Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek info@ais.al. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FLORFARMA All 232,378,193.00 606 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Maternitet Nr.2T. (3535) FLORFARMA Tirane 25,056 2014-12-05 2014-12-09 65110130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ K.GLIOZHENI, barna xhirim pjesor up.53 dt. 06.02.2012 pv3&4 dt. 09.04.2012 fat. 00891209 dt. 09.04.2012 fh. 25 dt. 19.04.2012
  Maternitet Nr.2T. (3535) FLORFARMA Tirane 167,800 2014-12-05 2014-12-09 65010130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ K.GLIOZHENI, barna xhirim pjesor up.67 dt. 06.02.2012 pv 3&4 dt.19.04.2012 fat. 00891277 dt. 19.04.2012 fh. 24 dt. 19.04.2012
  Maternitet Nr.2T. (3535) FLORFARMA Tirane 27,413 2014-12-05 2014-12-09 64910130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ K.GLIOZHENI, barna xhirim pjesor up.60 dt. 20.03.2012 pv3&4 dt. 11.04.2012 fat. 00891218 dt. 11.04.2012 fh.22 dt. 11.04.2012
  Maternitet Nr.2T. (3535) FLORFARMA Tirane 437,580 2014-12-05 2014-12-09 64810130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ K.GLIOZHENI, barna Up.18 dt. 11.01.2013 pv 3&4 dt. 18.01.2013 kontr.18/1 dt. 18.01.2013 fat.03939859 dt. 01.02.2013 fh. 2 dt. 02.02.2013
  Maternitet Nr.2T. (3535) FLORFARMA Tirane 156,240 2014-12-05 2014-12-09 65310130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ K.GLIOZHENI, barna xhirim pjesor up.71 dt. 30.04.2012 pv 3&4 dt. 01.05.2012 fat. 00891342 dt. 01.05.2012 fh. 32 dt. 01.05.2012
  Maternitet Nr.2T. (3535) FLORFARMA Tirane 27,413 2014-12-05 2014-12-09 65210130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ K.GLIOZHENI, barna xhirim pjesor up.73 dt. 02.05.2012 pv3&4 dt. 10.05.2012 fat. 00891367 dt. 10.05.2012 fh. 34/1 dt. 10.05.2012
  Sp. Tropoje (1836) FLORFARMA Tropoje 398,088 2014-12-05 2014-12-09 31010130872014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Sherbimi Spitalor Tropoje, likujdim ilac e materiale mjeksore, FT 1 dt.1.3.2010, FH 3 dt 3.3.2010
  Sp. Tropoje (1836) FLORFARMA Tropoje 291,000 2014-12-05 2014-12-09 30910130872014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Sherbimi Spitalor Tropoje, likujdim ilac e materiale mjeksore, FT 2 dt.18.8.2010, FH 10 dt 19.8.2010
  Sp. Tropoje (1836) FLORFARMA Tropoje 88,100 2014-12-05 2014-12-09 30810130872014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Sherbimi Spitalor Tropoje, likujdim ilac e materiale mjeksore, FT 26 dt.13.12.2010, FH 26 dt 13.12.2010
  Sp. Kavaje (3513) FLORFARMA Kavaje 114,552 2014-12-04 2014-12-05 36810130712014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIKUIDIM ILACE E MATERIALE MJEKSORE FAT 6639 DT 27.11.2014 KONTRA 632/8 DT 13.08.2014
  Sp. Kavaje (3513) FLORFARMA Kavaje 53,160 2014-12-04 2014-12-05 36710130712014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIKUIDIM ILACE E MATERIALE MJEKSORE FAT 6623 DT 17.11.2014 KONTRA 632/8 DT 13.08.2014
  Sp. Kavaje (3513) FLORFARMA Kavaje 13,000 2014-12-04 2014-12-05 36910130712014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIKUIDIM ILACE E MATERIALE MJEKSORE FAT668 DT 27.11.2014 KONTRATE 480/9 DT 19.06.2014
  Sp. Kruje (0716) FLORFARMA Kruje 141,300 2014-12-04 2014-12-05 54210130732014 Ilaçe dhe materiale mjeksore DSHS "STEFAN GJONI " KRUJE LIK I FATURES ME NR 36 ME NR SERIAL 37252936 DT 03.10.2008
  Sp. Kucove (0217) FLORFARMA Kuçove 625,560 2014-12-04 2014-12-05 35710130742014 Ilaçe dhe materiale mjeksore shpenzime per medikamente spitali kucove kod.1013074 fat.06833377
  Sp. Librazhd (0821) FLORFARMA Librazhd 253,642 2014-12-05 2014-12-05 42910130762014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIBRAZHD,LIKUJDIM DETYRIMI PER BLERJE MEDIKAMENTE,PER FATUREN NR 3939542 DATE 17.08.2012.
  Sp. Sarande (3731) FLORFARMA Sarande 1,408,150 2014-12-04 2014-12-05 43910130842014 Ilaçe dhe materiale mjeksore LIKUJDIM FAT NR.3 DT.28.06.2010 NGA SPITALI SR DETYRIME TE PRAPAMBETURA
  Sp. Sarande (3731) FLORFARMA Sarande 32,395 2014-12-04 2014-12-05 44010130842014 Ilaçe dhe materiale mjeksore LIKUJDIM FAT NR.91 DT.12.07.2011 NGA SPITALI SR DETYRIME TE PRAPAMBETURA
  Sp. Tepelene (1134) FLORFARMA Tepelene 176,784 2014-12-04 2014-12-05 194/10130862014 Ilaçe dhe materiale mjeksore barna te prapambetura spitali tep
  Sp. Berati (0202) FLORFARMA Berat 20,358 2014-12-04 2014-12-04 67310130642014 Ilaçe dhe materiale mjeksore spitali berat lik fat nentor 2014 medikamente
  Sp. Mallakaster (0924) FLORFARMA Mallakaster 36,200 2014-12-03 2014-12-04 275 1013077 2014 Ilaçe dhe materiale mjeksore PAGESE PER FLORFARMA NGA SPITALI MALLAKASTER