Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected]. Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FLORFARMA All 232,378,193.00 606 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 702,000 2014-12-27 2014-12-29 339710130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna, kon vazh 2616/9 d 9/6/14,fat 3488 d 23/10/14 s 16103488,fh 4116 d 23/10/14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 271,500 2014-12-28 2014-12-29 354110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KO 4913/5 DT 12.11.14 FAT 6645 sr 16116645 dt 10.12.2014 fh 4738 dt 10.12.14
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 271,500 2014-12-26 2014-12-26 332110130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA KO 4913/5 DT 12.11.14 FAT 6620 DT 14.11.14 FH 4243 DT 14.11.2014
  Sanatoriumi Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 103,200 2014-12-23 2014-12-24 74210130512014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 SUSM SHEFQET NDROQI BARNA AUTORIZIM 421/13 DT12.05.2014 KONTR.345 DT. 12.06.2014 FAT.3023(13363023) DT. 11.06.2014
  Sanatoriumi Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 14,892 2014-12-23 2014-12-24 74110130512014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 SUSM SHEFQET NDROQI BARNA AUTORIZIM 421/16 DT.22.05.2014 KONTR.347 DT. 12.06.2014 FAT.3023(13363023) DT. 11.06.2014 FH. 87 DT. 11.06.2014
  Sanatoriumi Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 14,370 2014-12-23 2014-12-24 74010130512014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013051 SUSM SHEFQET NDROQI BARNA AUTORIZIM 421/13 DT12.05.2014 KONBTR.344 DT. 12.06.2014 FAT 3023(13363023) DT. 11.06.2014 FH. 87 DT. 11.06.2014
  Materniteti Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 22,937 2014-12-23 2014-12-23 51310130502014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013050 SUOGJ M.GERALDINA barna autorizim msh 1976 dt. 11.11.2014 kontr.1070/4 dt. 17.11.2014 fh.155 dt.17.11.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 468,000 2014-12-22 2014-12-23 332010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT barna ko 2616/9 dt 09.06.14 fat 6632 sr 16116632 dt 27.11.14 fh 4308 dt 27.11.14
  Materniteti Tirane (3535) FLORFARMA Tirane 208,000 2014-12-22 2014-12-23 53210130502014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ M.GERALDINA, barna vazhdim kontr. 54/28 dt. 11.06.2014 fat.6633 (16116633) dt. 25.11.2014 fh. 161 dt. 25.11.2014
  Sp. Pogradec (1529) FLORFARMA Pogradec 500,000 2014-12-18 2014-12-22 71510130822014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 SPITALI POGRADEC LIK NGA BORXHI FAT= NR 67455218 DT 27.09.2010
  Sp. Kavaje (3513) FLORFARMA Kavaje 78,840 2014-12-19 2014-12-19 40510130712014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIKUIDIM ILACE FAT 212 DT 13.12.2014 KONTR 631/8 DT 13.08.2014
  Sp. Pogradec (1529) FLORFARMA Pogradec 310,761 2014-12-18 2014-12-19 71110130822014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 SPITALI POGRADEC LIK NGA BORXHI FAT= NR 00891090 DT 03.02.2012
  Sp. Pogradec (1529) FLORFARMA Pogradec 437,690 2014-12-18 2014-12-19 70410130822014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 SPITALI POGRADEC LIK NGA BORXHI FAT NR= 88715079DT 18.11.2011
  Sp. Pogradec (1529) FLORFARMA Pogradec 1,202,856 2014-12-18 2014-12-19 70910130822014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 SPITALI POGRADEC LIK NGA BORXHI FAT= NR 00891091 DT 03.02.2012
  Sp. Pogradec (1529) FLORFARMA Pogradec 295,680 2014-12-18 2014-12-19 70810130822014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 SPITALI POGRADEC LIK NGA BORXHI FAT= NR 00891411 DT 22.06.2012
  Sp. Pogradec (1529) FLORFARMA Pogradec 476,486 2014-12-18 2014-12-19 70710130822014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 SPITALI POGRADEC LIK NGA BORXHI FAT= NR 00891225 DT 09.05.2012
  Sp. Pogradec (1529) FLORFARMA Pogradec 2,368,776 2014-12-18 2014-12-19 71410130822014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 SPITALI POGRADEC LIK NGA BORXHI FAT= NR 88155579 DT 28.07.2011
  Sp. Pogradec (1529) FLORFARMA Pogradec 1,984,882 2014-12-18 2014-12-19 71010130822014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 SPITALI POGRADEC LIK NGA BORXHI FAT= NR 00891413 DT 26.05.2012
  Sp. Pogradec (1529) FLORFARMA Pogradec 478,560 2014-12-18 2014-12-19 70610130822014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 SPITALI POGRADEC LIK NGA BORXHI FAT= NR 00891032 DT 08.02.2012
  Sp. Pogradec (1529) FLORFARMA Pogradec 1,585,860 2014-12-18 2014-12-19 71310130822014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013082 SPITALI POGRADEC LIK NGA BORXHI FAT= NR 67455337 DT 29.07.2010