Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FLORFARMA All 232,378,193.00 606 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Sp. Pogradec (1529) FLORFARMA Pogradec 912,930 2014-12-18 2014-12-19 71210130822014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 SPITALI POGRADEC LIK NGA BORXHI FAT= NR 67455151 DT 11.05.2010
  Sp. Pogradec (1529) FLORFARMA Pogradec 178,105 2014-12-18 2014-12-19 70510130822014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 SPITALI POGRADEC LIK NGA BORXHI FAT NR=89145893DT 16.11.2011
  Sp. Pogradec (1529) FLORFARMA Pogradec 439,120 2014-12-18 2014-12-19 703410130822014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 SPITALI POGRADEC LIK NGA BORXHI FAT NR= 89145892 DT 06.12.2011
  Spitali i burgut Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 375,696 2014-12-17 2014-12-18 19110140132014 Ilaçe dhe materiale mjeksore spitali i burgut, blerje medikamente,pv emergjen dt 26.02.2013,fat nr 5195 dt 19.03.2013 sr 05905195,fh nr 14 dt 19.03.2013,urdher nr 2910 dt 09.12.2014,
  Maternitet Nr.2T. (3535) FLORFARMA Tirane 42,000 2014-12-17 2014-12-18 72610130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ K.GLIOZHENI, mat mjekimi up.28 dt. 14.10.2014 pv 6 dt. 11.12.2014 fat. 18700206 dt. 11.12.2014 fh. 11 dt. 11.12.2014
  Spitali i burgut Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 66,990 2014-12-17 2014-12-18 19010140132014 Ilaçe dhe materiale mjeksore spitali i burgut, blerje medikamente,up nr 63 dt 11.12.2012,njof fit 11.12.2012,fat nr 5220 dt 14.12.2012 sr 05905220,fh nr 73 dt 17.12.2012,urdher nr 2910 dt 09.12.2014
  Sp. Kavaje (3513) FLORFARMA Kavaje 65,160 2014-12-16 2014-12-17 40010130712014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIKUIDIM ILACE FAT 211 DT 13.12.2014 KONTRATE 632/8 DT 13.08.2014
  Sp. Kavaje (3513) FLORFARMA Kavaje 102,240 2014-12-16 2014-12-17 39710130712014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIKUIDIM ILACE FAT 6650 DT 10.12.2014 KONTR 632/8 DT 13.08.2014
  Sp. Kavaje (3513) FLORFARMA Kavaje 146,640 2014-12-16 2014-12-17 39910130712014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIKUIDIM ILACE FAT 204 DT 11.12.2014 KONTRATE 632/8 DT 13.08.2014
  Spitali Elbasan (0808) FLORFARMA Elbasan 62,150 2014-12-16 2014-12-17 71810130162014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Civil Elbasan Medikamente
  Sp. Gramsh (0810) FLORFARMA Gramsh 67,500 2014-12-16 2014-12-17 46510130692014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Detyrim i Prapambetur fat.nr.34561632 dt:20.11.2007 nga Drejtoria e Spitali Gramsh
  Spitali Lushnje (0922) FLORFARMA Lushnje 236,300 2014-12-11 2014-12-17 54610130222014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LUSHNJE 1013022 SA XHIROJME PER LIK.DETYRIME PER BL.MEDIKAMENTE SIPAS FATURES NENTOR 2014 PER KONTR.NR.931 DT.18.11.2014
  Sp. Gramsh (0810) FLORFARMA Gramsh 61,000 2014-12-16 2014-12-17 46610130692014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Detyrim i Prapambetur fat.nr.34561666 dt:06.09.2007 nga Drejtoria e Spitali Gramsh
  Sp. Tropoje (1836) FLORFARMA Tropoje 37,565 2014-12-16 2014-12-17 32110130872014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Sherbimi Spitalor Tropoje ilace kon dt 20.11.2014 fh nr 92 d 25.11.2014 ft nr 6629 dt 20.11.2014 up nr 462 dt 29.10.2014
  Sp. Gramsh (0810) FLORFARMA Gramsh 6,200 2014-12-16 2014-12-17 46710130692014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Detyrim i Prapambetur fat.nr.37252917 dt:08.10.2008 nga Drejtoria e Spitali Gramsh
  Sanatoriumi Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 8,030 2014-12-15 2014-12-16 69210130512014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUSM SHEFQET NDROQI, BARNA Autorizim MSH 2124/10 dt. 19.06.2013 kontr.24.06.2013 fh. 78 dt. 25.06.2013
  Sp. Gramsh (0810) FLORFARMA Gramsh 19,000 2014-12-16 2014-12-16 46410130692014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013069 Detyrim i Prapambetur fat.nr.40827724 dt:24.07.2009 nga Drejtoria e Spitali Gramsh
  Sanatoriumi Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 405,515 2014-12-15 2014-12-16 69410130512014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUSM SHEFQET NDROQI, BARNA Up.78 dt. 24.10.2012 pv 3&4 dt. 24.10.2012 fat.9718(03939718) dt. 24.10.2012 fh. 116&116/1 dt. 24.10.2014
  Sanatoriumi Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 71,870 2014-12-15 2014-12-16 69310130512014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUSM SHEFQET NDROQI, BARNA PV 4 DT. 14.10.2013 FAT.7248(090227248) DT. 14.10.2013 FH. 133 DT. 14.10.2013
  Spitali Shkoder (3333) FLORFARMA Shkoder 78,000 2014-12-12 2014-12-15 47110130232014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI SHKODER LIKUJ FAT NR 16116637 DT 02.12.2014