Transaksion Thesari

Dega Thesari:

Institucion Buxhetor:

Perfitues:

Kategori shpenzime:

Vlera transaksionit:

Transaksione Thesari eshte nje sherbim qe ofrohet nga organizata AIS me qellim informim, transparence, monitorim dhe llogaridhenie per taksapaguesit.Sherbimi u jep mundesi qytetareve te mesojne si shpenzojne Institucionet Publike parate e tyre.Te dhenat kane burim paresor Sistemin e Shpenzimeve te Zyres Qendrore te Thesarit.Informacioni i ofruar nga AIS permes dy portaleve Spending Data Albania dhe Open Data Albania liston cdo pagese, transaksion thesari te realizuar nga 1895 institucione buxhetore ne vend. Te dhenat jane te plota nga data janar 2012 deri ne ditet aktuale. Databaza perditesohet cdo jave. Te dhenat mund te aksesohen, perdoren dhe riperdoren nga kushdo. Filtrat e kerkimit mundesojne informacion sipas dates, institucionit, klientit perfitues, kategorise se shpenzimit, fashave per vlera transaksioni dhe kerkimit me fjale kyce. Per me shume informacion dhe njohuri mbi metodologjine ju mund te shkruani tek [email protected] Duke analizuar rekordet e kesaj databaze te mire strukturuar, mund te kuptohet dhe monitorohet::

 • Si shpenzon administrata dhe shteti shqiptar parate e taksapaguesve
 • Ku shkojne fondet e alokuara
 • Sa paguhet per sherbime dhe projekte te caktuara.
 • Sa para ka shpenzuar cdo institucion
 • Sa para jane paguar ne intervale te caktuara kohore
 • etj.

 • Lista e institucioneve buxhetore
 • Lista perfituesve
 • Lista e plote e Kategori Shpenzimi
 • * Vetem Transaksionet 2014 pas Shkurtit jane kategorizuara sipas tipit te shpenzimit.

  Rezultate permbledhese

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera trasaksioneve Nr i trasaksioneve Limiti I vleres Intervali (sipas date regjistrimi) Intervali (sipas date ekzekutimi)
  All FLORFARMA All 232,378,193.00 606 All => =>

  Transaksione
  *Te dhenat e ketij sherbimi jane te aksesueshme ne web-in zyrtar "Drejtoria e Pergjithshme e Thesarit"

  Institucion Buxhetor Perfitues Dega Thesari Vlera Data regjistrimit Data ekzekutimit Numri fatures Kategori shpenzime Pershkrimi fatures
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 163,500 2014-11-06 2014-11-07 265410130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT Barna vazhdim kontr.2831/23 dt. 20.06.2014 fat.8116(16118116) dt. 02.09.2014 fh. 3759 dt. 02.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 59,242 2014-11-06 2014-11-07 265010130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT kontr ne vazhdim 2616/9 dt. 09.06.2014 fat.8127(16118127) dt. 12.09.2014 fh. 3838 dt. 12.09.2014
  Qendra spitalore universitare "Nene Tereza" (3535) FLORFARMA Tirane 2,255,000 2014-11-06 2014-11-07 265310130492014 Ilaçe dhe materiale mjeksore QSUT BARNA vazhdim kontr.2831/22 dt. 20.06.2014 fat.8109(16118109) dt. 28.08.2014 fh. 3713 dt. 28.08.2014
  Spitali Gjirokaster (1111) FLORFARMA Gjirokaster 158,312 2014-11-05 2014-11-06 45210130182014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013018 SPITALIT CIVIL GJIROKASTER ILAÇE FAT NR 3477 NR SER 16103477 DT 17.10.2014 FH NR 173 DT 17.10.2014 KONTR 185 DT 28.05..2014 LIKUJDIM PLOTE
  Spitali Lezhe (2020) FLORFARMA Lezhe 5,599 2014-10-28 2014-10-29 40210130212014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LEZHE LIK FAT.3481 DT.20.10.2014
  Sp. Tropoje (1836) FLORFARMA Tropoje 95,000 2014-10-27 2014-10-28 23310130872014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Sherbimi Spitalor Tropoje ilace up nr 86 date 07.03.2014 kontrate date 20.06.2014 ft nr 3151 dt 16.06.2014 fh nr 34 dt 18.06.2014
  Sp. Tropoje (1836) FLORFARMA Tropoje 5,350 2014-10-27 2014-10-28 23410130872014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Sherbimi Spitalor tRopoe ilace up nr 86 dt 07.03.2014 kontrate dt 20.06.2014 ft nr 8110 dt 28.08.2014 fh nr 75 dt 01.09.2014
  Spitali Ushtarak (3535) FLORFARMA Tirane 417,500 2014-10-24 2014-10-27 43210131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spit i Traumes medikamente vazhdim kontr.60 dt. 09.06.2014 fat3457(23.07.2014 seri 13363457 fh. 109 dt. 23.07.2014
  Spitali Ushtarak (3535) FLORFARMA Tirane 28,800 2014-10-24 2014-10-27 43110131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spit i Traumes medikamente up. 93 dt. 10.03.2014 njft.09.06.2014 kontr.60 dt. 09.06.2014 fat.3115(13363115) dt. 12.06.2014 fh.67 dt. 12.06.2014.
  Sp. Kruje (0716) FLORFARMA Kruje 193,000 2014-10-23 2014-10-24 46210130732014 Ilaçe dhe materiale mjeksore sa lik fat nr 16103465 dt 26.09.2014 nga spitali stefan gjoni kruje
  Spitali Ushtarak (3535) FLORFARMA Tirane 14,480 2014-10-17 2014-10-20 42110131042014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI UNIVERSITAR I TRAUMES, lILACE UP. 94 dt.10.03.2014 njft.26.05.2014 kontr.50 dt.30.05.2014 fat.6229(13296229) dt.03.06.2014 fh. 57 dt. 03.06.2014
  Maternitet Nr.2T. (3535) FLORFARMA Tirane 68,800 2014-10-15 2014-10-16 48710130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ K.GLIOZHENI barna autorizim401/13 dt. 12.05.2014 kontrate nr. 50/1 dt. 30.05.2014 fat. 13363018 dt. 11.06.2014 fh. 34 dt. 11.06.2014
  Sp. Kavaje (3513) FLORFARMA Kavaje 132,000 2014-10-16 2014-10-16 31410130712014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIKUIDIM ILACE FAT 3470 DT 02.10.2014 KONTRA 632/8 DT 13.08.2014
  Spitali Fier (0909) FLORFARMA Fier 126,000 2014-10-15 2014-10-15 68910130172014 Ilaçe dhe materiale mjeksore MEDIKAMENTE SPITALI FIER
  Maternitet Nr.2T. (3535) FLORFARMA Tirane 70,808 2014-10-14 2014-10-15 48610130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ K.GLIOZHENI barna kontr.64/2 dt. 10.06.2014 ne vazhdim fat.13363462 dt. 24.07.2014 fh. 78 dt. 24.07.2014
  Maternitet Nr.2T. (3535) FLORFARMA Tirane 215,800 2014-10-14 2014-10-15 48510130882014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SUOGJ K.GLIOZHENI barna autorizim 421/25 dt. 04.06.2014 kontr.64/2 dt. 10.06.2014 fat.13363022 dt. 11.06.2014 fh. 32 dt. 11.06.2014
  Spitali Gjirokaster (1111) FLORFARMA Gjirokaster 2,200 2014-10-14 2014-10-15 40710130182014 Ilaçe dhe materiale mjeksore 1013018 SPITALIT CIVIL GJIROKASTER ILAÇE FAT NR 8144 NR SER 16118144 FH NR 158 DT 17.09.2014 KONTR 207 DT 16.06.2014
  Sp. Kavaje (3513) FLORFARMA Kavaje 131,880 2014-10-13 2014-10-14 30310130712014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI LIKUIDIM ILACE FAT 3460 DT 23.09.2014 KONT 632/8 DT 13.08.2014
  Spitali Korce (1515) FLORFARMA Korçe 12,800 2014-10-10 2014-10-13 62510130192014 Ilaçe dhe materiale mjeksore SPITALI KORCE FAT 8150 DT 17.09.2014 MEDIKAMENTE PER SPITALIN
  Sp. Mat (0625) FLORFARMA Mat 4,000 2014-10-09 2014-10-13 26210130782014 Ilaçe dhe materiale mjeksore Spitali Mat (1013078) Lik. Ilace dhe Mater. Mjeks. Fat.Nr.8146 Dt.17.09.14 Urdh.Prok. Nr.88 Dt.07.03.14 Kontr.Nr.14 Dt.27.06.14