Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FLORFARMA All 232,378,193.00 606 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Kucove (0217) FLORFARMA Kuçove 16,800 2014-11-19 2014-11-19 34910130742014 Ilaçe dhe materiale mjeksore shpenzime per medikamente spitali kucove kod.1013074 fat.13377572
  Sanatoriumi Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 31,000 2014-11-17 2014-11-18 55410130512014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUSM SH Ndroqi barna PV 4 DT. 09.07.2014 FAT. 3071(13363071) DT. 09.07.2014 FH. 124 DT. 09.07.2014
  Sanatoriumi Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 54,600 2014-11-17 2014-11-18 54510130512014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUSM SH Ndroqi barna PV 4 DT. 08.07.2014 FAT. 3066 (13363066) DT. 01.07.2014 FH. 114 DT. 02.07.2014
  Spitali Ushtarak (3535) FLORFARMA Tirane 927,500 2014-11-17 2014-11-18 47010131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUT barna Up.86&88 dt. 07.03.2014 njft.12.05.2014 kontr.42 dt. 20.05.2014 fat.6227(13296227)&6228(13296228) dt. 03.06.2014 fh. 55&56 dt. 03.06.2014 fat.3032(13363032) dt. 12.06.2014 fh. 66 dt. 12.06.2014
  Sp. Kavaje (3513) FLORFARMA Kavaje 108,000 2014-11-13 2014-11-13 33310130712014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIKUIDIM ILACE FAT 3475 DT 13.10.2014 KONTRATE 631/8 DT 13.08.2014
  Sanatoriumi Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 300,000 2014-11-11 2014-11-13 48110130512014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 602,SUSM SHEFQET NDROQI barba vazhdim kontrate 21.05.2014 fat.6011(13296211) dt. 21.05.2014 fh. 80 dt. 21.05.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 110,240 2014-11-12 2014-11-13 2706110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna vazhdim kontr.2570/23 dt. 09.06.2014 fat.3468(16103468) dt. 02.10.2014 fh. 4014 dt. 02.10.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 225,840 2014-11-12 2014-11-13 270410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna vazhdim kontr.2616/17 dt. 10.06.2014 fat.3472(16103472) dt. 03.10.2014 fh. 4031 dt. 03.10.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 492,800 2014-11-12 2014-11-13 270310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna vazhdim kontr.2616/17 dt. 10.06.2014 fat.3467(16103467) dt. 02.10.2014 fh. 4012 dt. 02.10.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 654,000 2014-11-12 2014-11-13 2705110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna vazhdim kontr.2831/23 dt. 20.06.2014 fat.3466(16103466) dt. 02.10.2014 fh. 4013 dt. 02.10.2014
  Spitali Fier (0909) FLORFARMA Fier 78,000 2014-11-11 2014-11-11 73010130172014 Ilaçe dhe materiale mjeksore MEDIKAMENTE SPITALI FIER
  Materniteti Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 52,000 2014-11-10 2014-11-11 44810130502014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ M.GERALDINA BARNA vazhdim kontrate 545/28 dt. 11.06.2014 fat.3492(16103492) dt. 23.10.2014 fh. 150 dt. 23.10.2014
  Sp. Tepelene (1134) FLORFARMA Tepelene 2,320 2014-11-10 2014-11-11 148/10130862014 Ilaçe dhe materiale mjeksore BARNA SPITALI TEP
  Sanatoriumi Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 103,620 2014-11-10 2014-11-10 48710130512014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 SUSM SHEFQET NDROQI autorizim 152 dt. 06.06.2014 kontr.348 dt. 12.06.2014 fat. 3043(13363043) dt.13.06.2014 dt. 13.06.2014 fh.89 dt. 13.06.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 55,120 2014-11-06 2014-11-07 264810130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna kontr ne vazhdim 2570/23 dt. 09.06.2014 fat.8117(16118117) dt. 02.09.2014 fh. 3760 dt. 02.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 913,600 2014-11-06 2014-11-07 264710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna kontrate ne vazhdim 2363/6 dt. 23.05.2014 fat.8115(16118115) dt.02.09.2014 fh. 3751 dt. 02.09.2014 fh. 3752 dt. 02.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 390,960 2014-11-06 2014-11-07 264910130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT Barna vazhdim kontr.2570/23 dt. 09.06.2014 fat.8111(16118111) dt. 28.08.2014 fh. 3716 dt. 28.08.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 234,573 2014-11-06 2014-11-07 265110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 246,400 2014-11-06 2014-11-07 265210130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 163,500 2014-11-06 2014-11-07 265510130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT Barna kontrate ne vazhdim 2831/23 dt. 20.06.2014 fat.8112(16118112) dt. 29.08.2014 fh. 3729 dt. 29.08.2014