 34 dt 24.6.14,seri 14807234,FH 6 dt 24.6.14
  Drejtoria e Pergjithshme Detare Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 929,076 2014-12-05 2014-12-09 24510060982014 Karburant dhe vaj 1006098 DREJT PERGJ DETARE BLERJE KARBURANT
  Dogana Gjirokaster (1111) KASTRATI SHA Gjirokaster 564,632 2014-12-05 2014-12-09 13210100862014 Karburant dhe vaj 1010086 DEGA E DOGANES KAKAVIE , KARBURANT, FATURA NR 1722204,1722205, DT 14.11.2014, KONTRATE DT 02.06.2014
  Prefektura e qarkut Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 726,720 2014-12-05 2014-12-09 34110160612014 Karburant dhe vaj 1016061 PREFEKTURA DURRES LIK BLERJE NAFTE BENZINE FAT NR 19. DT 03.12.2014
  Mirembajtja Rruge Rurale (3333) KASTRATI SHA Shkoder 197,174 2014-12-05 2014-12-05 14120330072014 Karburant dhe vaj NDERMARRJA RURALE SHKODER ft 197174
  Aparati Min se Puneve Publike, Transportit dhe Telekomunikacionit (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,144,230 2014-12-02 2014-12-05 64510060012014 Karburant dhe vaj MTI,shpenzim blerje karburant tek Kastrati,Faturanr.11date 20.11.14,seria17224211,F.h.nr60dt.20.11.14Kontrate ne vazhdimnr.2791/1dt.25.06.14,U.blerje nr 1400027