Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KASTRATI SHA All 2,041,745,896.00 1,003 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Drejtoria e Rajonit Jugor (Gjirokaster) (1111) KASTRATI SHA Gjirokaster 2,999,470 2014-11-18 2014-11-19 49910060672014 Karburant dhe vaj 1006067 DREJT RAJONIT JUGOR GJIROKASTER , KARBURANT, FATURA NR 19 DT 29.10.2014, NR SERIAL 17229919, KONTRATE DT 04.06.2014, FH NR 9 DT 29.10.2014
  Bashkia Sarande (3731) KASTRATI SHA Sarande 144,936 2014-11-18 2014-11-19 43221380012014 Karburant dhe vaj lik karburanti nga bashkia fat nr 27 dt 30.09.2014
  Komuna Rajce (0821) KASTRATI SHA Librazhd 330,168 2014-11-18 2014-11-19 34725940012014 Karburant dhe vaj KOM.RRAJCE LB,LIK.FAT.NR.20 DATË 07.11.2014 KARBURANT
  Qendra e Transferimit te Teknologjive Bujqesore Lushnje (0922) KASTRATI SHA Lushnje 547,626 2014-11-14 2014-11-18 13510051142014 Karburant dhe vaj QTTB lik.blerje DIESEL 10ppm fat.nr.43 dt.13.11.2014,seria 17224193, kontr.dt.09.06.2014
  Agjencia Kombetare e Turizmit (3535) KASTRATI SHA Tirane 461,082 2014-11-17 2014-11-18 37710940182014 Karburant dhe vaj AGJ.KOMB TURIZMIT karburant kont va 541/2 29.05.2014 fat 17 s 17222867 fh 90 26.09.14
  Maternitet Nr.2T. (3535) KASTRATI SHA Tirane 286,144 2014-11-17 2014-11-18 56710130882014 Karburant dhe vaj SUOGJ K.GLIOZHENI, karburant vazhdim kontrate nr. 71 dt. 04.08.2014 fat.17222993 dt. 21.10.2014 fh. 92 dt. 21.10.2014
  Maternitet Nr.2T. (3535) KASTRATI SHA Tirane 218,816 2014-11-17 2014-11-18 56810130882014 Karburant dhe vaj SUOGJ K.GLIOZHENI, karburant vazhdim kontrate nr. 71 dt. 04.08.2014 fat.17222994 dt. 21.10.2014 fh. 93 dt. 21.10.2014
  Aparati Ministrise Arsimit e Shkences (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,522,858 2014-11-17 2014-11-18 48410110012014 Karburant dhe vaj 1011001 Min.Arsimit bl karb up 4/3 dt 19.2.2014 autoriz lidhje kontr 4/11 dt 16.5.2014 kontr 4481 dt 30.6.2014 ft 09 dt 05.11.2014 s 17224159 fh 48 dt 05.11.2014
  Sp. Sarande (3731) KASTRATI SHA Sarande 510,210 2014-11-18 2014-11-18 39810130842014 Karburant dhe vaj SHP KARBURANTI NGA SPITALI
  Aparati prokurorise se pergjitheshme (3535) KASTRATI SHA Tirane 3,529,750 2014-11-14 2014-11-17 32010280012014 Karburant dhe vaj 602,Prokuroria Pergjithshme KARBURANT KON VAZH 560/2 D 4/3/14,FAT 14 D 6/11/14 S 17224164,FH 32 D 6/11/14
  Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,849,075 2014-11-14 2014-11-17 34010050012014 Karburant dhe vaj Min Bujqesise blerje karburanti kontrate ne vazhdim nr 3668/2 dt 29.05.2014, fat tat. nr 25 ,04,48, seri 17223375/17223404/17223448, dt 28-29-30.10.2014; f.hyrje nr 24,25,26, dt 28-29-30-tetot 2014
  Aparati Ministrise se Bujqesise e Ushqimit (3535) KASTRATI SHA Tirane 5,348,425 2014-11-14 2014-11-17 34810050012014 Karburant dhe vaj Min Bujqesise blerje karburanti kontrate ne vazhdim nr 3668/2 dt 29.05.2014, fat tat. nr 43 ,25,26,, seri 17223943/18590325/ 18590326 dt 03,04.11.2014 f.hyrje nr 26/1,27,28, dt 03,04.11.2014
  Gjykata e rrethit Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 122,271 2014-11-14 2014-11-17 29410290152014 Karburant dhe vaj TDO 0707/GJYK. RRETHIT /KOD. 1029015/KARBURANT
  Gjykata e rrethit Puke (3330) KASTRATI SHA Puke 326,395 2014-11-13 2014-11-17 14010290342014 Karburant dhe vaj gjykata puke kodi 1029034 blerje karburant fat.29 dt.31.10.2014
  ALUIZNI - Drejtorite Elbasan (1) + Elbasan (2) (0808) KASTRATI SHA Elbasan 98,914 2014-11-14 2014-11-14 14310940052014 Karburant dhe vaj Karburant Aluizni Elbasan
  Drejtoria e Pyjeve Vlore (3737) KASTRATI SHA Vlore 149,661 2014-11-13 2014-11-14 12210260272014 Karburant dhe vaj KARBURANT FAT.NR.28 DT.10.11.2014 D.PYJORE 1026027
  Drejtoria Rajonale AKU Elbasan (0808) KASTRATI SHA Elbasan 156,996 2014-11-13 2014-11-14 13510051222014 Materiale per pastrim, dezinfektim, ngrohje dhe ndriçim DRAKU Elbasan Karburant per ngrohje
  Laboratori i barnave (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,551,681 2014-11-13 2014-11-14 18510130562014 Karburant dhe vaj QKKB benzine vazhdim kontrate nr. 3537/2 dt. 23.06.2014 fat.33(14807233) dt. 24.06.2014 fh. 7 dt. 24.06.2014
  Sp. Puke (3330) KASTRATI SHA Puke 288,943 2014-11-12 2014-11-14 21010130832014 Karburant dhe vaj 1013083 SPITALI PUKE KODI 1013083 blerje karburant fat 17 dt.06.11.2014
  Spitali Shkoder (3333) KASTRATI SHA Shkoder 3,999,294 2014-11-14 2014-11-14 40510130232014 Karburant dhe vaj SPITALI SHKODER LIUJ FAT NR 17222921 DT 30.10.2014,