Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KASTRATI SHA All 2,041,745,896.00 1,003 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Bashkia Pogradec (1529) KASTRATI SHA Pogradec 349,461 2014-12-12 2014-12-12 19021360012014 Sherbim per ngrohje 2136001 QENDRA ARSIMORE E BASHKISE LIK FAT=18593157 DT 09.12.2014
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,765,685 2014-12-11 2014-12-12 109410100772014 Karburant dhe vaj DREJT PERGJ DOGANAVE. lik ft bl karburant kv dt 16.6.2014, seri 18593153 dt 9.12.2014, fh dt 9.12.2014
  Dogana Berat (0202) KASTRATI SHA Berat 145,000 2014-12-10 2014-12-11 14610100892014 Karburant dhe vaj Dogana berat likujdim karburanti Kastrati 1010089
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 651,780 2014-12-10 2014-12-11 302610130492014 Karburant dhe vaj qsut gazoil kont ne vazhd 5625/7 dt 10.12.12 fat 268 sr 06540818 dt 31.12.12 fh 140 dt 31.12.12
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 179,960 2014-12-10 2014-12-11 301810130492014 Karburant dhe vaj qsut gazoil kont ne vazhd 5625/7 dt 10.12.12 fat 227 sr 06541727 dt 14.12.12 fh 120 dt 14.12.12
  Q.K.P. Azilkerkuesve Babrru (3535) KASTRATI SHA Tirane 243,966 2014-12-10 2014-12-11 40810160572014 Karburant dhe vaj 1016057,Qendra Komb.Pritese per Azilkerkues pagese karburant, kontrate 287 dt 29.5.14, ft 17224247 nr 47 dt 02.12.14, fh 9 dt 02.12.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 904,250 2014-12-10 2014-12-11 302010130492014 Karburant dhe vaj qsut kgazoil kont ne vazhd 5625/7 dt 10.12.12 fat 7 sr 06540657 dt 28.12.12 fh 135 /1 dt 28.12.12
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,354,587 2014-12-10 2014-12-11 302810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT DP BENZINE KONT NE VAZHD 4864/1 DT 26.11.10 FAT 46 SR 83781396 DT 22.12.10 FH 9 DT 28.12.10
  Ndermarrja Rruga (0707) KASTRATI SHA Durres 95,901 2014-12-10 2014-12-11 19121070142014 Karburant dhe vaj BENZINE / NDERMARRJA RRUGA DURRES/ KOD 2107014/ TDO 0707/
  Sp. Bulqize (0603) KASTRATI SHA Bulqize 614,928 2014-12-10 2014-12-11 23710130652014 Karburant dhe vaj SPITALI BULQIZE (1013065) likujdim furnitorin KASTRATI per PO st nr. 3954.
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) KASTRATI SHA Tirane 37,765,308 2014-12-10 2014-12-11 810100772014 Akcize karburanti i importuar DPD , rimbursim akcize karburanti sipas udhez min fin dt 17.11.2014
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) KASTRATI SHA Tirane 42,515,845 2014-12-10 2014-12-11 910100772014 Akcize karburanti i importuar DPD , rimbursim akcize karburanti sipas udhez min fin dt 17.11.2014
  Sp. Pogradec (1529) KASTRATI SHA Pogradec 1,595,850 2014-12-10 2014-12-11 63410130822014 Karburant dhe vaj 1013082 SPITALI POGRADEC LIK FAT= 17224250 DT 03.12.2014
  ALUIZNI - Drejtorite Elbasan (1) + Elbasan (2) (0808) KASTRATI SHA Elbasan 50,000 2014-12-11 2014-12-11 16510940052014 Karburant dhe vaj Shp.Karburant Aluizni Elbasan
  ALUIZNI - Drejtoria e Pergjithshme + Tirana (3) (3535) KASTRATI SHA Tirane 562,711 2014-12-10 2014-12-11 20610940022014 Karburant dhe vaj Drejt.Pergjith.Aluiznit karburant detyrim fat 11387301 fh 20 27.12.2013 shkr MF 1575/1 27.11.2014
  Sp. Pogradec (1529) KASTRATI SHA Pogradec 154,713 2014-12-10 2014-12-11 63310130822014 Karburant dhe vaj 1013082 SPITALI POGRADEC LIK FAT= 17224250 DT 03.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 651,060 2014-12-10 2014-12-11 302210130492014 Karburant dhe vaj qsut gazoil kont ne vazhd 5625/7 dt 10.12.12 fat 264 sr 06540814 dt 29.12.12 fh 136 dt 29.12.12
  Spitali Diber (0606) KASTRATI SHA Diber 2,299,340 2014-12-10 2014-12-11 28110130152014 Karburant dhe vaj Spitali1013015 blerje karburanti. fat nr 281 date 05.12.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 180,850 2014-12-10 2014-12-11 302110130492014 Karburant dhe vaj qsut gazoil kont ne vazhd 5625/7 dt 10.12.12 fat 261 sr 06540811 dt 28.12.12 fh 135 dt 28.12.12
  Aparati Drejt.Pergj.Doganave (3535) KASTRATI SHA Tirane 54,688,789 2014-12-10 2014-12-11 710100772014 Akcize karburanti i importuar DPD , rimbursim akcize karburanti sipas udhez min fin dt 17.11.2014