Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KASTRATI SHA All 2,041,745,896.00 1,003 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 670,818 2014-12-16 2014-12-17 295910130492014 Karburant dhe vaj QSUT GAZOIL KONT NE VAZHD 340/7 DT 18.01.13 FAT 4 DT 20.02.13 SR 06538504 FH 54 DT 20.02.13
  Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,659,120 2014-12-16 2014-12-17 55510150012014 Karburant dhe vaj MIN E JASHTME KARBURANT VAZHDIM KONTR. 188/1 DT. 02.06.2014 FAT.1722915) DT. 27.10.2014 FH. 78 DT. 28.10.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 667,296 2014-12-16 2014-12-17 296310130492014 Karburant dhe vaj QSUT GAZOIL KONT NE VAZHD 340/7 DT 18.01.13 FAT 63 SR 06540963 DT 24.02.13 FH 60 DT 24.02.13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 655,861 2014-12-16 2014-12-17 296710130492014 Karburant dhe vaj QSUT GAZOIL KONT NE VAZHD 340/7 DT 18.01.13 FAT 32 SR 08282282 DT 06.03.13 FH 71 DT 06.03.13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 670,818 2014-12-16 2014-12-17 296010130492014 Karburant dhe vaj QSUT GAZOIL KONT NE VAZHD 340/7 DT 18.01.13 FAT 30 DT 21.02.13 SR 06538530 FH 55 DT 21.02.13
  Sp. Kolonje (1514) KASTRATI SHA Kolonje 987,767 2014-12-16 2014-12-17 35210130722014 Karburant dhe vaj 1013072 SPITALI KOLONJE SHPENZ PER KARBURANT DHE VAJ LIK I FAT NR 15 DT 02.12.2014,FAT NR 35 DT 04.12.2014 ME FH NR 32 DT 02.12.2014,FH NR 39 DT 12.12.2014 KONTRATE NR 15 DT 05.06.2014
  Prefektura e qarkut Fier (0909) KASTRATI SHA Fier 1,054,401 2014-12-16 2014-12-17 31710160642014 Karburant dhe vaj Prefekti Qarkut Fier 1016064(PMNZ) likujdim fature
  Prefektura e qarkut Fier (0909) KASTRATI SHA Fier 340,884 2014-12-16 2014-12-17 31610160642014 Karburant dhe vaj Prefekti Qarkut Fier 1016064 likujdim fature
  Shtepia e femijeve shkollor rrethi Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 219,439 2014-12-16 2014-12-17 21810250592014 Karburant dhe vaj 1025059 SHTEPIA E FEMIJES Z. HALLUN lik. benzine kont ne vazhdim nr.197 dt.26.05.2014 fat.48 dt.06.12.2014 seria 18593048 fh. nr.6 dt.06.12.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 648,576 2014-12-16 2014-12-17 297410130492014 Karburant dhe vaj QSUT GAZOIL KONT NE VAZHD 340/7 DT 18.01.13 FAT 31 DT 08281731 DT 28.03.13 FH 88 DT 28.03.13
  Sp. Permet (1128) KASTRATI SHA Permet 234,354 2014-12-16 2014-12-17 43110130812014 Karburant dhe vaj SPITALI FAT NR 14 DT 20.11.2014
  Agjensia Telegrafike Shqiptare (3535) KASTRATI SHA Tirane 751,950 2014-12-15 2014-12-17 27810310012014 Karburant dhe vaj 602, ATSH-ja ,KARBURANT,KON VAZH 361/1 D 27/5/14,FAT 32 D 4/12/14 S 18593032,FH 19 D 4/12/14
  Aparati Ministrise se Puneve te Jashtme (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,360,560 2014-12-16 2014-12-17 62510150012014 Karburant dhe vaj MIN E JASHTME KARBURANT VAZHDIM KONTR. 188/1 DT. 02.06.2014 FAT.44(17224194) DT. 14.11.2014 FH. 84 DT. 25.11.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 671,003 2014-12-16 2014-12-17 295810130492014 Karburant dhe vaj QSUT GAZOIL KONT NE VAZHD 340/7 DT 18.01.13 FAT 21 SR 06539071 DT 19.02.13 FH 53 DT 19.02.13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 654,588 2014-12-16 2014-12-17 296610130492014 Karburant dhe vaj QSUT GAZOIL KONT NE VAZHD 340/7 DT 18.01.13 FAT 96 SR 06540996 DT 05.03.13 FH 69 DT 05.03.13
  Dogana Durres (0707) KASTRATI SHA Durres 457,255 2014-12-16 2014-12-17 17010100812014 Karburant dhe vaj KARBURANT /DEGA E DOGANES DURRES/KOD 1010081/ TDO 0707/
  Dogana Kukes (1818) KASTRATI SHA Kukes 316,261 2014-12-17 2014-12-17 17110100932014 Karburant dhe vaj 1010093 Dogana karburant fatura Nr 50 dt 06.12.2014 seria 18593050
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 668,755 2014-12-16 2014-12-17 296410130492014 Karburant dhe vaj QSUT GAZOIL KONT NE VAZHD 340/7 DT 18.01.13 FAT 44 SR 06538644 DT 26.02.13 FH 62 DT 26.02.13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 671,745 2014-12-16 2014-12-17 296210130492014 Karburant dhe vaj QSUT GAZOIL KONT NE VAZHD 340/7 DT 18.01.13 FAT 41 SR 06538591 DT 23.02.13 FH 59 DT 23.02.13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 670,262 2014-12-16 2014-12-17 296110130492014 Karburant dhe vaj QSUT GAZOIL KONT NE VAZHD 340/7 DT 18.01.13 FAT 15 SR 06538565 DT 22.02.13 FH 56 DT 22.02.13