Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FLORFARMA All 232,378,193.00 606 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Mallakaster (0924) FLORFARMA Mallakaster 36,200 2014-12-03 2014-12-04 275 1013077 2014 Ilaçe dhe materiale mjeksore PAGESE PER FLORFARMA NGA SPITALI MALLAKASTER
  Spitali Gjirokaster (1111) FLORFARMA Gjirokaster 127,150 2014-12-02 2014-12-03 50710130182014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013018 SPITALIT CIVIL GJIROKASTERMEDIKAMENTE FAT NR 6803 DT 18.11.2014 NR SER 16116803 FH NR 179 DT 18.11.2014 KONTR 348 DT 18.11.2014
  Sp. Pogradec (1529) FLORFARMA Pogradec 49,176 2014-12-02 2014-12-03 60810130822014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 SPITALI POGRADEC LIK FAT= 09438756 DT 23.07.2013
  Sp. Pogradec (1529) FLORFARMA Pogradec 413,809 2014-12-02 2014-12-03 60910130822014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 SPITALI POGRADEC LIK FAT= 11284915 DT 28.10.2013
  Sp. Gramsh (0810) FLORFARMA Gramsh 16,000 2014-11-27 2014-11-27 40610130692014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Sa paguar faturen nr.3485.date 22.11.2014 nga Spitali Gramsh
  Spitali Kukes (1818) FLORFARMA Kukes 486,000 2014-11-25 2014-11-26 53910130202014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013020 medikamente seria16103495dt30.10.2014.
  Sp. Laç (2019) FLORFARMA Laç 96,150 2014-11-25 2014-11-26 35210130752014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LAC PAGUAR SHPENZIME PER BLERJE ILACE E MATERIALE MJEKSORE KONTR NR 449 DT 17.11.2014 FT NR 16116625 DT 18.11.2014 HYRJE NR 88 DT 18.11.2014
  Sp. Mat (0625) FLORFARMA Mat 26,000 2014-11-25 2014-11-26 31310130782014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Mat (1013078) Lik.Ilace dhe materiale mjeksore. Fat.Nr.3493 Dt.23.10.2014.Urdh.Prok.M.SH Nr.88 Dt.07.03.14. Kontr.nr.14 Dt.27.06.14
  Sp. Kruje (0716) FLORFARMA Kruje 41,860 2014-11-24 2014-11-25 52410130732014 Ilaçe dhe materiale mjeksore DSHS "STEFAN GJONI " KRUJE LIK I FATURES ME NR 6617 ME NR SERIAL 16116617 DT 14.11.2014
  Sanatoriumi Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 9,600 2014-11-24 2014-11-25 61110130512014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUSM SH Ndroqi barna Autorizim MSH nr. 152 dt. 06.06.2014 kontr. 348 dt. 12.06.2014 fat. 3486 dt.16103486 dt. 22.10.2014 fh. 197 dt. 22.10.2014
  Sanatoriumi Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 1,860,320 2014-11-24 2014-11-25 59710130512014 Furnizime dhe sherbime me ushqim per mencat QSUT barna vazhdim kontr. 346 dt. 12.06.2014 fat.3493(13363493) dt. 14.08.2014 fh. 159 dt. 14.08.2014
  Sanatoriumi Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 31,300 2014-11-21 2014-11-24 56810130512014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUSM SH Ndroqi BARNA PV 4 DT. 18.07.2014 FAT.3093 (13363093) DT. 18.07.2014 FH. 144 DT. 18.07.2014
  Spitali Gjirokaster (1111) FLORFARMA Gjirokaster 9,976 2014-11-20 2014-11-21 47810130182014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013018 SPITALIT CIVIL GJIROKASTER MEDIKAMENTE FAT NR 6603 NR SER 16116603 FH 177 DT 30.10.2014 UP NR 332.1 DT 28.10.2014
  Sp. Kavaje (3513) FLORFARMA Kavaje 70,920 2014-11-21 2014-11-21 34110130712014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIKUIDIM ILACE FAT 3495 DT 24.10.2014 KONTRATE 632/8 DT 13.08.2014
  Sp. Permet (1128) FLORFARMA Permet 299,760 2014-11-20 2014-11-21 39810130812014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI PERMET FAT NR 3483 DT 21.10.2014
  Sp. Sarande (3731) FLORFARMA Sarande 2,395 2014-11-20 2014-11-21 40410130842014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SHP MEDIKAMENTE NGA SPITALI LIKUJDIM FAT 6802 DT.17.11.2014
  Spitali Lezhe (2020) FLORFARMA Lezhe 79,390 2014-11-20 2014-11-20 45210130212014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT.624 DT.17.11.2014
  Sp. Devoll (1505) FLORFARMA Devoll 54,300 2014-11-20 2014-11-20 26310130672014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI BILISHT PER FLORFARMA PER ILACE
  Spitali Korce (1515) FLORFARMA Korçe 274,750 2014-11-19 2014-11-20 70210130192014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KORCE MEDIKAMENTE FAT.6614 DT 13.11.14
  Spitali Korce (1515) FLORFARMA Korçe 32,000 2014-11-19 2014-11-19 70110130192014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KORCE MEDIKAMENTE FAT.3484 DT 22.10.14