Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All KASTRATI SHA All 2,041,745,896.00 1,003 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Dogana Peshkopi (0606) KASTRATI SHA Diber 288,214 2014-12-11 2014-12-11 12710100922014 Karburant dhe vaj dogana bllate lik fat nr 40dt 28.11.14 lik total
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 651,060 2014-12-10 2014-12-11 302410130492014 Karburant dhe vaj qsut gazoil kont ne vazhd 5625/7 dt 10.12.12 fat 975 sr 05258375 dt 30.12.12 fh 138 dt 30.12.12
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 651,060 2014-12-10 2014-12-11 302310130492014 Karburant dhe vaj qsut gazoil kont ne vazhd 5625/7 dt 10.12.12 fat 265 sr 06540815 dt 29.12.12 fh 137 dt 29.12.12
  ALUIZNI - Drejtorite Vlore (1), Vlore (2) + Sarande (3737) KASTRATI SHA Vlore 61,569 2014-12-10 2014-12-11 17110940092014 Karburant dhe vaj KARBURANT NR.FAT.20 ALUIZNI 1094009
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 651,780 2014-12-10 2014-12-11 302510130492014 Karburant dhe vaj qsut gazoil kont ne vazhd 5625/7 dt 10.12.12 fat 267 sr 06540817 dt 31.12.12 fh 139 dt 31.12.12
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 647,856 2014-12-10 2014-12-11 301910130492014 Karburant dhe vaj qsut gazoil kont ne vazhd 5625/7 dt 10.12.12 fat 228 sr 06541728 dt 15.12.12 fh 121 dt 15.12.12
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 32,532,860 2014-12-05 2014-12-10 72210170512014 Karburant dhe vaj 602-REP 4001 karburant kontrate 2171/2 dt 2.6.14 vazhdim ft seri 17223121/17223122/17223123/17223137/17223138/17223139 dt 20.10.14/21.10.14 fh 30/21 dt 5.11.14
  Drejtoria e shendetit publik Kucove (0217) KASTRATI SHA Kuçove 100,000 2014-12-09 2014-12-10 30810130332014 Karburant dhe vaj shpenzime per karburant drejt. shendetit publik kod.1013033 fat.16223570
  Spitali Elbasan (0808) KASTRATI SHA Elbasan 574,927 2014-12-09 2014-12-10 68910130162014 Karburant dhe vaj Spitali Civil Elbasan Karburant
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,514,981 2014-12-09 2014-12-10 292610130492014 Karburant dhe vaj QSUT DP GAZOIL KON NE VAZHD 340/7 DT 18.1.13 FAT 78 SR 06540878 DT 01.02..013 FH 33 DT 01.02.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 656,406 2014-12-09 2014-12-10 293210130492014 Karburant dhe vaj QSUT DP GAZOIL KON NE VAZHD 340/7 DT 18.1.13 FAT 16 SR 08282366 DT 09.03.13 FH 76 DT 09.03.13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,026,310 2014-12-09 2014-12-10 293010130492014 Karburant dhe vaj QSUT DP GAZOIL KON NE VAZHD 340/7 DT 18.1.13 FAT 38 SR 06540938 DT 16.02.2013 FH 49DT 16.02.2013
  Drejtoria e Pyjeve Elbasan (0808) KASTRATI SHA Elbasan 449,499 2014-12-09 2014-12-10 21310260082014 Karburant dhe vaj Drejtoria Pyjore shpenzime karburant
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 38,918,354 2014-12-05 2014-12-10 72410170512014 Karburant dhe vaj 602-REP 4001 karburant kontrate 2171/2 dt 2.6.14 vazhdim ft seri 18590391/18590392/18590074/18590073/18590087/18590086/18590225 dt 10.11.14/11.11.14/12.11.14/13.11.14 fh 34 dt 2.12.14
  Reparti Ushtarak Nr.4300 Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 21,978,039 2014-12-05 2014-12-10 72110170512014 Karburant dhe vaj 602-REP 4001 karburant kontrate 2171/2 dt 2.6.14 vazhdim ft seri 22 seri 17224172 dt 7.11.14 fh 32 dt 7.11.14
  Garda e Republike Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,743,043 2014-12-09 2014-12-10 71010160042014 Karburant dhe vaj 1016004 Garda e Republikes pagese karburant, kontr 14 dt 9.6.14, up 4/3 dt 19.2.14, fitues 4/10 dt 14.5.14, fitues 1429/1 dt 9.6.14, ft 32 dt 01.12.14 seri 18592932, fh 25 dt 03.12.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,004,273 2014-12-09 2014-12-10 292910130492014 Karburant dhe vaj QSUT DP GAZOIL KON NE VAZHD 340/7 DT 18.1.13 FAT 6 SR 06542456 DT 06.02.13 FH 37 DT 06.02.2013
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 1,996,830 2014-12-09 2014-12-10 292810130492014 Karburant dhe vaj QSUT DP GAZOIL KON NE VAZHD 340/7 DT 18.1.13 FAT 9 SR 06540809 DT 09.02.2013 FH 41 DT 09.02.13
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,032,690 2014-12-09 2014-12-10 292210130492014 Karburant dhe vaj QSUT DP GAZOIL KON NE VAZHD 340/7 DT 18.1.13 FAT 73 SR 06540973 DT 27.02.2013
  Garda e Republike Tirane (3535) KASTRATI SHA Tirane 2,819,620 2014-12-09 2014-12-10 71110160042014 Karburant dhe vaj 1016004 Garda e Republikes pagese karburant, kontr 14 dt 9.6.14, up 4/3 dt 19.2.14, fitues 4/10 dt 14.5.14, fitues 1429/1 dt 9.6.14, ft 45 dt 02.12.14 seri 17224245, fh 27 dt 03.12.14