Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KASTRATI SHA All 2,041,745,896.00 1,003 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 659,484 2014-12-15 2014-12-16 294810130492014 Karburant dhe vaj QSUT GAZOIL DP KONT NE VAZHD 340/7 DT 18.01.13 FAT 1000 SR 05258400 DT 31.01.13 FH 31 DT 31.01.13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 285,776 2014-12-15 2014-12-16 294910130492014 Karburant dhe vaj QSUT GAZOIL DP KONT NE VAZHD 340/7 DT 18.01.13 FAT 29 SR 06540229 DT 31.01.13 FH 32 DT 31.01.13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 182,240 2014-12-15 2014-12-16 30150130492014 Karburant dhe vaj QSUT DP GAZOIL KONT 16/3 DT 03.01.13 FAT 277 DT 06540827 DT 07.01.13 FH 3 DT 07.01.13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 649,476 2014-12-15 2014-12-16 297510130492014 Karburant dhe vaj QSUT GAZOIL DP KONT NE VAZHD 340/7 DT 18.01.13 FAT 46 SR 08281746 DT 29.03.13 FH 89 DT 29.03.13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 658,131 2014-12-15 2014-12-16 297010130492014 Karburant dhe vaj QSUT DP GAZOIL KONT 340/7 DT 18.01.13 FAT 3 SR 08282403 DT 11.03.13 FH 78 DT 11.03.13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 654,588 2014-12-15 2014-12-16 296910130492014 Karburant dhe vaj QSUT DP GAZOIL KONT 340/7 DT 18.01.13 FAT 13 DT 10.03.13 SR 06540013 FH 77 DT 10.03.13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 666,656 2014-12-15 2014-12-16 295510130492014 Karburant dhe vaj QSUT DP GAZOIL KONT NE VAZHD 340/7 DT 18.01.13 FAT 26 SR 06539476 DT 15.02.13 FH 48 DT 15.02.13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,834,428 2014-12-15 2014-12-16 30160130492014 Karburant dhe vaj QSUT DP GAZOIL KONT 16/3 DT 03.01.13 FAT 23 SR 06539973 DT 09.01.13 FH 5 DT 09.01.13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 182,240 2014-12-15 2014-12-16 30140130492014 Karburant dhe vaj QSUT DP GAZOIL KONT 16/3 DT 03.01.13 FAT 983 SR 0528383 DT 12.01.13 FH 8 DT 12.01.2013
  Sp. Has (1812) KASTRATI SHA Has 1,057 2014-12-12 2014-12-15 27210130702014 Karburant dhe vaj 1812 spitali has,sa likujdojme fat 19 dt 12.12.2014,per gazoil
  Administrata Qendrore SHKP (3535) KASTRATI SHA Tirane 956,382 2014-12-12 2014-12-15 25710250852014 Karburant dhe vaj SH K. PUNESIMIT . lik Karburant kont ne vazhdim 4/11 dt.16.05.2014 fat.41 dt.05.12.2014 seria 18593041 fh. nr.20.dt05.12.2014
  Qendra e Formimit Policor Tirane (3535)/Akademia e Sigurise Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,237,277 2014-12-12 2014-12-15 25610160032014 Karburant dhe vaj 1016003,Qendra e Formimit Policor pagese nafte kontr 956/1 dt 09.6.14, up 4/3 dt 19.2.14, pvmd 24.10.14, ft 37 dt 05.12.14,seri 18590837 fh 13 dt 05.12.14,
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 32,450,433 2014-12-12 2014-12-15 74310170512014 Karburant dhe vaj 602-REP 4001 karburant kontrate 2171/2 dt 2.6.14 vazhdim ft seri 9,10,d 5.11.14 s 18590409/18590410, ft 49 dt 6.11.14 s 18590499, ft 43,44 dt 7.11.14 s 18590443/18590444 fh 33 d 27.11.14``
  Bashkia Himare (3737) KASTRATI SHA Vlore 674,770 2014-12-12 2014-12-15 24021600012014 Karburant dhe vaj 2160001 B HIMARE BLERJE KARBURANT FAT 26.11.2014
  Drejtoria e Rajonit Qendror (Tirane) (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,609,028 2014-12-11 2014-12-12 22910060792014 Karburant dhe vaj Drejt.Raj.Qendror karburant kont va 16.06.2014 fat 5 s 1893155 fh 5 09.12.2014
  Agjencia e Mbrojtjes se Konsumatorit (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,079,782 2014-12-05 2014-12-12 8621011612014 Karburant dhe vaj Agjens Konsumat lik KARBURANT UP 1796 DT 29.10.14 VENDIM 1906 DT 20.11.14 PV 03.12.14 KONT 1932/1 DT 26.11.14 FAT 17 DT 03.12.14 SR 18593017 FH 12 DT 03.12.2014
  Sp. Malesi e Madhe (3323) KASTRATI SHA M.Madhe 960,825 2014-12-11 2014-12-12 14510131012014 Karburant dhe vaj 1013101-Spitali (Bl.karburant)fature nr.46,ser.18593046 dt.06.12.2014
  Dega e Kujdesit Paresor Gjirokaster (1111) KASTRATI SHA Gjirokaster 299,262 2014-12-11 2014-12-12 18010130082014 Karburant dhe vaj 1013008 DREJT E SHERBIMIT PARESOR GJIROKASTER BLERJE KARBURANTI AMENDAMENT I KONTRATES SE DT 20.06.2014. FAT NR 42 SERIA 17222942, FH 31.11.2014. UP 4/3 DT 19.02.2014FORMULAR SIGURIMIT TE OFERTES,
  Dega e Thesarit Librazhd (0821) KASTRATI SHA Librazhd 97,476 2014-12-11 2014-12-12 12110100212014 Karburant dhe vaj THESARI LB,LIK.FAT.NR.09 DATË 10.12.2014 BLERJE KARBURANTI
  Nd-ja Rrugeve Rurale (0707) KASTRATI SHA Durres 185,851 2014-12-11 2014-12-12 10920470152014 Karburant dhe vaj TDO 0707/ NDERM RR. RURALE /KOD. 2047015/BL. KARB